کارآفرینی سن و سال یا جنسیت نمی‌شناسد. هر فردی به‌طور بالقوه می‌تواند کارآفرین باشد. مردان و زنان کارآفرین زیادی در دنیا وجود دارند که با توجه به ایده‌های ذهنی‌شان دست به عمل می‌زنند و زندگی مرفه‌ و خوبی برای خود و سایرین ایجاد ‌می‌کنند. این مقاله به کارآفرینان زن موفق که تغییراتی در زندگی خودشان و دیگران ایجاد کرده‌اند می‌پردازیم. آشنایی با این زنان کارآفرین موفق و مطالعه زندگی آنها می‌تواند چراغ‌هایی را در ذهن شما روشن کند.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

زنان کارآفرین زیادی در دنیا وجود دارند که ممکن است حتی بعضی از آنها در اطراف محل زندگی شما مشغول به کار باشند و شما آنها را به خوبی بشناسید یا از دید شما فردی ناشناس باشد اما آنقدر در کسب و کارشان موفق‌اند که زندگی خوبی برای خودشان دست و پا کرده‌اند.  زنان کارآفرین با ایده‌های خلاقانه و شرکت‌های موفق‌شان در حال تغییر دنیا هستند. در زیر با تعدادی از این افراد آشنا می‌شوید:

نازنین دانشور:

زنان کارآفرین

نازنین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گرفت. سپس به آلمان رفت. پس از چند سال دوباره به ایران بازگشت و شرکت تخفیفان را راه اندازی کرد.  تخفیفان بستری‌است برای ارایه تمامی انواع خدمات و محصولات مورد استفاده در زندگی روزمره، از رستوران‌ها و مراکز تفریحی تا انواع محصولات و سفر. تخفیفان تمامی این خدمات را با بالاترین میزان تخفیف و با استفاده از قدرت خرید گروهی ارایه می‌دهد.

کاربرد شماره تلفن مجازیایده های کارآفرینی در منزل

اِمان اوبو

زنان کارآفرین ایمان اوبو

با‌ این‌که کارآفرینان زن زیادی در دنیا وجود دارند اما آیا نباید جایی برای آشنایی، معرفی و گردهمایی آنها در کنار هم وجود داشته باشد؟ این همان کاری است که اِمان اوبی (Iman Oubou) انجام داد. او شرکت رسانه دیجیتال اِسوآی (SWAAY) را تأسیس کرد که در آن با ارائه محتوای ارزشمند، زنان کارآفرینی را که تغییرات بزرگی در کسب و کار ایجاد کرده‌اند معرفی می‌کند.

کاربرد شماره تلفن مجازی۴۰ ایده کار هنری درآمدزا در منزل

میشل مک‌گرس

وجود اطلاعات درست می‌تواند در موفقیت کسب وکار شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. میشل مک‌گرس (Mishelle Mcgrath) مؤسس شرکت دیتا ترو (Data True) است. این شرکت توسط کشور استرالیا پشتیبانی می‌شود و اطلاعات دقیق و کامل از سیستم‌های حسابداری و اعتبارسنجی را در اختیار مدیران و صاحبان شرکت‌ها قرار می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند تا میزان زیادی موفقیت‌های آنها را تضمین کند.

جِنی هیمن

زنان کارآفرین جنیفر هایمن

تقریبا هیچ‌کس از پوشیدن لباس‌های رنگارنگ بدش نمی‌آید اما خیلی از افراد علاقه‌ای ندارند که مبالغ زیادی را برای خرید لباس صرف کنند. از طرفی همیشه که نمی‌توان لباس‌های تکراری پوشید. جِنی هیمن (Jenny Hyman) بنیان گذار Rent the Runway ایده اجاره‌ی لباس‌های مد روز را عملی کرد تا افراد بتوانند به راحتی مدل‌های مختلف را اجاره کنند و علاوه بر هزینه کمتر دیگر نگران کمبود جا برای لباس‌هایشان نباشند. هر چند خیلی از افراد علاقه‌ای به پوشیدن لباس اجاره‌ای ندارند اما جالب است بدانید که این ایده در سال ۲۰۱۸ جزو یکی از بیست ایده برتر کارآفرینی زنان بوده است.

تبسم لطیفی

زنان کارآفرین تبسم لطیفی مامان پز

تبسم بنیان گذر استارتاپ مامان پز است. او فارغ التحصیل مهندسی برق از دانشگه صنعتی شریف است. مامان پر شبکه ای از آشپزها در منزل هستند. این خانمهای خانه‌دار به سفارش مشتریان غذاهای خانگی درست می‌کنند و به دست مشتریان می‌رسانند.

شان‌لین ما

خدمات مربوط به عروسی همیشه طرفداران زیادی داشته است و بیشتر افرادی که قرار است با هم ازدواج کنند به دنبال جایی برای برگزاری مراسم عروسی‌شان هستند. شان‌لین (Shan-lyn Ma) از آن دسته کارآفرینانی است که در این زمینه مشغول به کار است و خدمات متنوعی به مشتریان خود ارائه می‌کند.

اوشما گارگ

زنان کارآفرین اوشما گارگ

غذا یکی از آن ایده‌هایی است که هیچ وقت کهنه و قدیمی نمی‌شود و همیشه آدم‌ها به دنبال طعم‌های لذیذ و خوردنی‌های خوشمزه هستند. اما در دنیای مدرن امروزی با مشغله‌های زیاد کمتر کسی وقت کافی برای تهیه‌ی غذاهای خوشمزه و خانگی را دارد. اوشما گارگ (Ooshma Garg) از همین ایده استفاده کرد و شرکت گوبل (Gobble) را راه انداخت. این شرکت یک شرکت برای بیرون‌بر غذا است که غذاهای سالم و خوشمزه‌ای را آماده می‌کند. افرادی که این غذاها را می‌خرند می‌توانند در کمتر از ده دقیقه در یک آشپرخانه‌ی کوچک آن را آماده و میل کنند.

اما ایده‌های مربوط به کارآفرینی به همین‌جا ختم نمی‌شود و می‌توان در حوزه‌های زیادی مثل تدریس، آموزش کارهای هنری، تبدیل یک ایده خلاقانه به کار و موارد مختلف دیگر اشاره کرد. اما شرط لازم برای تمام این کارها وجود علاقه و اشتیاق برای راه‌اندازی و ادامه کار است. پس در ابتدا ببینید که به چه کاری علاقه دارید و اگر چندین و چند بار در آن شکست خوردید از ادامه آن خسته نشوید و تمام چیزهای که برای موفقیت در آن زمینه لازم است یاد بگیرید.

به یاد داشته باشید زنان کارآفرین در حال تغییر دنیا هستند.

https://www.thebalancesmb.com/business-ideas-for-undecided-women-entrepreneurs-3514849

https://www.cio.com/article/3243995/leadership-management/top-20-female-entrepreneurs-to-watch-in-2018.html

«دفترشما» یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه عرضه خدمات دفتر کار مجازی است. برای اطلاع بیشتر از خدمات این شرکت برای کاهش هزینه‌ها و مدیریت تماسهای کسب و کارها با ما به شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به وبسایت دفترشما سربزنید.