در چند ماه گذشته با کسب و کار تعدادی از مشترکین دفترشما آشنا شدید آنها فعالیت های متفاوت و جذابی دارند و اکثرا کسب و کار موفقی هستند. این مقاله قصد دارد یکی دیگر از مشترکین دفتر شما را معرفی کند که در حوزه تبلیغات گوگل و گوگل ادز به سایت ها و کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند.

مشترک دفترشما«فرنیان» نام آژانسی است که حدودا تا یک سال پیش در زمینه کسب و کار دیجیتال مارکتینگ، طراحی، تولید محتوا، تبلیغات و… به کسب و کارهای مختلف مشاوره و کمک می‌رساند و تجربه بسیار خوبی در این زمینه دارد. اما در حال حاضر بعضی خدمات این آژانس کنار گذاشته شده و توجه و تمرکز خود را بر تبلیغات گوگل معطوف کرده‌اند.

«دفترشما» مصاحبه‌ای با آقای مسعود فاطمی مدیرعامل فرنیان ترتیب داده است که از شما دعوت می‌شود مطالعه فرمایید.

چه مدت از شروع فعالیت آژانس فرنیان می‌گذرد؟

حدود ۳ سال است که آژانس فرنیان در زمینه تبلیغات، طراحی و تولید محتوا در خدمت سایت های مختلف است و فعالیت می‌کرد اما در یک سال گذشته با تغییراتی در نحوه کار فرنیان مواجه بودیم که بخشی از خدمات حذف شد و در حال حاضر با تمرکز بیشتر در زمینه تبلیغات گوگل که راهی بسیار مهم و تاثیرگذار برای افزایش فروش کسب‌وکارها است، فعالیت می‌کند.

تبلیغات گوگلفرنیان دو نوع بسته های تبلیغاتی گوگل را ارائه می‌کند؟

بلی، بسته اول به نام «تبلیغات گوگل مدیرت شده» برای سایت هایی است که  تبلیغات گوگلی خود را کاملا به «فرنیان» می‌سپارند. ما برای آنها اکانت تهیه می‌کنیم، پرداخت ها را انجام داده، کمپین تعریف کرده، آن را بهینه سازی و مدیریت می‌کنیم.

نوع دوم بسته ها به این شکل است که اکانت اختصاصی توسط فرنیان برای مشتریان تهیه می‌شود، پرداخت‌ها انجام خواهد شد و اطلاعات لازم در اختیار مشتری قرار می‌گیرد اما خود مشتری باید کمپین ها را تعریف کرده و مدیریت کمپین را به عهده بگیرد. در صورت بروز مشکل یا سوال، فرنیان پشتیبانی لازم را از ایشان به عمل خواهد آورد.

چرا سایت ها باید برای راه‌اندازی اکانت گوگل ادزورز از فرنیان کمک بگیرند؟

در مورد مشتریانی که از بسته نوع دوم استفاده می‌کنند؛ در صورتی که شرکت ها و سایت های ایرانی اقدام به پرداخت مبلغ تبلیغات گوگل کنند، ممکن است اکانت ایشان مسدود شده و متضرر شوند. اما فرنیان با وجود شرکت ثبت شده در ترکیه، برخورداری از حساب تجاری و ارتباط با کارشناسان گوگل این مشکل را از میان برداشته و با اطمینان و امنیت کافی اقدام به پرداخت می‌کند و در صورت بروز مشکلات مختلف اهم از بسته شدن اکانت، مسئله را مستقیما از گوگل پیگیری می‌کند و اکانت را مجددا باز می‌کند.

نکته دوم مدیریت حرفه‌ای کمپین های تعریف شده در گوگل ادز از طرف تیم فرنیان است. گوگل به مشترکینی که برای اولین بار از تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند، در بسته‌های برپایه لیر ۱۵۰ لیر و در بسته‌های دلاری ۹۰ یا ۱۲۰ دلار هدیه می‌دهد که فرنیان بر خلاف برخی سایت های تبلیغاتی دیگر، این هدیه را عینا به مشتریان تقدیم خواهد کرد.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

هر سایتی می‌تواند از بسته های تبلیغاتی فرنیان را استفاده کند؟

بجز سایت های غیر مجاز، سایت های شرط بندی و از این دست کسب و کارها، دیگر سایت ها با انواع کسب و کار و فعالیت در زمینه های گوناگون می‌توانند از خدمات ما استفاده کنند و محدودیتی وجود ندارد.

همکاری «فرنیان» و «دفتر شما» چطور شکل گرفت؟

در توییتر با «دفترشما»  آشنا شدم و از تیر ماه سال جاری از سرویس منشی مجازی استفاده می‌کنیم. خوشبختانه علاوه بر یادگیری سریع کار و تبدیل آنها به دستورالعمل، منشی مجازی ما خود را بخشی از تیم فرنیان می‌داند و صرفا وظیفه پاسخگویی به تماس ها طبق دستورالعمل را ندارد، بلکه با توجه به اطلاعاتی که در این مدت کسب کرده است سوالات مشتریان را پاسخ داده و اطلاعات را تکمیل می‌کند. با توجه به این که ارتباطات مشتری در آژانس ما به‌صورت مستقیم بین مدیر اکانت و مشتری برقرار می‌شود، حضور منشی تمام‌وقت در دفتر ارزش افزوده زیادی برای ما ندارد ولی دفتر شما این چالش را رفع کرده است.

استفاده از منشی مجازی خانم حسینی

جایگزین حرفه‌ای استخدام منشی، خرید سرویس منشی مجازی «دفتر شما» است.

استفاده از سیستم منشی مجازی «دفترشما» چه تاثیری بر کار شما داشته است؟

استفاده از این سیستم مزایای مختلفی برای فرنیان داشته است. برای مثال یکی از خواسته های ما این بود که تماس هر مشتری پس از صحبت با منشی بسته به نیازش به یکی از کارشناسان متصل شود. مسئله مهم بعدی انتقال تماس به موبایل‌های همکاران بود که قبلا با سانترال داخلی این کار را انجام می‌دادیم ولی رضایت بخش نبود؛ اما سرویس منشی مجازی «دفترشما» به راحتی این خواسته ما را عملی کرده است و کارشناسان هر کجا که باشند تماس به آنها وصل خواهد شد.

دومین مزیت این سرویس؛ دریافت گزارش هر تماس در قالب پیامک است. در این مورد نیز نرم افزاری خریداری شده بود اما پیامک بسیار راحت تر از استفاده از نرم افزار است و «دفترشما» بدون هزینه اضافه این کار را انجام می‌دهد.

از طرفی از آنجایی که شماره تلفنی که از دفتر شما داریم به موقعیت دفتر وابسته نیست، حال که می‌خواهیم به دفتر جدیدی در منطقه دیگری از تهران نقل مکان کنیم، دردسر و نگرانی‌ای بابت از دست دادن شماره تلفن اصلی خود نداریم.

چه اهداف کوتاه مدتی برای فرنیان در نظر دارید؟

ما به‌زودی به دفتر جدید شرکت نقل مکان می‌کنیم و در دفتر جدید قصد برگزاری دوره‌های آموزشی برای مشتریان را داریم و می‌خواهیم این مسئله را به‌صورت ارزش افزوده روی خدمات خود ارائه کنیم.