از اجاره دادن اتاق در سایت Airbnb گرفته تا پیدا کردن مشاغل عجیب و غریب در TaskRabbit، پیدا کردن موقعیت هایی برای کسب درآمد آنلاین اضافه مشکل نیست. اقتصاد گیگی به بخشی از فرهنگ کاری ما مبدل شده، در حالیکه بازارهای تجارت الکترونیکی بستری جهانی برای مردم عادی را که به دنبال فروش محصولات و خدماتشان هستند ایجاد کرده است.

در پشت پرده، موقعیتهای از نظر زمانی آزمایش شده زیادی وجود دارند که از کنار آنها بتوان کسب درامد کرد، از فروش عکسهایتان به طور آنلاین گرفته تا انجام نظرسنجی های پولی. اما به وضوح مشخص است که دنیای آنلاین برای ایجاد روشهای جدیدی برای کسب درامد در منزل ادامه میدهد.

کسب درآمد آنلاینبیایید نگاهی به برخی از این موقعیتهای در حال ظهور داشته باشیم، چه روشی کاملا جدید برای تولید مقدار کمی درامد اضافی باشد یا رویکردی تازه به روشی موجود. برخی از این روشها آسان هستند، اما برخی دیگر نیازمند زمان، خلاقیت، و البته کمی هزینه بالا هستند. و مثل همیشه، برای اینکه مطمئن شوید این گزینه ها مناسب شما هستند راستی آزمایی کنید

کفش ورزشی جمع کنید

فروش آنلاین کفش های ورزشی در حال تبدیل شدن به کسب و کاری بزرگ است، و فقط در مورد برندهای نایک و آدیداس نیست. پلتفرم هایی نظیر StockX, GOAT, Stadium Goods, Flight Club و Bump در بازار فروش مجدد کفش در حال رونق گرفتن هستند. کسانی که کفشهای ورزشی جمع می کنند به این پلتفرم ها می پیوندند تا کفش های ورزشی نادر را بازفروش کنند، که معمولا قبل از انکه قیمتشان به طور آنلاین مشخص شود آنها را از برندهای بزرگ در هوا می قاپند.

یکی از بازیکنان بزرگ در عرصه StockX است، این وبسایت که نامش شایسته آن است، بیشتر شبیه به یک پلتفرم مبادله سهام است تا فروشگاه آنلاین کفش. برای مثال، اگر روی یک جفت کفش Yeezy کلیک کنید، متوجه خواهید شد که چطور قیمتش در ماههای اخیر بالا رفته است و مانند یک زمان سنج و وسیله ای برای محاسبه نوسانات قیمت عمل می کند.

خریداران مبلغ پیشنهادی شان را ارایه می دهند و فروشندگان قیمت های درخواستی خودشان را وارد می کنند و وقتی دو طرف به توافق برسند داد و ستد به طور اتوماتیک انجام می شود. StockX روی تمامی فروشهایش سه درصد هزینه حق العمل دریافت می کند به علاوه ۹٫۵ درصد برای تمامی کفشهای فروش رفته ( این سایت همچنین سایر اقلام قابل وصول را به فروش می رساند از جمله کیفهای دستی و ساعت)

قانع نشدید؟ بر طبق اطلاعات مجله وال استریت یک جفت کفش Nike Dunk که به قیمت ۲۰۰ دلار در مغازه فرروخته می شود در StockX در جولای ۲۰۱۹ به قیمت ۱۳۵۰۰ دلار فروخته شد.

نکته: بازار ثانویه برای کفش های گردآوری شده اکنون رواج دارد. نیاز به کمی هزینه و دوندگی دارد، اما اگر وارد بازی شوید، می توانید به سرعت پول در بیاورید.

فروش اطلاعات شخصی را بررسی کنید

اطلاعات شخصی خواهان زیادی دارد، و با اینکه موضوعی بحث برانگیز است، اگر نگران حریم خصوصی افراد نیستند می توانید از آن کسب درامد در خانه کنید

بالاتر از فیسبوک نیست که اکنون در ازای اجازه دادن برای ردیابی کردن تلفن شما به شما پیشنهاد پول می دهد. در سال ۲۰۱۹، این شرکت شبکه اجتماعی تحقیقی را از طرف شرکت فیسبوک آغاز کرد، یک اپ تحقیق در بازار که اطلاعات کاربر در مورد فعالیتهای موبایلی اش را در ازای پرداخت ماهیانه جمع آوری می کند. شرکت می گوید از داده ها برای تبلیغات یا فروش به افراد ثالث استفاده نخواهد کرد، و تنها هدفش یادگیری در مورد عادات استفاده کنندگان گوشی های هوشمند است.

نکته : اگر به حریم شخصی خود چندان وابسته نیستید، پیدا کردن موقعیتهایی برای فروش اطلاعات شخصی تان چندان دشوار نیست

شما برای مشارکت در این تحقیق می بایست ثبت نام کرده و از فیسبوک دعوت نامه دریافت کنید. و این اپ تنها در آمریکا و هند برای افراد بالای ۱۸ سال قابل استفاده است. فیسبوک فاش نکرده که به مشارکت کنندگان چه مبلغی را پرداخت می کند اما شرکت می گوید هر کسی که در این طرح مشارکت کند مبلغی دریافت می کند.

فروش آنلاین اطلاعات شخصی شیوه کاملا جدیدی نیست . شرکت Datacoup از سال ۲۰۱۲ به این فعالیت مشغول بوده و به افراد کمک می کند تا اطلاعاتشان را به طور ناشناس بفروشند. سپس گزینه هایی نظیر پنل اپ وجود دارد که به افرادی که نظرسنجی های محلی را انجام میدهند جایزه می دهد. روی هم رفته، این ترند برای افرادی که در آرزوی پول در آوردن هستند مرتبا موقعیت هایی را فراهم می آورد.

برای مثال، در فستیوال خرید سالیانه آمازون که برای مشتریان درجه اولش برپا می شود در سال ۲۰۱۹ آمازون به مشتریان آمریکایی خود در صورتی که به این غول تجارت الکترونیک اجازه ردیابی وب سایت هایی که از آنها بازدید کرده بودند را میداد ده دلار اعتبار هدیه می کرد.

برای کسب درآمد آنلاین از نوجوانان صرفه جو پیروی کنید

مدتهای طولانی است که مردم برای خلوت کردن کمدهایشان سراغ اینترنت می روند اما نسل دهه نودی های میلادی حالا وارد عمل شده اند.

Depop که معمولا به عنوان ترکیبی از ای بِی و اینستاگرام توصیف می شود، بازاری بین المللی برای اقلام دست دوم مد روز است، و سوییت شرت‌هایی از اوایل سال ۲۰۰۰ از مارک قدیمی چون پرادا گرفته تا برند جدیدی چون Old Navy در آن موجود است. فروشندگان صفحاتی دارند که تصاویر، توضیحات و هشتگ هایشان را در آن می گذارند و خریداران می توانند فروشندگان مورد علاقه خود را دنبال کرده و پست های آنها را ببینند. مانند سایر بازارهای آنلاین، برای فروشندگان هزینه اضافه تری دارد و Depop از هر فروش ۱۰ درصد را برمیدارد

این پلتفرم ابتدا در میلان در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد اما در سالهای اخیر فالوورهای زیادی به خود جذب کرده و در ۱۴۷ کشور در سرتاسر دنیا ۱۵ میلیون کاربر دارد. از بین کاربران فعال، ۹۰ درصد آنها زیر ۲۶ سال سن دارند در حالیکه بر اساس اطلاعات یکی از سرمایه گذاران شرکت تخمین زده می شود یک سوم از افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله در انگلیس در Depop عضو هستند

این جنون به نظر می رسد که به شمال آمریکا نیز رسیده است. Depop می گوید تعداد اقلام فروخته شده در آمریکا در سال گذشته دوبرابر شده و اکنون ۵ میلیون کاربر در ایالات آمریکا عضو آن هستند.

نکته: Depopتنها در فضای آنلاین رونق ندارد بلکه این پلتفرم تبدیل به بازاری برای اینفلوئنسرهای نوجوان شده و شیوه جدیدی را برای خرید و فروش آنلاین بوجود آورده است

فروش در شبکه های اجتماعی

مردم به خرید و فروش در سایت هایی چون ایبِی، اِتسی و کریگلیست عادت کرده اند اما پلتفرم های شبکه اجتماعی اکنون در حال دست درازی به بازارهای آنها می باشند.

برای مثال فیسبوک را در نظر بگیرید. این شرکت شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که به مجموعه اپ های خود در حال اضافه کردن قابلیت خرید جدید است. که شامل گزینه های ارسال و پرداخت جدید در این بازار یعنی پلتفرم گسترده تجارت الکترونیکی فیسبوک میباشد که در آن می توانید هر چیزی از مبلمان گرفته تا ماشین را معاوضه کنید. این جنبش به کاربران این بازار اجازه می دهد تا اقلامشان را به هرکجای قاره آمریکا ارسال کنند و مستقیما از طریق فیسبوک برای خریدهایشان پرداخت کنند( قابلیتی که در گذشته وجود نداشت)

این گزینه بعد از آن بوجود آمد که فیسبوک از طریق بازارگاهش که در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد به کاربران اجازه استخدام پیمان کار، نظافت چی، لوله کش و سایر خدمات خانگی را داد.

جای تعجب نیست که اینستاگرام نیز در حال تقویت کردن قابلیت های تجارت الکترونیک خود می باشد. اینفلوئنسرها، تولید کنندگان و کسب و کارهای درآمدزای آنلاین اکنون می توانند به طور مستقیم در پستهایشان محصولات را تگ کنند، و خرید کردن را برای فالوورهای خود آسانتر کرده اند.

فیسبوک همچنین در حال افزودن ابزارهای تجاری جدید به پلتفرم پیام رسان خود واتس اپ است که به مردم اجازه می دهد تا کاتالوگ یک محصول را به طور مستقیم به هنگام گفتگو با یک کسب و کار درون اپ مشاهده کنند

نکته: فیسبوک در تلاش برای تسهیل کردن فعالیتهای آنلاین ما و آسان تر کردن کسب درآمد آنلاین و خرید و فروش و ارایه محصولات و خدمات متنوع تری است.

سرمایه گذاری در هنرهای زیبا و ماشین های کلاسیک را در نظر بگیرید

کسب درامد آنلاینیک فرد عادی ممکن است نتواند یک ماشین فراری قدیمی بخرد اما سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰ دلار بر روی یک سهم از ماشین کلاسیک را چطور؟ برای این منظور اپ ای به نام Rally Rdوجود دارد.

Rally Rd پلتفرمی است که اعضای آن سهام عمومی ماشین های کلاسیک را از طریق سهام عرضه شده اولیه که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است به مبلغ ناچیز ۵۰ دلار خریداری می کنند.

شرکت در سال ۲۰۱۸ گزارش داد که ۵۰۰۰۰ نفر عضو دارد که روی هم رفته میلیونها دلار سرمایه گذاری کرده اند و متوسط سن کاربران ۲۶ سال بوده است. اکنون کار خود را گسترش داده و سایر اقلام جمع کردنی مناسب دیگر را ارایه می دهد از اولین نسخه منتشر شده هری پاتر و سنگ جادو گرفته تا کارتهای بیسبال هونوس واگنر

هدف این است که این کلکسیون های شخصی را با سود به فروش برسانند. البته، این نوع از سرمایه گذاریِ جایگزین، ریسک هایی دارد، و تضمینی وجود ندارد که ارزش این دارایی ها به درستی تعیین شود. اما باز هم سرمایه گذارانی که اشتهای خوبی دارند موقعیت های زیادی برای بدست آوردن در این ترند را دارند

بازیکن دیگری در این عرصه Masterworks است، پلتفرم آنلاینی که تمرکزش بر روی کارهای هنری است. این پلتفرم که در سال ۲۰۱۷ بناشده، سهام هایی را بر روی آثار پیکاسو، مونِت و وارهول ارایه می دهد. سپس Otis را داریم که اپلیکیشنی است که سهم هایی را در زمینه هنر معاصر، کفش های ورزشی و اقلام کلکسیونی به بهای ناچیز ۲۵ دلار را به فروش می رساند. Otis به تازگی اولین نمونه از سرمایه گذاری خود را پیشنهاد داد که یک نقاشی از Kehinde Wiley بود ( که پرتره باراک اوباما را نقاشی کرد) . این شرکت گزارش داد که بیش از ۶۰۰ سرمایه گذار در این مزایده شرکت کردند.

نکته: خرید سهام در زمینه هنرهای زیبا یا ماشین ممکن است مناسب همه نباشد، اما اگر شما سرمایه گذاری هستید که علاقه مند به طبقه بندی دارایی های جایگزین هستید، پلتفرم های آنلاینی چون Rally Rd میتوانند مناسب شما باشند.

با موقعیتهای اقتصاد گیگی همراه باشید

چشم انداز گیگی مرتب در حال تغییر است، و شما همچنان می توانید روشهای جدیدی را برای ایجاد درامد از این سبک کاری انعطاف پذیر پیدا کنید.

برای مثال اوبر را در نظر بگیرید. این غول به اشتراک گذاری ماشین های سواری، جدیدا اپ جدیدی را بیرون داده است که با پیمانکاران مستقلی که مشاغل نیمه وقت مختلفی دارند سازگار است. این پروژه که Uber Works نامیده می شود، در ابتدا در اکتبر ۲۰۱۹ در شیکاگو راه اندازی شد. شرکت با کسب و کارهای مختلفی در شیکاگو شریک بود تا به کارمندان گیگی هر کاری از کارکردن در خط مونتاژ گرفته تا متصدی بار را بدهد

اما Uber Works تنها موقعیت جدید در عرضه اقتصاد گیگی نیست. برای مثال به تازگی اپ ای به نام Drum راه اندازه شده که به محض تقاضا، به کسب و کارها قول دسترسی به شبکه ای از فروشندگان را می دهد . و برای کارکنان رستوران اپ ای به نام Pared, وجود دارد که آشپزان سیار، خدمتکاران، ظرف شوران و کمک آشپزان را به هم متصل می کند. سپس اپ دیگری به نام Steady وجود دارد که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده و هدفش آسانتر کردن یافتن مشاغل گیگی است، و در عین حال ابزارهایی برای پیگیری کردن درامدتان را فراهم می کند.

نکته: موقعیتهای جدیدی در اقتصاد گیگی در حال ظهور است، که به افرادی بیشتری با مهارت های مختلف اجازه کسب درآمد آنلاین میدهد.

بازاریابی اینفلوئنسری تنها مختص سلبریتی ها نیست

اینفلوئنسر مارکتینگشما لازم نیست برای کسب درآمد آنلاین در شبکه های اجتماعی یک سلبریتی اینفلوئنسر باشید. این روزها، اینستاگرام بازان یا یوتیوب بازان با فالورهای کمی به اندازه ۱۰۰۰ نفر می توانند اسپانسر جذب کنند.

این اینلفوئنسرهای آنلاین در زبان تخصصی بازاریابی غالبا میکرو اینفلوئنسر یا نانو اینفلوئنسر نامیده می شوند. میکرو اینفلوئنسرها معمولا بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ فالوور دارند در حالیکه نانو اینفلوئنسرها ۲۰۰۰ یا کمتر دارند ( البته روی تعداد دقیق آنها بحث و گفتگو وجود دارد)

برای این دسته از اینفلوئنسرها تقاضا وجود دارد زیرا اسپانسرها به مشارکت پاداش می دهند و بزرگترین ستاره های شبکه های اجتماعی تضمینی ندارند که بهترین نتایج را بدست آورند. در واقع، اینفلوئنسرهایی با تنها ۱۰۰۰ فالوور می توانند ۸۵ درصد میزان مشارکت بیشتری نسبت به کسانی که ۱۰۰۰۰۰ فالوور دارند ایجاد کنند.

بسیاری از این اینفلوئنسرها افراد عادی هستند که پستی در مورد یک سرگرمی یا تجارتی که در مورد آن اطلاعات دارند را منتشر می کنند، از یک جوجه تیغی فتوژنیک گرفته تا ارایه راهکارهای نظافتی. در نتیجه فالوورهای آنها معمولا تجارب شخصی تری بدست می آورند و توصیه های آنها قابل اعتمادتر است.

ارقام نیز این موضوع را تصدیق می کنند. در مطالعه ای انجام شده در سال ۲۰۱۷ ۷۸ درصد از نسل هزاره ها دیدگاهی منفی یا بی تفاوت نسبت به تاییدیه های سلبریتی ها داشتند که باعث شد تا بر طبق تحقیقی در سال ۲۰۱۹ برندها ۴۰ درصد از بودجه اینفلوئنسری خود را صرف میکرواینفلوئنسرها کرده، و تنها ۲۸ درصد را از آن را به سلبریتی های اینفلوئنسر تخصیص دهند.

میکرو اینفلوئنسرها قراردادهای شش رقمی نمی بندند، اما همچنان پول در می آورند. نرخ ها متفاوت است اما یک اینفلوئنسر با ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فالوور می تواند تا ۵۰۰ دلار به ازای هر پست تقاضا کند، در حالیکه برمبنای یک پست وبلاگی از طرف شرکت بازاریابی اینستاگرامی به نام Later با داشتن فالوورهایی به تعداد ۲۵۰۰۰ تا می تواند درامد خالصی معادل ۸۰۰ دلار در ازای هر پست داشته باشد.

اما چطور می توانید از خارج اسپانسر بگیرید؟ می توانید به طور مستقیم با برندی تماس بگیرید، و همچنین یک صنعت به طور کامل در اختیار اسپانسرها قرار گرفته است تا با اینفلوئنسرهای مرتبط در ارتباط قرار بگیرند.

نکته: بدست آوردن فالوورهای زیاد در شبکه های اجتماعی آسان نیست، اما ویدیوهای هنری حتی اگر تعداد نسبتا کمی فالوور دارید می تواند فالوورهای بیشتری برایتان جمع کند.

اقتصاد اجاره ای در حال گسترش یافتن است

اساسا هر چیزی که اکنون مالک آن هستید می تواند به لطف اقتصاد اجاره ای به منبعی برای درامد اضافی تبدیل شود. مدلی که توسط Airbnb ترویج داده شد اکنون فراتر از تنها اجاره اتاق و خانه رفته است.

در این میان، Airbnb به موازات ظهور استارتاپ های جدید دست از کار نکشیده است. در اکتبر ۲۰۱۹ شرکت اعلام کرد که به افراد اجازه می دهد به عنوان بخشی از تجارب جدیدش حیوان اجاره کنند. به این معنی که افراد اکنون می توانند با سگ کورگی تخته موج سواری کنند یا با یک بولداگ اسکیت بازی کنند.

نکته: همانند اقتصاد گیگی، اقتصاد اجاره ای رو به تکامل است، با موقعیت هایی برای اجاره دادن متعلقات تان تا تقریبا هر چیزی که در گوشه ای پیدا کنید

بازیهای موبایلی زنده به قوت خود پا برجا هستند

کسب درامد انلایناز مسابقات حرفه ای ورزشهای الکترونیکی گرفته تا بازیکنانی که از استریم کردن در پلتفرم توییچ پول زیادی بدست می آورند، پول زیادی از انجام بازی های آنلاین وجود دارد. اما برای افراد عادی با هماهنگی معمولی بین دست و چشم چطور؟

در سالهای اخیر، بازیهای موبایلی زنده نظیر HQ Trivia تبدیل به راهی آسان برای تفریح کردن و کمی کسب درآمد آنلاین تبدیل شده است. HQ Trivia بازیهای موبایلی را در سال ۲۰۱۷ رواج داد، آن زمان روزانه میزبان دو رقابت بود که میلیونها نفر را برای مسابقه دادن و کسب جوایزی که تا هزاران دلار می رسید جذب مینمود. در سال ۲۰۱۹، HQ Trivia گزارش داد که ۶٫۲۵ میلیون دلار جایزه داده است. با وجود اینکه برخی از برندگان درباره تاخیر در دریافت جوایزشان اعتراض کرده اند.

بازیکن جدید این عرصه Tally است استارت آپی که توسط بازیکن خط حمله تیم سیاتل سیهاوک به نام راسل ویلسون پایه گذاری و توسط صاحب وبسایت آمازون جف بزوس پشتیبانی شد. در سال ۲۰۱۸، Tally یک بازی موبایل را رونمایی کرد که در آن شرکت کنندگان می توانستند برای پیش بینی کردن رویدادهای مهم زنده از بازی های ان اف ال گرفته تا مراسم اسکار جایزه نقدی دریافت کنند. برای مراسم سوپر بال ۲۰۱۹، Tally 250 هزار دلار جایزه بزرگ برای کسی در نظر گرفته بود که بتواند به درستی ۱۶ سوال مربوط به بازی را پیش بینی کند.