کارآفرین به چه کسی می گوییم؟

فرد کارآفرین به واسطه داشتن برخی ویژگی‌هاست که کارآفرین شده است. تمامی کارآفرینان فارغ از این که سهامدار هستند یا خیر، از ویژگی‌های مشترکی برخوردارند. شما هم این ویژگیها را در خود می بینید؟

۱. آغازگر است.

کارآفرین مبتکر است و سرش درد می کند برای چالش جدید. کسی که چیزی نو خلق می‌کند، خواه یک برنامه، یک کسب و کار یا یک شرکت. او آغازگر (و گاهی پایان‌بخش) مسیر، پروژه یا یک فعالیت اقتصادی مخاطره‌آمیز است. شاید ایده‌پرداز نباشد، اما بدون شک اوست که تصمیم می‌گیرد ایده‌ها را به واقعیت بدل کند. بدون وجود او، دنیا پر است از ایده های قشنگی که هیچ کدام اجرا نمی شود.

۲.فرمان را در دست دارد.

او در رأس امور است، و رهبری را بر عهده دارد. اوست که تیم را به جلو هدایت می‌کند و اعضا را الهام می‌بخشد تا از او پیروی کنند. کارآفرین کسی است که پشت فرمان نشسته و قادر است مسیر تجارت را تغییر دهد، سرعت را زیاد یا کم کند و یا حتی تجارت را متوقف کند.

کاربرد شماره تلفن مجازیاین ۵ جمله را هرگز از زبان کارآفرینان موفق نمی شنوید!

۳.مسئولیت‌‌پذیر و پاسخگو است.

کارآفرین مسئولیت سرانجامِ فعالیتی را که آغاز کرده، که می‌تواند یک شرکت، پروژه یا هر فعالیت دیگری باشد، برعهده می‌گیرد. او کسی است که در فعالیتی که به راه انداخته بیش از هر کس دیگری دست به خطر زده، بنابراین باید با تمام توان تجارتی را که به راه انداخته هدایت کند. چرا هر وقت صحبت از کارآفرینی می‌شود فوراً فقط به یاد سهامداری می‌افتیم، و به این فکر نمی‌کنیم که مخاطره‌ای که او پذیرفته بیش از هر کس دیگری است؟

۴٫کارآفرینی چیزی ورای دستآورد مالی است.

هنگام برخورد با موضوع کارآفرینی، فقط منافع و خطرات مالی مستقیم آن را در نظر می‌گیریم، حال آن که وقتی فرد کارآفرین در شرکتی سهامدار است، در معرض ریسک فراز و نشیب‌های مالی بسیاری قرار دارد. فعالیتِ سهامی و کارآفرینیِ سهامی به «کارآفرینانِ سهامی» امکان می‌‌دهد بدون داشتن حق ناشی از سرمایه از سوددهی پروژه‌هایشان بهره ببرند.

کاربرد شماره تلفن مجازیدفتر مجازی به چه درد کارآفرینان خانم می خورد؟

۵٫ اشتیاق نیروی محرکه اوست

عنصر دیگری نیز در دل هر کارآفرینی‌ یافت می شود: اشتیاق! او از سوخت و نیرویی داخلی برخوردار است که محرک اصلی تمامی اقداماتش است. این انرژی فوق‌العاده به وی کمک می‌کند تا چالش‌های گوناگون را پشت سر بگذارد و هنگام پیگیری اهدافش هنگام بروز مشکلات به وی نیرو تزریق می‌کند. هر کسی، فارغ از این که سهامدار است یا خیر، پولدار است یا نه، جوان است یا پیر، می‌تواند کارآفرین باشد و همچون یک کارآفرین عمل کند. هنگام مدیریت کسب و کار، نگرش فرد مهم‌ترین عامل است.

منبع:www.entrepreneur.com

از تجربه خود و آن چه دیده اید برایمان بگویید.