پنج توصیه در گوشی برای ایجاد رضایت شغلی در کارکنان

pr کسب و کار Leave a Comment

هر کسی می تواند استعدادهای برتر را استخدام کند، اما ایجاد یک محیط کاری که باعث شود آنها بخواهند در آن مکان باقی بمانند و رضایت شغلی ایجاد شود، چطور؟ این کار کمی سختتر است. حتی با تجربه ترین اعضای تیم وقتی پروژه ها یا خروجی مناسبی به آنها داده نشود خسته شده یا دچار کمبود انگیزه در کار می شوند، و این امر مدیر را وا می دارد تا روشهایی را برای به چالش کشیدن اعضای تیم به جهت بهره برداری کردن از ارزشمند ترین مهارت های آنان ایجاد کند.

با پرورش دادن استعدادهای برتر خود، مطمئن می شوید که تیم تان مشغول به کار بوده و در عین حال پتانسیل خود را برای رشد در شرکت، می پروراند. به علاوه، وقتی کارمندان تان را تشویق می کنید تا به شما نشان دهند که چقدر می توانند خلاق و با استعداد باشند، تیم تان ایده های خارج از حد متعارفی تولید می‌کند که به پیش راندن برند کمک می کند. راه ایجاد رضایت شغلی کارکنان همین است.

کنجکاوید بدانید چطور این کار را انجام دهید؟ من با پنج مدیر اجرایی در مورد کشف استعدادهای نهان کارمندان شان صحبت کردم و راهکارهای تخصصی آنها در زیر آورده شده است

  • مراکز رشد نوآوری ایجاد کنید

به گفته شِلی سان بنیان گذار و مدیر عامل BjustifyStar Care ، اعضای تیم را با هم ترکیب کنید و گروههای بوجود آورید که وظیف شان به طور خاص ارایه ایده های مبتکرانه است.

سان اضافه می کند « شما به کارمندان تان فرصت فکر کردن به پروژه های غیر سنتی را می دهید و این ممکن است اغلب در راستای حوزه کاری روزمره آنان نباشد. این امر کارمندان را تشویق می کند برای هر چیزی آماده باشند، و به طور پیوسته مدیریت را با انجام کارهایی که از عهده شان بر می آید شگفت زده کنند.

  • روی کارهایی که دیگران انجام می دهند و نحوه تفکرشان تمرکز کنید

مدیران غالبا روی نتیجه یا دستاورد فکر تمرکز می کنند و کمتر به این فکر می کنند که رویکرد یک تیم یا اعضای تیم نسبت به ایده یا استراتژی بازاریابی ای که منجر به این موفقیت شده، چه بوده است. پشت هر موفقیتی یک شیوه تفکر فردی یا گروهی وجود دارد، که این موفقیت را ممکن ساخته است.

بر طبق گفته های تونی لیباردی، مدیر Marco’s Pizza، به افراد کمک کنید تا نحوه انجام تفکر انتقادی را بیاموزند، و پروژه های دیگر را به عنوان عاملی برای به چالش کشیدن و پرورش دادن این عضله ( مغز.م) تلقی کنند. این به کارمندان شما نشان خواهد داد که شما حقیقتا برای ذهن آنها ارزش قایلید و آنها را تشویق می کنید از رویکرد منحصربفرد خود برای حل مشکلات استفاده کنند.

  • چارت سازمانی را با تبر قطع کنید

عناوین و چارچوبها بر روی شما و اعضای تیم تان محدودیت ایجاد می کند، و در نهایت موقعیتهای بروز استعدادها را از بین می برد. وقتی شما یک فضای کاری مشارکتی را بوجود بیاورید، که در آن به اعضای تیم قدرت به اشتراک گذاری ایده هایشان داده می شود، احتمالا افراد ماهری ظهور خواهند کرد که حتی از وجود آنها آگاهی نداشتید.

به نقل از کِن هاچستون، مدیر U.S LAWNS وقتی ما در صدد ایجاد تغییری در کسب و کارمان هستیم، گروههای کاری عملی ایجاد می کنیم که وظیفه آنها انجام برخی پروژه های بخصوص است. هاچستون چنین توضیح می دهد که این گروهها شامل اعضایی از دپارتمانهای مختلف و با درجات مختلفی از تجارب کاری هستند که برای افزودن ارزش و دورنمایی تازه به پروژه ی در دست کار ایجاد می شوند. کلید در جا انداختن این موضوع است که عناوین پشت در جا گذاشته می شوند، که این امر اعضای تیم را تشویق می کند تا استعدادهای پنهان خود را به نمایش بگذارند تا در نهایت رضایت شغلی ایجاد شود.

  • ترس را با آزادی مبادله کنید

ایده دادن آزادی و استقلال به اعضای تیم به جهت حل و فصل چالشهایشان درون یک چارچوب مشخص می تواند به کارمندان کمک کند تا به سرعت یاد بگیرند و از طریق تجارب سریعتر خود را آموزش دهند.

به نقل از دیوید مِسا، مدیر ارشد توسعه PJ’s Coffee به عنوان یک مدیر،با این ایده که به کارمندان تان اجازه اشتباه کردن بدهید راحت باشید تا اطمینان حاصل کنید که آنها موقعیت یاد گرفتن از اشتباهاتشان را دارند.

مِسا می افزاید« موضوع، هدایت کردن کارمندان تان از طریق فرایندی است که به آنها اجازه میدهد تا سریعتر یاد بگیرند و در نتیجه در وظایف و شرکت بیشتر موقعیت خود را پیدا کنند. در این میان، با این کار فرهنگ امنیت روانی بوجود می آید که فضای بسیار زیادی را در اختیار متفکران آزاد قرار می دهد.

  • تیم تان را از حاشیه امن خارج کنید

ضروری است تا با وا داشتن کارمندان تان برای پذیرفتن چالشهایی که به مهارتهای مختلفی نیازمند است، آنها را از حاشیه امنشان خارج کنید. جان پاتینلا مدیر عامل Money Mailer چنین توضیح می دهد که به آنها وظایفی محول کنید که به اندازه کارهای دیگران دارای فشار کاری زیادی نباشد و حتما روند هم تیمی ها را پیگیری کنید و در هر کجا که لازم باشد آنها را راهنمایی کنید.

پاتینلا می افزاید: « وقتی هم تیمی های شما با انجام این وظایف راحت تر شدند و به توانایی های خود بیشتر اعتماد کردند، از آنها بخواهید پروژه هایی را بردارند که به درجه بالاتری از مالکیت نیازمند است. او با گذشت زمان متوجه شده است که روند جاری به تیم شما کمک می کند تا مجموعه ای از مهارت ها را کشف و درآنها تبحر پیدا کنند که از داشتن آنها بی اطلاع بوده اند.

با در نظر گرفتن مشارکت به عنوان عاملی پیشران برای عملکرد و رضایت شغلی کارمندان، مدیران به این موقعیت دست پیدا می کنند که نه تنها استعدادهای برتر را استخدام کنند بلکه با ارایه روشهایی برای بهره برداری از استعدادهای کارمندان آنها را حفظ کنند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.