چکیده
پولدار شدن هم مثل هر کار دیگری فوت و فن خاص خود را دارد. پس چه بهتر که از تجربه‌های افراد موفق در این مسیر بهره ببریم و با عمل به توصیه‌هایی که امتحان خود را پس داده‌اند ما هم پولدار شویم، آن هم تا قبل از ۳۰ سالگی!

پولدار شدن موضوعی است که بیشتر افراد از صحبت کردن از آن سر باز می‌زنند، دیگر چه برسد به پولدار شدن تا پیش از ۳۰ سالگی! اما خیلی از افراد موفق در سن پایین، آس و پاس و بدهکار، مدرسه را کنار می گذارند، و تا پیش از ۳۰ سالگی میلیونر می شوند.
در ادامه ۱۰ قدمی را که تضمین می‌کند تا ۳۰ سالگی پولدار شوید شرح می دهیم:

دفترکار مجازی

دفترشما

۱- در پی پول باشید.
نخستین گام این است که تمرکز خود را بر افزایش ثابت درآمدتان بگذارید. نخستین درآمد تان هر چه باشد با برنامه ریزی برای سال آینده آن را به چند برار برسانید.
۲-فخرفروشی نکنید!
اولین ساعت یا خودروی گرانقیمت خود را پس از آن که درآمدزایی ثابت کسب و کارتان به رقم بالایی رسیده خریداری کنید. خود را با اخلاقیات کاریتان بشناسانید، نه با خنزر پنزرهایی که می‌خرید.
۳-پس‌انداز کنید که سرمایه‌گذاری کنید. پس‌انداز نکنید که پس‌انداز کرده باشید.
تنها دلیل برای پس‌انداز پول سرمایه‌گذاری است. پول‌های پس‌انداز خود را داخل حساب‌های امنی که نتوانید به آن دست بزنید قرار دهید. هرگز از پس‌انداز این حساب‌ها، حتی برای موارد اضطراری، استفاده نکنید. با این روش می‌توانید قدم اول، یعنی افزایش درآمد، را دنبال کنید.
۴-از قرض گرفتن پولی که برایتان درآمدزایی ندارد خودداری کنید.
این را برای خودتان به قانون تبدیل کنید که هرگز پولی را که برایتان درآمدزایی ندارد قرض نکنید. پولدارها برای سرمایه‌گذاری و افزایش جریان نقدی خود پول قرض می‌کنند. و فقیران برای خرید وسایل پول قرض می گیرند و با این کار پولدارها را پولدارتر می‌سازند.
۵-با پول همچون عاشقی حسود رفتار کنید.
برای پولدار شدن و پولدار ماندن باید این هدف را اولویت خود قرار دهید. پول همچون عاشقی حسود است. کافی است به آن بی‌توجهی کنید تا آن هم به شما بی‌توجهی کند، یا حتی ترکتان کند و سراغ کس دیگری بود.
۶- پول خواب ندارد.
پول ساعت و برنامه زمانی یا تعطیلات سرش نمی‌شود. شما هم باید همین طور باشید. پول عاشق کسانی است که وجدان کاری بالایی دارند. سعی نکنید باهوش‌ترین یا خوش‌شانس‌ترین فرد گروه باشید، بلکه تمام تلاشتان این باشد که از بقیه بیشتر کار کنید.
۷-فقیر بودن با عقل جور درنمی‌آید.
فقیر بودن بسیار بد است. هر گونه فکری را مبنی بر این که فقیر بودن خیلی هم بد نیست از سرتان بیرون کنید. به قول بیل گیتس: «اگر فقیر به دنیا آمده‌اید، تقصیر شما نیست. اما اگر فقیر بمیرید، تقصیر خودتان است.»
۸-یک راهنمای میلیونر داشته باشید.
بیشتر ما در طبقه متوسط یا پایین بزرگ شده‌ایم و همین فضا تصورات ما را محدود کرده است. یک راهنمای میلیونر پیدا کنید و هر کاری می‌کند از او تقلید کنید. اکثر آدم‌های پولدار سخاوت زیادی برای قرار دادن دانش و تجربه خود در اختیار دیگران دارند.
۹-بگذارید پولتان کارهای سخت را انجام دهد.
سرمایه‌گذاری اساس میلیونر شدن است. باید بیشتر از پولتان پول دربیاورید تا از کارتان. این پولتان است که باید برایتان کار کند.
۱۰- به جای این که دنبال ۱۰۰ ملیون تومان باشید، دنبال ۱ میلیارد تومان باشید.
بزرگ‌ترین اشتباه مالی‌ای که افراد ممکن است  مرتکب شوند این است که بزرگ فکر نکنند. باور کنید هیچ محدودیتی برای پول در این کره خاکی وجود ندارد. تنها محدودیت در سر ماست.
این ده گام را به کار ببندید. این‌ها پولدارتان می‌کنند. از کسانی هم که می‌گویند اهداف مالی زاییده حرص و طمع هستند دوری کنید. دنبال راه‌های یک شبه پولدار شدن هم نروید. باوجدان باشید. هرگز تسلیم نشوید و وقتی پولدار شدید، مشتاقانه دست دیگران را هم بگیرید و بالا بکشید.

منبع:www.entrepreneur.com

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| کارآفرینی | استارت آپ