پیش از مقایسه دستگاه سانترال با تلفن گویا باید اشاره کرد؛ دستگاه سانترال دستگاهی است که می‌تواند چند خط تلفن محدود شرکت شما را به خطوط داخلی تبدیل کند و سبب می‌شود تا چندین کارمند به‌طور همزمان بتوانند به تماس‌های تلفنی پاسخ دهند یا با یکدیگر در ارتباط باشند. به‌همین دلیل رفت‌و‌آمدهای درون شرکت کاهش پیدا می‌کند و خدمات‌رسانی به مشتری بهتر انجام می‌شود. هر چند دستگاه‌های سانترال مزایایی دارند اما اگر شما به دنبال خرید دستگاه سانترال هستید کمی دست نگه دارید. ما به شما استفاده از تلفن گویا را پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله اطلاعاتی درباره استفاده از تلفن گویا در اختیارتان قرار می‌دهیم که احتمالا بعد از آن علاقه‌ای به خرید دستگاه سانترال نخواهید داشت.

دفترشما

تلفن گویا

تلفن گویا چیست؟

تلفن گویا نوعی فناوری تلفنی خودکار است که با افراد تماس گیرنده ارتباط برقرار می‌کند، اطلاعات مورد نیاز را در اختیارشان قرار می‌دهد و تماس‌ها را به سمت گیرنده خاص مورد نظر هدایت می‌کند.

تلفن گویا چه امکاناتی دارد؟

لازم است بدانید که هزینه نصب و راه‌اندازی تلفن‌های گویا نسبت به دستگاه سانترال بسیار کمتر است و نیاز به سیم‌کشی خاصی ندارد. همچنین معمولا در هنگام استفاده از دستگاه سانترال باید در تمام شرکت از یک برند خاص تلفن استفاده کرد اما درمورد تلفن گویا نیازی به این کار نیست.

علاوه‌ بر این در تلفن گویا قابلیت‌هایی مانند چندزبانه بودن، ضبط پیام‌های صوتی، هدایت تماس و ارسال پیام تبلیغاتی وجود دارد که در دستگاه سانترال از این موارد خبری نیست. همچنین تماس‌های ورودی در تلفن گویا نامحدود و در دستگاه سانترال محدود است.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

در ۵ دقیقه صاحب دفترکار شو

با استفاده از سیستم‌های مدرن و پیشرفته تلفن گویا می‌توانید اطلاعات ورودی را جمع‌آوری کنید و با توجه به کلمات گفته شده پاسخ مناسب را ارائه دهید. صدایی که در تلفن گویا به گوش می‌رسد یک صدای از پیش ضبط شده است که بدون هیچ اپراتور و شخصی می‌تواند در لحظه به مشتری کمک کند و با توضیحاتی که می‌دهد او را راهنمایی کند. به‌عنوان مثال به او می‌گوید که چه کاری باید انجام دهد یا باید کدام شماره را بگیرد. در ادامه مشتری با استفاده از صفحه کلید تلفن خود یا توسط ورودی صدای تلفن اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

مزایای استفاده از تلفن گویا

۱. نمایش یک شرکت پیشرفته

استفاده از تلفن گویا می‌تواند نمایش حرفه‌ای از شرکت و کسب و کار شما باشد؛ کاری که یک کارمند بی‌حوصله و خسته نمی‌تواند انجام دهد. همچنین تلفن گویا می‌تواند شرکت شما را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهد. کسی که به شما زنگ می‌زند ممکن است این تصور را داشته باشد که با شرکتی بزرگ با ساختمان‌های متعدد تماس گرفته است درحالی که شرکت شما می‌تواند فقط چند کارمند ساده داشته باشد.

دفترشما

مزایای استفاده از تلفن گویا

۲. خدمات کارآمد به مشتری

تلفن گویا با ارائه خدمات کارآمد می‌تواند سبب جلب رضایت مشتری شود. تماس گیرنده‌ها به‌طور خودکار براساس اطلاعات دریافتی و انتخاب‌های‌شان به مسیر درست هدایت می‌شود. در عین حال کارمندان روی کارها و انجام خدمات مشتری تمرکز می‌کنند.

۳. خوش‌آمدگویی و پیام تبریک خودکار

فناوری تلفن گویا به شرکت اجازه می‌دهد تا یک سیستم خودکار خوش‌آمدگویی یا تبریک‌گویی داشته باشد. پیام‌های شما به صورت هدفمند برای مشتری ارسال می‌شود و این کار سبب وفاداری و رضایت مشتری می‌شود. اگر نمی‌خواهید صدای خودتان روی تلفن باشد، تلفن گویا گزینه‌های صوتی متعددی در اختیارتان قرار می‌دهد تا از بین آنها انتخاب کنید.

۴. مسیریاب تماس تلفنی

آیا تا‌به‌حال در تماس‌هایتان دچار مشکل شده‌اید یا تلفن مهمی را از دست داده‌اید؟ مشکلاتی که در تماس‌های تلفنی ایجاد می‌شود می‌تواند یک اشتباه پرهزینه در حوزه رقابتی و کسب‌وکار به حساب بیاید. فناوری تلفن گویا قابلیت مسیریابی تلفنی را دارد تا تماس‌های از دست‌رفته شما به حداقل برسد.

تلفن 5 رقمی

مرکز تماس (دفترشما)

۵. پشتیبانی خودکار از مشتری

دستورالعمل‌هایی که برای تلفن گویا تعریف می‌شود می‌تواند به مشتری کمک کند و مشکل او را حل کند. این در‌ حالی است که اپراتورها می‌توانند در این زمان روی حل مشکلات پیچیده‌تر تمرکز کنند. اگر مشتری‌ها برای سوالات ساده‌ای مانند ساعت کاری یا محل دفتر کار شما با اپراتورهای زنده صحبت کنند زمان و هزینه زیادی از شما می‌گیرند. وجود یک تلفن گویا به سادگی می‌تواند در این زمان و هزینه صرفه‌جویی کند.

۶. اولویت‌بندی تماس

تلفن گویا این قابلیت را دارد که تماس‌گیرنده‌ها را بر اساس پاسخی که به دستورات صوتی می‌دهند ارزش‌گذاری و سپس اولویت‌بندی کند. در نهایت با این کار مشتری را به سمت هدف مناسب هدایت می‌‌کند. همچنین تلفن گویا در صورت لزوم می‌تواند مشتری را در صف انتظار نگه دارد تا خدمات سریع‌تری به مشتری‌های مهم‌تر ارائه شود. این کار تضمین می‌کند که اپراتورهای شما مشتری‌های ارزشمند را در اولویت قرار می‌دهند.

نتیجه‌گیری

 با توجه به تمام این امکانات و ویژگی‌هایی که تلفن گویا دارد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای خرید دستگاه سانترال از تلفن گویا استفاده کنید.