ESC را برای بستن فشار دهید

892 0

مهارت های فردی برای کار دائمی در خانه

برای کار دائمی در خانه باید استرس را مدیریت کرد، و مهارت های فردی را برای کار دائمی در منزل تقویت کرد. امروزه باید بتوانی چندین کار را همزمان انجام دهی، درحالیکه در خانه یا در قطار و هواپیما هستی، پس باید کنترل زندگی خود را در دست بگیری، تا بتوانی توسعه کسب و کار داشته باشی.

در این مقاله مهارت های فردی برای تولید در منزل را آموزش می دهیم.

بیشتر بخوانید: چهل ایده کار هنری درآمدزا در منزل

 

تولید در منزل

کار هنری درآمدزا

برای کار مداوم و بدون استرس باید بتوانید مهارت های مدیریت توجه، تمرین کنترل حواس پرتی ها، حضور در لحظه و حداکثر تمرکز را تقویت کنید، تا بهره وری خود را در کار افزایش دهید.

 برای اینکه حواس پرتی های دائمی مانع انجام کار در شما نشوند باید براساس اولویت های مهم اهداف خود در هر لحظه تصمیم گیری کنید. مدیریت بهتر توجه، منجر به بهبود بهره وری می شود، این کار با داشتن چک لیستی از کارهای ضروری امکان پذیر است.

جیمز در قرن نوزدهم در کتاب اصول روان شناسی به این موضوع اشاره کرده است . او می گوید که ما مدت هاست که با تعارض بین اهداف و ارزش های خود و فریب حواس پرتی ها مبارزه کرده ایم.

اما، بی شک، ما در جهانی زندگی می کنیم که حواس پرتی درکار، از آن چه در دهه ۱۸۹۰ وجود داشت، بسیار بیشتر است. او در زمانی این کتاب را نوشت که تلفن تازه اختراع شده بود!.

امروزه، تلفن های متصل به اینترنت و سایر گجت های همراه را داریم که حجم زیادی از اطلاعات را که جیمز تصورش را هم نمی کرد، ارائه می دهند.

۱) مهارت نادیده گرفتن حواس پرتی ها برای کار دائمی درخانه

اغلب می شنویم که مردم شکایت میکنند از این که وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی تلف می کنند. اگر حواس تان به این حواس پرتی ها نباشد امور زندگی و کار خود را از دست می دهید. ما مدام بین خواسته های خود و حواس پرتی های روزمره گیر کرده ایم. تمرکز روی کار خود داشتن از مهم ترین مهارت های هر فرد برای کار دائمی در منزل است.
کار دائمی در منزل

تمرکز در کار

۲) مهارت کنترل تکنولوژی ها برای کار دائمی در منزل

برای کار مداوم در منزل، به یاد داشته باشید که تکنولوژی باید به شما خدمت کند نه شما به آن! کنترل زندگی خود را با خاموش و بی صدا کردن نوتیفیکشن شبکه های اجتماعی در دست بگیرید.

با انجام این کار، تمرکز کردن روی کارها و فعالیت های دائمی خود در خانه و محل کار بیشتر می شود.

۳) مهارت کنترل شرایط محیط برای کار دائمی در خانه

اگر مجبور به کار در بیرون شدید، تلفن همراه خود را خاموش کرده و محیطی خلوت پیدا کرده و روی کار خود تمرکز کنید. برای چک کردن ایمیل ها ساعت خاصی را در نظر گرفته و در طول روز مدام سر نزنید.

مهارت کنترل شرایط محیط

مهارت کنترل شرایط

۴) مهارت کنترل عوامل داخلی برای کار دائمی در خانه

برای کنترل عوامل داخلی، فقط یک پنجره روی صفحه رایانه خود باز کنید، و تا زمانی که تمام نشده است، توجه کامل خود را به آن بدهید.

سعی کنید حداقل به مدت یک ساعت یا بیشتر به طور کامل از نت خارج شوید. ابتدا نت را برای ۱۵ دقیقه خاموش کنید. سپس تا یک ساعت یا حتی ۹۰ دقیقه هم برسانید.

۵) مهارت کنترل افکار برای کار دائمی در خانه

روزانه بیش از هزاران فکر در مغز ما جریان دارد. برای کارکردن دائمی در خانه باید افکار خود را یادداشت کرد تا باعث شود ذهن ما منظم شده و روی کار تمرکز کرد.
اگر در حین انجام کار به کارهای کوچک مهم فکر می کنید، آن را روی دفترچه یادداشت بنویسید و بعدا به آن برگردید.

۶) مهارت مدیریت کارها برای کار دائمی در خانه

در دورکاری، و کار دائمی در خانه، باید الویت های خود را تعیین کنید و جزئیات نحوه انجام هر کار را یادداشت کنید تا بقیه کارکنان و مدیرتان ببینند و همچنین خودتان لیست کارها جلوی چشمتان هست و کاری از قلم نمی افتد. از ابزارهایی مثل Trello ،Dropbox ،Google Drive و غیره برای مدیریت پروژه می توانید استفاده کنید.

۷) مهارت ارتباطات موثر برای کار دائمی در خانه

برقراری ارتباط هنگام کار از راه دور بسیار مهم است، ایمیل، چت آنلاین، ویدئو کنفرانس و تلفن اینترنتی از راه های ارتباط شما با همکاران و مشتریان است.

برای کار اینترنتی در منزل، همچنین شما باید با رایج ترین ابزارهای مورد استفاده آشنا باشید، و وقتی نوبت تماس با کارفرمای خود رسید، باید نشان دهید که شما قادر به استفاده از آن ها هستید. از اپلیکیشن هایی مثل اسکایپ، زوم، واتس اپ می توانید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ۶ سایت بدردبخور جایگزین اسکایپ برای کنفرانس ویدئویی

۸) برای کار دائمی در خانه، برنامه کاری خود را به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید.

از خانواده و دوستانتان بخواهید که در ساعات کاری با شما تماس نگیرند مگر اینکه فوری باشد. ساعات اداری خود را برای خانواده مشخص و واضح کنید و اطمینان حاصل کنید که آن ها به ساعات کاری شما احترام می گذارند. مک کوزی می گوید: از دفاع از زمان کار خود نترسید. او گفت: من به عنوان رئیس، می توانم در پرواز تصمیم بگیرم تا موبایل خود را خاموش کنم و یا پیشنهاد ناهار دوست خود را رد کنم اما این برای همه امکان پذیر نیست. برخی فکر می کنند از آنجا که شما در خانه کار می کنید، می توانید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید.

۹) سبک زندگی سالم را دنبال کنید.

هنگام کار دائمی در خانه بی تحرک می شوید و به علت نزدیک بودن به آشپزخانه و یخچال اضافه وزن پیدا خواهید کرد. حتما برای ورزش منظم و پیاده روی روزانه وقت بگذارید، میان وعده های سالم را در  خانه نگه دارید و یادتان باشد که آب زیاد و میوه و سبزیجات مصرف کنید.

وقتی پریشان می شوید و برای کارهای خود وقت کم می آورید می توانید توجه خود را از طریق عادت هایی مانند موارد فوق برگردانید و شروع به بازپس گیری زندگی خود کنید و بیشترین بهره وری را از کار دائمی در خانه داشته باشید.

حالا نوبت شماست که برای ما بنویسید که چه مهارت هایی را برای کار دائمی در منزل یادگرفته اید و بیشترین کمک را به شما کرده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فقط 5 دقیقه زمان نیاز دارید تا ...

با استفاده از سرویس های متنوع دفتر شما

بتوانید شماره ثابت اختصاصی خودتان را 

با قابلیت تلفن گویا و منشی مجازی داشته باشید