شاد بودن در محیط کار چرا تا این اندازه اهمیت دارد؟ حتماً متوجه شده اید که بیشتر زمان بیداری خود را در محل کار هستید و نه در خانه! پس شاد بودن در محل کار یعنی شاد بودن بخش قابل توجهی از زندگی. این ۲۸ توصیه را برای شاد بودن در محیط کار و محیط کار شادتر به کار ببندید تا نیرویی دوباره بگیرید:

شاد بودن در محل کار

شاد بودن در محیط کار یعنی شاد بودن در بخش قابل توجهی از طول روز

آنچه در این مقاله می خوانید

۱)نقاط قوت خود را یادداشت کنید

شما هم مثل هر کارمند دیگری هم نقاط قوت دارید و هم نقاط ضعف. اما چرا می گوییم فقط نقاط قوت خود را یادداشت کنید؟ چون ما معمولاً وقتی درباره نقاط ضعف خود فکر می کنیم، با هدف سازندگی این کار را نمی کنیم، بلکه فقط می خواهیم خودمان را سرزنش کنیم. و وقتی خودمان را سرزنش می کنیم به شدت احساس بی لیاقتی می کنیم و خودمان را شایسته شادی نمی دانیم.

بنابراین در طول روز وقتی کاری را به خوبی انجام می دهید، چه در محل کار و چه در زندگی شخصی، این موفقیت روزمره خود را مدام به خود یادآوری کنید. تفاوت یک انسان شاد و یک انسان غمگین گاهی تنها در همین است که بر کدام وجه خصوصیات خود تمرکز می کنند.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه بازدهی کارمندان خود را افزایش دهید؟

۲) تشکر کردن از نقاط قوت همکاران

قدرانی از نقاط قوت اشاره به بیان ارزش اصلی شخصیت کارمندان دارد، قطعا قدرانی کردن از استعدادهای منحصر به فرد یک کارمند یا همکار کار خوبی است اما رده بندی کردن افراد زمانی که از نقاط قوت شخصیت او قدرانی میکنید اشتباه است.

شما به حس “بودن ” کارمندتان ارزش می دهید. وقتی یکی از کارمندان یا همکارانتان کاری را به خوبی انجام می دهد، به رویش بیاورید. با این کار احساس خوبی در او ایجاد می کنید و این احساس خوب به خودتان نیز بازمی گردد.

۳) نقاط قوت شخصیت خود را با وظایف کاری روزمره خود ارتباط دهید

“توازن نقاط قوت “زمانی اتفاق می افتد که یک کارمند راه منحصر به فرد به کارگیری نقاط قوت خود را در انجام  وظایف کاری پیدا کند. یک کارمند به علت حس کنجکاوی از بررسی سوالات کلیدی هر پروژه در داخل شرکت لذت خواهد برد در حالی که یک کارمند با حس قدرشناسی بالا به احتمال زیاد برای همکار خود زمان می گذارد و پروژه را درک میکند و از پروژه های مختلفی که همکارانش در حال انجام هستند قدردانی می کند.

۷۹% از کارمندانی که فرصت انجام دادن آنچه آنها را دارند که در انجام آن بهترین هستند را دارند، هر روز احساس متفاوت بودن می کنند و فکر می کنند کار آنها قابل قدرانی است.۷۰ درصد از کسانی که فرصت انجام دادن آنچه را دارند که در آن کار بهترین هستند می گویند که ما شکوفا شده ایم.

کاربرد شماره تلفن مجازیخطر فرسودگی شغلی را جدی بگیرید!

۴) استمرار فرآیند یادگیری در رابطه با شغل خود

 استمرار فرآیند یادگیری در رابطه با شغل خود

۴) استمرار فرآیند یادگیری در رابطه با شغل خود

کاری که خیلی احساس مفید بودن به افراد می دهد این است که در زمینه شغلی خود مدام در حال یادگیری و به روز کردن خود باشند. وقتی تمامی فوت و فن شغل خود را می آموزید، دیگران هم ارزش شما را بیشتر می دانند و حتی می توانید پیشرفت شغلی داشته باشید و هر از گاهی وظایف تازه ای را بر عهده بگیرید. انجام کارهای متنوع باعث ایجاد نشاط در محیط کار می شود.

۵) تعیین اهداف کاری و تلاش برای رسیدن به آنها

برای خود اهداف کاری کوتاه مدت و بلندمدت تعیین کنید. اول هفته می توانید برای تا آخر هفته اهدافی تعیین کنید و با انجامشان آنها را تیک بزنید. وقتی اهدافی را به صورت ملموس برای خود مشخص می کنید و با رسیدن به آنها تیک می زنید، موفقیت را با تمام وجود خود احساس می کنید.

۶) احساس شاد بودن در محیط کار با مثبت نگری

ذهن آشفته می تواند انبار تأملات منفی باشد. وقتی ما از روی اجبار کار می کنیم و نسبت به سهمی که در موفقیت سازمان داریم احساس اشتیاق نمی کنیم، ذهن و جسم ما خیلی زود فرسوده می شود.

ما دچار استرس می شویم، حواس پرتی در کار پیش می آید و افکار ناامیدکننده خود مانندمن باید این شغل ترک کنم، یا دیگر نمی توانم تحمل کنم، و غیره انجام می دهیم. برعکس، هر چقدر دارای احساسات مثبت باشیم عملکرد کاری و بازدهی ما بهبود پیدا خواهد کرد.

۷) به خودتان پاداش بدهید

همیشه لازم نیست منتظر پاداش رهبران تیم باشید. اگر می دانید که سهم خود را انجام داده اید و حداکثر تلاش خود را کرده اید، برای خود پاداشی هر چند کوچک در نظر بگیرید. جوایز اندکی که به خودتان می دهید می تواند احساس نشاط در محیط کار را افزایش دهد که ارتباط مستقیمی با سلامتی، اشتیاق و عزت نفس شما دارد.

۸) مشکلات شخصی را با خود به محل کار نبرید

زندگی شخصی باید از کار جدا شود، اما بعضی اوقات، به دلیل مشکلات شخصی، بهره وری شما در کار تحت تأثیر قرار می گیرد. هنگامی که از خانه خارج می شوید، اطمینان حاصل کنید که زندگی شخصی خود را به طور خاص، مشکلات شخصی خود را پشت سر گذاشتید. اجازه ندهید خودتان را درگیر مسائل شخصی کنید تا بتوانید روی کار خود تمرکز کنید و تمام شانس های لذت بردن از کار و شاد بودن در محل کار را داشته باشید تا بهره وری شما در کار بیشتر شود.

۹) محل کار خود را تمیز نگه دارید

شما شاید جمله میز کار بهم ریخته به معنای ذهن آشفته است را شنیده باشید. خلاقیت در فضای کار می تواند احساس نشاط را تقویت کرده و ذهن را آرام نگه دارید و  تمرکز شما را تقویت می کند و راهی عالی برای محیط کار شادتر است.

۱۰) مدیتیشن و مراقبه کنید

مدیتیشن و مراقبه کنید

مدیتیشن و مراقبه کنید

اثرات مدیتیشن و مراقبه بر روی سلامت ذهن و جسم ما و شاد بودن ما واقعی و اثبات شده است.
مطالعات انجام شده در دانشکده پزشکی هاروارد و انستیتوی تصویربرداری عصبی در آلمان نشان داده است که افرادی که قبل یا بعد از ساعت کاری مدیتیشن و مراقبه را انجام می دهند، شادتر هستند و نشاط کارکنان در محل کار افزایش یافته است.

۱۱) ورزش و نرمش کنید

یک نرمش روزانه ۱۵ دقیقه ای در بین ساعات کاری باعث افزایش انرژی در بدن می شود و سموم ناشی از خستگی را از بین می برد و در نتیجه هر نوع ورزش، پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، یا هر چیز دیگری مطمئناً شادی و رضایت و بهره وری بیشتری در کار را به همراه خواهد داشت.

۱۲) بازخورد مثبت به همکاران 

بازخورد مثبت به همکاران

بازخورد مثبت به همکاران

هر چند وقتی از تلاش همکاران خود سپاسگذاری کنید. و یک کارفرمای نمونه همیشه هوای کارمندان خود را دارد. بازخورد مثبت و فوری به کار خوب کارمندان شادی و رضایت شغلی را در محیط کار به میزان زیادی افزایش می دهد. مطالعات نشان داده است که کارفرمایان یا سرپرستان که مرتباً بازخورد ارائه می دهند و تلاش ها را تأیید می کنند، در داشتن یک تیم شاد موفق ترند.

۱۳) انجام همزمان چند کار با هم ممنوع

کلیفورد ناس، استاد روانشناسی در دانشگاه استنفورد گفت که انجام چند کار همزمان با هم، باعث اتلاف وقت بیشتر می شود و می تواند دلیل عدم شادی و خوشبختی در بین افراد باشد. وقتی همزمان چندین کار را با هم انجام میدهید، تقریباً غیرممکن است که به هر جزئیات به اندازه مساوی توجه داشته باشید، در نتیجه باعث حواس پرتی در انجام امور می شود.
برای جلوگیری از این امر، می توانیم لیست خود را در اولویت قرار دهیم و ابتدا بر روی انجام کارهای مهم تر تمرکز کنیم.

۱۴) به همکاران خود کمک کنید

مطالعات نشان داده است که نوعدوست ها در محیط کار بیشتر احساس رضایت و شادی دارند. سطح شادی که از کمک به دیگران به دست می آوریم را نمی توان با هیچ چیز دیگری در جهان برابر دانست. این یک احساس توانمندی به شما می بخشد، خرد را افزایش می دهد و باعث می شود ما بیشتر با سازمان ارتباط برقرار کنیم. رفتارهای ساده مهربانی، ابراز سپاس و حمایت از همکاران در مواقع ضروری می تواند احساس بهتری در ما ایجاد کند.

۱۵) برای خود ارزش قائل باشید

جز خود شما، هیچ چیز نمی تواند برای شما آرامش ایجاد کند. استرس ناشی از کار اغلب باعث می شود که ارزش واقعی خود را فراموش کنیم. یادآوری دستاوردهای گذشته خود، می تواند در بازگرداندن شادی در محیط کار معجزه کند.
خوشبختی وقتی پایدار می ماند که بتوانیم قدم به عقب بگذاریم و لحظاتی را به قدردانی از خود اختصاص دهیم.

۱۶) روز خود را با یک یادداشت خوب شروع کنید

هر روز صبح چند لحظه وقت بگذارید تا افکار خود را جمع کنید و برای روز خود برنامه ریزی کنید. به پیاده روی بروید، چایی میل کنید و اهداف روزانه خود را ایجاد کنید. روزی که به خوبی شروع شود، احتمالاً بهره وری بیشتری دارد و بیشتر از روز خود راضی خواهید بود.

۱۷)برنامه های خود را تنظیم کنید

برنامه ریزی برای شاد بودن در محیط کار بسیار اهمیت دارد. کارمندان خوشحال همیشه در حفظ و پیروی از یک برنامه انعطاف پذیر یک قدم جلوتر هستند. ساعات طولانی کار بدون وقفه می تواند بر مغز صدمه وارد کند و ما را از بین ببرد، در نتیجه زمینه را برای عدم تمرکز و پریشانی فراهم می کند.

۱۸) اطلاعات مورد نیاز کار خود را پیدا کنید

احساس ناراحتی در محل کار یا دانستن اینکه اطلاعات کلیدی سایر کارمندان را از دست داده اید، می تواند احساس نارضایتی و کم ارزشی برای شما ایجاد کند. اما اگر منتظر بمانید که شخص دیگری شما را پر کند، ممکن است اطلاعات مورد نیاز هرگز به دست شما نرسد.
به جای اینکه منتظر بمانید تا شرکت و همکاران اطلاعات شرکت را با شما در میان بگذارند به طور فعالانه به جستجوی اطلاعاتی بپردازید که برای انجام کار خود و تصمیم گیری های مهم نیاز دارید. یک شبکه اطلاعاتی ایجاد کنید و از آن استفاده کنید.

۱۹) استراحت کافی را فراموش نکنید

برای داشتن انرژی بالا و شاد بودن در محیط کار، مهم است که تعادل بین کار و زندگی شخصی حفظ شود. مراقبت از خود و اولویت قرار دادن خواب، تغذیه و ورزش از قسمتهای مهم توانایی شاد بودن در محیط کار است.

۲۰) با همکاران ارتباط دوستانه برقرار کنید

جهت شاد بودن در محیط کار با همکاران ارتباط دوستانه برقرار کنید

جهت شاد بودن در محیط کار با همکاران ارتباط دوستانه برقرار کنید

برخی از عمیق ترین روابط زندگی ما در هنگام کار شکل می گیرد. ما به دوستان، مربیان، مشاوران و مدافعان نیاز داریم تا به ما روحیه بدهند و به ما در یافتن راه حل کمک کنند و در پایان هفته با آنها اوقات خوبی را سپری کنیم.
منظور من از ایجاد این شبکه ارتباطی، برقراری روابط معنادار با افرادی است که شما آنها را تحسین و احترام می کنید، که در رشد شغلی شما را پشتیبانی می کنند.

۲۱) از همکاران منفی نگر دوری کنید

برخی از افراد از کار خود مدام شکایت می کنند، اما هرگز آنجا را ترک نمی کنند. سعی کنید از این افراد دوری کنید و با افرادی که مثبت اندیش هستند وقت بگذرانید.

۲۲) با رئیس خود جهت درک بیشتر اهداف شرکت صحبت کنید

بهترین راه برای شادتر بودن در کار این است که با رئیس خود مرتب صحبت کنید. اگرچه در ابتدا ممکن است ناخوشایند باشد، اما صحبت با رئیس به شما کمک می کند فرصت هایی را برای تأثیر مثبت تر کشف کنید. دریابید که آنها به چه چیزی اهمیت می دهند و می توانید برای کمک به آنها چه کاری انجام دهید.

۲۳) ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در طول کار استراحت کنید

۱۰ ۱۵ دقیقه در کار برای خودتان وقت بگذارید.  میتوانید این زمان را به مراقبه و مدیتیشن، حرکات کششی، گوش دادن به موسیقی سپری کنید. این کار باعث شاد بودن در محیط کار و همچنین استرس کمتر می شود.

۲۴) انگیزه خود برای کار کردن را پیدا کنید

بسیاری از افراد از کار ناراضی هستند زیرا در مورد انگیزه خود آگاه نیستند. آنها از انگیزه معنی داری در شغل خود و یا ارتباط با تیم خود برخوردار نیستند. شما باید به آنچه واقعاً به شما انگیزه می دهد و نحوه ارتباط شما با پروژه هایی که در آن شرکت می کنید یا تیم هایی که با آنها درگیر هستید ارتباط برقرار کنید.

۲۵) ورزش منظم روزانه

علاوه بر حفظ تناسب اندام و سلامت، ورزش منظم می تواند کمک زیادی به از بین بردن استرس و بالا بردن روحیه کند. همچنین به افزایش اعتماد به نفس و تقویت روحیه کمک می کند. بنابراین، به طور منظم ورزش را شروع کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

۲۶) کارمندان خود را به گردش ببرید

تور تیمی فرصت های مناسبی را برای کارفرمایان فراهم می کند تا کارمندان خود را جمع کنند و به آنها کمک کنند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. یک تور تیمی باعث ایجاد وحدت و همبستگی در بین نیروی کار شما خواهد شد. مهمتر از همه، کارمندان شما آن را دوست خواهند داشت و برای افزایش نشاط کارکنان در محل کار بسیار مفید است.

۲۷) دکوراسیون اداری و ارگونومی ضروری است

دکوراسیون دفتر و ارگونومی محل کار نقش مهمی در تعیین خلاقیت و بهره وری کارکنان دارد. دیوارهایی با رنگ روشن، صندلی های راحت، نقل قول ها و تصاویر الهام بخش روی دیوارها، همه می توانند از عوامل شادی در محیط کار باشند.

۲۸) ساعات انعطاف پذیری را به کارمندان خود اختصاص دهید

ساعات انعطاف پذیری را به کارمندان خود اختصاص دهید

ساعات انعطاف پذیری را به کارمندان خود اختصاص دهید

در ارائه ساعات کاری انعطاف پذیر و گزینه ی دورکاری برای کارمندان خود آزاد باشید. برنامه های انعطاف پذیر به طور قابل توجهی بهره وری و روحیه کارکنان را افزایش می دهد. آنها به سطح آزادی برای ایجاد برنامه های کاری خود و رسیدن به تعادل زندگی کاری خود می رسند و محیط کار شادتر خواهند داشت.

شما چه راههایی برای شادتر بودن در محیط کار دارید؟ در بخش «دیدگاه شما» برایمان بنویسید. شاید برای ما هم کارساز بود!

منبع: positivepsychology