[vc_row padding_top=”0px” padding_bottom=”0px”][vc_column fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539426232845{padding-top: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px” width=”۱/۲″][vc_column_text]

ورود به بازار کار برای کسانی که هیچ تجربه کاری ندارند مرحله‌ای پراسترس و البته دشوار است. اولین فکری که شاید به ذهن افرادی که قصد ورود به بازار کار را دارند خطور کند این است که با وجود این همه بیکار، من چه شانسی برای پیدا کردن کار دارم؟

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px” width=”۱/۲″][vc_column_text]

اما روش تضمین شده‌ای وجود دارد که اگر در پیش بگیرید، می‌توانید از جمعیت بسیار زیادی از رقیبانتان برای ورود به بازار کار پیشی بگیرید: کارآموزی.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539426232845{padding-top: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

به کارآموزی می‌توان دو نگاه داشت:

۱) نگاه مرسوم و البته غلط این است که قرار است مدتی را از من بیگاری بکشند و باید مفت و مجانی برایشان کار کنم.

۲) اما نگاه حرفه‌ای به کارآموزی این است که فرصتی بسیار عالی در اختیارم قرار گرفته که آموخته‌هایم را در یک شغل واقعی به کار ببندم و چم و خم آن کار را یاد بگیرم.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

در ۵ دقیقه صاحب دفترکار شو

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539426232845{padding-top: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

اهمیت دوره کارآموزی برای ورود به بازار کار

 

ورود به بازار کار دفتر

کارآموزی همچون یک دانشگاه رایگان تمامی ریزه کاریهای حرفه ای را به ما می‌آموزد.

عجیب است که ما حاضریم ترمی چند میلیون برای دانشگاه بپردازیم و چیزهایی را یاد بگیریم که تنها بخشی از آنها در یک شغل واقعی به کارمان می‌آید اما حاضر نیستیم یکی دو ماه را کارآموزی کنیم که در واقع یک دانشگاه رایگان با موقعیتهای واقعی برای تمرین آموخته‌هایمان و کسب تجربه است.

کاربرد شماره تلفن مجازیده ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی و نمونه‌های موفق

دوره کارآموزی سیستمی است که به شما این امکان را می‌دهد تا مدتی را برای کسب مهارت‌هایی که لازمه موفقیت شغلی شما است، زمان صرف کنید. فرقی نمی‌کند شما به دنبال چه کاری باشید، از مشاغل فنی گرفته تا شغل‌های کارمندی، اما آن چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که شما با کارآموزی می‌توانید بلیت کار رویایی خود را به راحتی تهیه کنید.

در ادامه چند مزیت کارآفرینی را برای ورود به بازار کار بررسی می‌کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539428566603{padding-top: 30px !important;padding-right: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

شناخت شغل دلخواه با کارآموزی

خیلی سخت است که سال‌ها در مدرسه و دانشگاه زمان صرف کنید و درس بخوانید و در آخر هم ببینید مهارتی کسب نکرده‌اید و تحت هیچ شرایطی آمادگی ورود به بازار کار را ندارید. آن وقت است که کارآموزی به کمک شما می‌آید و شرایط موجود را دگرگون می‌کند. در واقع کارآموزی نه تنها به شما این امکان را می‌دهد که شغل مورد علاقه خود را بشناسید و سعی در یادگیری آن داشته باشید، بلکه در همان حین شرایطی برای شما مهیا می‌سازد که درآمد کسب کنید و به مرور متوجه شوید این شغل برای شما مناسب است یا خیر.

ورود به بازار کار

برای برخی از مشاغل، کارآموزی تنها راه مفید و موثر برای کسب دانش و مهارت لازم و انتقال تجربیات از سمت شاغلین قدیمی‌تر به نسل جدید است

شما می‌توانید با کارآموزی در حرفه مورد علافه خود علاوه بر کسب مهارت، تواناییتان را بسنجید و متوجه شوید که آیا آن شغل واقعا مناسب شما هست یا این که تصوراتتان در رابطه با آن درست نبوده و نمی‌خواهید آن شغل را انجام دهید. اگر در حین کارآموزی متوجه شوید این شغل برای شما مناسب نیست، چیزی را از دست نداده‌اید و به راحتی می‌توانید از ادامه آن صرف نظر کنید.

برای برخی از مشاغل، کارآموزی تنها راه مفید و موثر برای کسب دانش و مهارت لازم و انتقال تجربیات از سمت شاغلین قدیمی‌تر به نسل جدید است زیرا دانشگاه‌ها هرگز نمی‌توانند تمامی آنچه لازمه کسب موفقیت شغلی است را به دانشجویان آموزش دهند. آموزش‌های مربوط به صنایع نساجی، جوشکاری، نجاری و… در طول تاریخ به وسیله کارآموزی از نسلی به نسلی دیگر منتقل شده و اکنون نیز باید فارغ از دنیای آکادمیک پی‌ گرفته شود.

کاربرد شماره تلفن مجازیبا این مهارتهای شغلی مشکلی برای کار پیدا کردن نخواهید داشت![/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539428575542{padding-top: 30px !important;padding-right: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

کسب سابقه کار با کارآموزی

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که دانش آموختگان دوره کارشناسی با آن رو به رو می‌شوند، کمبود تجربه عملیاتی یا نداشتن رزومه کاری است که بر آینده شغلی آنها اثرات منفی بسیاری خواهد گذاشت. اما دوره کارآموزی این امکان را به افراد می‌دهد تا حین انجام کار و یادگیری تخصص مورد نظر خود، رزومه‌ای مناسب تهیه کرده تا بتوانند برای آینده شغلی خود مورد استفاده قرار دهند.

ورود به بازار کار مصاحبه

دریافت گواهینامه کارآموزی نیز خود یک برگ برنده برای افرادی به حساب می آید که جویای کار هستند.

از طرف دیگر بسیاری از دانشجویان دوران کارآموزی خود را همراه با تحصیلات انجام می‌دهند که همین امر یک راه بسیار مناسب برای کسب درآمد آنها در دوران دانشجویی محسوب می‌شود. به طور مثال دانشجویان داروسازی با حضور پاره وقت و گذراندن دوران کارآموزی خود در یک داروخانه، می‌توانند علاوه بر کسب مهارت، درآمد و رزومه مورد نظر خود را نیز به دست آورده و راهی موثر برای ایجاد آینده‌ای بهتر ایجاد کنند.

دریافت گواهینامه کارآموزی نیز خود یک برگ برنده برای افرادی به حساب می آید که جویای کار هستند. چه چیزی از این بهتر که شما مدت‌ها سابقه کارآموزی داشته باشید و در رزومه خود مدرکی دال بر گذراندن آن دوره تحویل کارفرما بدهید. آن وقت است که بسیار راحت‌تر از سایر افراد جویای کار می‌توانید شغل مورد نظر خود را به دست آورید زیرا اکثر شرکت‌ها مایل هستند تا افرادی را به عنوان کارکنان خود جذب کنند که دارای مهارت، تخصص و رزومه کاری مناسبی باشند و بتوانند آنها را در دستیابی به اهدافشان یاری کنند. از همین رو می‌توان گفت در دست داشتن گواهینامه کارآموزی برای افراد جویای کار بسیار اهمیت دارد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539428583348{padding-top: 30px !important;padding-right: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

نقش کارآموزی در موفقیت فریلنسرها

ورود به بازار کار

افراد علاقمند به فریلنسینگ می‌توانند با گذراندن دوره‌های کارآموزی و کسب مهارت، به صورت پروژه‌ای و دورکاری فعالیت کرده و کسب درآمد کنند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‎هایی که می‎توان در خصوص کارآموزی مشاهده کرد این است که امکان انجام فریلنسینگ را برای کارآموزان فراهم می‌کند. بسیاری ازافراد نسبت به کار کردن برای دیگران دید خوبی ندارند یا اصلاً ترجیح می‌دهند در منزل و به صورت فریلنسری پروژه قبول کنند، اما تجربه کافی برای این کار را ندارند و از ریزه‌کاریهای حرفه خود آگاه نیستند. از همین رو کافی است این افراد با گذراندن دوره‌های کارآموزی و کسب مهارت، به صورت پروژه‌ای و دورکاری فعالیت کرده و کسب درآمد کنند. این روزها مدام بر تعداد فریلنسرها افزوده می‌شود که عموما این افراد کسانی هستند که دوره‌ کارآموزی گذرانده و خود را برای چنین شرایطی آماده کرده‌اند.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539428592739{padding-top: 30px !important;padding-right: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

کارآموزی یا کلاسهای آموزشی؟

ورود به بازار کار

کلاس‌های آموزشی نمی‌توانند تمامی آنچه را که برای ورود به بازار کار نیاز دارید در مدتی محدود به شما آموزش دهند.

کارآموزی در زمان کمی می‌تواند شما را با مهارت کافی و رزومه‌ای مناسب، وارد بازار کسب و کار کند. بسیاری از افرادی که دوره‌های کارآموزی را می‌گذرانند، می‌توانند در زمانی معقول علاوه بر کسب درآمد، مهارت‌های شغلی مناسب خود را نیز بیاموزند و این امر می‌تواند آنها را به فردی ماهر بدل کند. اما جایگزین دوران کارآموزی، کلاس‌های آموزشی است که هیچ کدام از آنها نمی‌توانند تمامی آنچه که نیاز دارید را در مدتی محدود به شما آموزش دهند، همین امر افرادی که از کلاس‌های آموزشی فارغ می‌شوند را نسبت به داشتن شغلی مناسب دلسرد کرده و ناامید می‌کند.

شما می‌توانید اختلاف مهارت موجود در دنیای اقتصاد را از میان بردارید. عموما کارفرمایان از کمبود افراد ماهر در بازار گله‌مند هستند و دلایل آن را عواملی چون ضعف آموزشی، کمبود تجربه افراد و همچنین کارآیی نامناسب آنها عنوان می‌کنند. در واقع این امر از کمبود تکنسین‌های ماهر و مازاد افراد کم مهارت نشئات می‌گیرد.

کارآموزی می‌تواند این مشکل را حل کرده و این شکاف را از میان بردارد. این امر نه تنها برای کارآموزان مفید است بلکه می‌تواند بازار کسب و کار و فضای اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار دهد و کمبود نیروهای ماهر را جبران سازد.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539428600410{padding-top: 30px !important;padding-right: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

کارآموزی و آشنا شدن با محیط کار

آشنا شدن با محیط و فضای کاری یکی از مهم‌ترین مزایای دوران کارآموزی به حساب می‌آید. کاملا طبیعی است که افراد پیش از حضور در فضای شغلی ندانند آن محیط دارای چه شرایط و الزاماتی است اما گذراندن دوره کارآموزی این امکان را برای این افراد فراهم می‌آورد تا با شرایط، قوانین، الزامات و… آشنا شده و خود را با آنها همسو کنند.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner padding_top=”0px” padding_bottom=”0px” css=”.vc_custom_1539426232845{padding-top: 30px !important;}”][vc_column_inner fade_animation_offset=”۴۵px”][vc_column_text]

نتیجه گیری

ورود به بازار کار برای افرادی که مهارت عملی ندارند بسیار دشوار است. آموخته‌های دوران دانشجویی نیز حتی اگر شاگرد اول هم بوده‌اید قادر نیست این شکاف را پر کند. تنها روش عملی که تقریباً هیچ هزینه‌ای هم برای شما ندارد کارآموزی است. با کارآموزی می‌توانید شغل دلخواه خود را سبک و سنگین کنید، ریزه‌کاریهایش را بیاموزید و سابقه کاری به رزومه خود اضافه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]