امروزه نقش پادکست در بهبود جایگاه سئو غیر قابل انکار است. بیشتر استارتاپ های موفق، افرادی که کار اینترنتی در منزل، دارند و فریلنسرها مشغول تولید پادکست برای بهبود جایگاه سئو هستند.

تا همین اواخر، پادکست ها و اشکال دیگر محتوای صوتی، به صورت مستقیم تاثیری در بهبود جایگاه سئو نداشت. پادکست بیشتر راهی برای معرفی برند شما و ایجاد ارتباط با افرادی که به موضوع پادکست علاقه دارند بود.

گوگل در طی چند سال گذشته چندین بار در مورد جستجوی صوتی صحبت کرده است. و همین کار باعث شده که پادکست ها جایگاه ویژه ای در بهبود جایگاه سئو داشته باشند. پادکست یکی از راه های کسب درآمد با سئو است.

به نظر می رسد پادکست ها نقش بیشتری را در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن ایفا کنند. اگر شما هم پادکست تولید می کنید و یا علاقه مند به راه اندازی پادکست هستید، این ۵ نکته به شما کمک می کند تا جایگاه سئو بهتری در سرچ های گوگل داشته باشید.

پادکست

۱) شناسایی ترند ها برای بهبود جایگاه سئو

درست مانند یک پست وبلاگ یا هر نوع محتوای نوشتاری دیگر، برای ساختن پادکست خود به دانش کلمات کلیدی و موضوعات جالب نیاز دارید. موضوع انتخابی خود را برای پادکست در google trends سرچ کنید، این ابزار با نمودار، علاقه مندی مردم و سرچ مردم را در مورد موضوع انتخابی به شما نشان می دهد. با این روش به راحتی می توانید ببینید که مردم در مورد چه موضوعاتی دغدغه فکری دارند و با ساخت پادکست خود، سوال ها و دغدغه های مردم را پاسخ دهید.

بیشتر بخوانید: بایدها و نبایدهای سئو کلاه سفید

۲) پادکست های خود را با بهترین کیفیت صدا ضبط کنید.

تولید پادکست

برای ضبط پادکست، از قابلیت های NLP Google می توان استفاده کرد. اما با این حال، صدا توسط رباتهای AI کیفیت خوبی ندارد. شما باید صدای پادکست قوی (یا رادیویی) داشته باشید تا مطمئن شوید که گوگل می تواند بسیاری از کلمات کلیدی و عبارات موجود در مکالمه را تفسیر کند.

۳) اهمیت رونوشت دربهبود جایگاه سئو

رونوشت پادکست های شما می تواند یک کار خسته کننده باشد، بسته به اینکه هر قسمت از پادکست چه زمانی را می گیرد. ابزارهای زیادی وجود دارند که فایل های صوتی شما را رونویسی می کنند.

به طور معمول هر قسمت پادکست یک ساعت طول می کشد، تصحیح تمام متن می تواند وقت زیادی بگیرید اما انجام این کار می تواند نقش کاتالیزوری در بهبود جایگاه سئو داشته باشد.

۴) قسمت بندی پادکست در بهبود جایگاه سئو

بهبود جایگاه سئو

تقسیم پادکست خود به بخش های مختلف، در بهبود جایگاه سئو کمک زیادی می کند. این روش به کاربران این امکان را می دهد که بدون نیاز به گوش دادن به کل فایل صوتی، به قسمت مربوط به آنچه در جستجوی آن هستند بپردازند. علاوه بر این، داشتن فهرست مطالب یک روش عالی برای گنجاندن کلمات کلیدی در هر قسمت است.

اگر پادکست های شما از قالب مصاحبه پیروی می کنند، بهتر است شروع هر قسمت با پرسیدن سوال شروع شود، تا کاربران راحت تر بتوانند سوال خود را پیدا کرده و به جواب آن گوش کنند.

بشنوید: اولین قسمت پادکست دفترشما در تلگرام

۵) نوشتن خلاصه ای از پادکست و فهرست های هر بخش آن در بهبود جایگاه سئو نقش مهمی دارد.

این کار به شنوندگان این ایده را می دهد که قبل از شروع پادکست، انتظار چه چیزی را داشته باشند، و مثل نوشتن کلمات کلیدی در متن وبلاگ ها، مطمئن شوید که کلمات کلیدی را بصورت طبیعی در متن درج کنید. رونوشت، جزئی از جزئیات ظریف است که به گوگل کمک می کند تا قسمت های اصلی پادکست شما را بشناسد تا به درستی به کاربران نشان دهد.

پادکست و نقش آن در جایگاه سئو

اینفوگرافی پادکست در ایران و جهان

چند آمار از پادکست در ایران و جهان ببینیم:

اینفوگرافی پادکستجمع بندی

پادکست همیشه روشی خارق العاده برای تثبیت برند شما است، و باعث افزایش بازدید از سایت می شود. همچنین منجر به رابطه صمیمی تر با کاربران می شود و به نظر می رسد که پادکست تأثیر قابل توجهی در بهبود جایگاه سئو در دهه آینده خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: آشنایی با قانون ۱۵ ثانیه در بازدید از سایت

اگر تا به حال پادکستی تولید کردید از سختی ها و نکات آن برای ما بنویسید. اگر هم این مطلب به شما در تولید بهتر پادکست کمک کرد با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: searchenginejournal