نحوه تنظیم خطوط تماس خروجی به چه صورت است؟

واحد پشتیبانی مشتریان 2 Comments

شما اینجا هستید:
< بازگشت

تنظیمات خطوط  با قابلیت تماس خروجی

آن دسته از مشترکین دفترشما که سرویس تلفن گویای فعال دارند، می توانند با خطوط سرشماره۹ تهران تماس خروجی مستقیم را برای خود فعال کنند. برای اینکار گامهای زیر را قدم به قدم انجام دهید.

۱- در صورتیکه تاکنون اقدام به خرید خط ۹ تهران نکرده اید، ابتدا بایستی یکی از خطوط سرشماره۹ را از منوی خرید خط جدید خریداری نمایید.

برای آموزش مراحل خرید خط جدید اینجا کلیک نمایید.
۲- پس از خرید خط ۹، از منوی سمت راست به صفحه شماره ها رفته و خط مورد نظر را یافته و روی دکمه تنظیمات خط کلیک کنید

۳- پس از ورود به صفحه تنظیمات خط، ابتدا به بخش تنظیمات عمومی بروید و نوع خط را تلفن گویا قرار دهید و بر روی دکمه ذخیره سازی کلیک کنید.

۴- پس از انجام تنظیمات فوق، همانند تصویر زیر بخش جدیدی بنام تماس خروجی اضافه میشود که بایستی یک پین کد عددی را به عنوان رمز به سیستم معرفی کنید و دکمه ثبت را بزنید

۵- حالا باید در تنظیمات تلفن گویا، یک داخلی جدید تعریف کنید. برای این منظور مجدد به صفحه شماره ها در منوی سمت راست بروید و این بار روی دکمه تنظیمات تلفن گویای خط مذکور کلیک کنید.
۶- پس از ورود به صفحه تنظیمات تلفن گویا در منوی اصلی یک داخلی ایجاد نمایید. شماره این داخلی نباید در پیام خوشامدگویی شما باشد زیرا این داخلی فقط برای اطلاع شماست و مخاطبان شما باید از آن بی اطلاع باشند. مثلا شماره داخلی را یک عدد مانند ۳۴۷ بگذارید و سپس همانند عکس زیر اولویت یک را روی گزینه سیستم تماس خروجی مستقیم تنظیم کنید و سپس دکمه ثبت را کلیک نمایید تا تنظیمات جدید شما ذخیره شود.

۷- عملا در این مرحله تنظیمات شما به پایان رسید. اگر چند سناریو و زمانبندی مختلف تعریف کرده اید (مثل ساعات غیر اداری و …) باید داخلی مورد نظر را به همین شیوه در آنها نیز ایجاد نمایید.

مراحل شماره گیری مستقیم از طریق سرویس تلفن گویا

۱- ابتدا به شماره تلفن خود زنگ بزنید تا پیام خوشامدگویی را بشنوید.
۲- سپس شماره داخلی مورد نظر که برای تماس خروجی قبلا تعریف کرده بودید را وارد نمایید.
۳- پس از برقراری ارتباط با داخلی مورد نظر، یک پیام پخش می شود که از شما می خواهد رمز را وارد نمایید. آن پین کد که قبلا در تنظیمات خط ثبت کرده بودید را اینجا وارد کنید.و سپس کلید # را بزنید
۴- در صورتیکه پین کد صحیح باشد حالا می توانید شماره تلفن مقصد را شماره گیری نمایید. اگر شماره مذکور ثابت است باید با کدشهر شماره گیری و سپس شماره # را بزنید.، مثلا بصورت #۰۲۱۲۸۴۲۰۲۳۸ و اگر موبایل است بصورت عادی شماره گیری نمایید و سپس شماره # را بزنید. توجه داشته باشید امکان شماره گیری خطوط تلفن خارج از ایران فعلا مقدور نمی باشد.

نکته: تنها همکارانی که در قسمت همکاران تعریف شده اند ، میتوانند از طریق شماره هایی که در بخش همکاران برای آنها ثبت شده است با  سیستم تماس خروجی مستقیم تماس بگیرند .

در نظر داشته باشید بصورت همزمان شما و همکارانتان می توانید از این روش برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده نمایید. تعداد دقایقی که شما به سامانه تلفن گویا وصل شده اید و با مخاطبتان صحبت می کنید از دقایق بسته شما کسر می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت خرید و فعالسازی خطوط با قابلیت تماس خروجی:

درنظر داشته باشید که جهت احراز هویت خطوط سرشماره ۹۱۰۳۵، بایستی علاوه بر مدارک اولیه که لازم است داخل پنل بارگذاری شود،  مطابق عکس زیر  متن موردنظر و کارت ملی خود را به همراه شماره انتخابی در برگه ای یادداشت نموده و در دست بگیرید و از خودتان عکس بگیرید و به ایمیل Support@daftareshoma.com  ارسال فرمایید.

Comments 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.