بسیاری از کسب و کارهای ایرانی این روزها با واتساپ هم با مشتریان خود در ارتباط هستند. اگر مشترک دفترشما هستید و شما هم از واتساپ استفاده می‌کنید بسیار حرفه‌ای خواهد بود که بتوانید با شماره ثابت کسب و کار خودتان با مشتریان در واتساپ تجاری در ارتباط باشید.

خبر خوب اینکه مشترکین دفترشما می‌توانند به سادگی با شماره ثابت خود در واتس اپ ثبت نام کنند. در این پست به شما آموزش می‌دهیم که چطور روی شماره ثابت دفترشما حساب کاربری واتساپ داشته باشید و با کمک آن ارتباط با مشتریان خود را گسترده‌تر کنید.

واتساپ تجاری نصب کنید

واتساپ تجاری پیام رسانی است که برای صاحبان مشاغل طراحی شده است. نصب واتساپ تجاری و استفاده از آن در کنار خدمات تلفن گویا دفتر شما می‌تواند مکملی برای  ارائه محصول، مدیریت تماس‌ها و  ارتباط با مشتریان باشد. شما می‌توانید روی گوشی خود به جز واتساپ شخصی، واتساپ تجاری هم نصب کنید.

واتساپ تجاری به شما امکانات گسترده‌ای می‌دهد:

با نصب کردن نسخه‌ی Business می‌توانید مشخصات شغل و حرفه‌ی خویش را در پروفایل درج کنید. به عنوان مثال آدرس، توضیحی کوتاه، ساعت‌های کاری و موقعیت جغرافیایی را در پروفایل تعریف کنید. اطلاعات تماس با ما شامل یک یا چند وب‌سایت و آدرس‌های ایمیل نیز در پروفایل بیزینس قابل ذکر است. شما حتی می‌توانید کاتالوگ خود را هم آپلود کنید و گالری تصاویر از محصولات داشته باشید.

بیشتر بخوانید: امکان ایجاد «لیست تماس» برای مشترکین دفترشما

همچنین می‌توانید:

  • برای سوالات متداول مشتریان، پاسخ‌های آماده طراحی کنید
  • برای مشتریان جدید پیغام خوش‌آمدگویی ارسال کنید
  • در زمانی که آنلاین نیستند پیام غیبت (Away Message) داشته باشید
  • مشتریان خود را دسته‌بندی کنید(لیبل گذاری)
  • شورت لینک داشته باشید تا مشتری با کلیک روی آن به راحتی با شما چت کند

تغییر تنظیمات تلفن گویا برای نصب واتساپ تجاری

مشترکین دفترشما هنگام نصب واتساپ تجاری باید به صورت موقت تنظیمات تلفن گویای خود را تغییر دهند تا هنگامی که کد تایید صوتی از طرف واتساپ به شما ارسال می‌شود، بلافاصله با شماره ثابت خود این پیغام صوتی را بشنوند و وارد کنند.

به این منظور وارد پورتال خود شوید، به جای پیغام خوش آمدگویی تنها یک نقطه بگذارید و با فعال سازی قابلیت «عدم ورودی» تماس را مستقیم به شماره موبایل خود دایورت کنید:

پس از نصب و ثبت نام واتساپ تجاری با شماره ثابت دفترشما، می‌توانید این تنظیمات را به حالت قبل برگردانید.

با پیغام صوتی واتساپ ثبت نام کنید

برای ثبت نام این سه مرحله را باید انجام دهید:

۱-برای نصب واتس اپ به جای ثبت نام با شماره موبایل خودتان گزینه USE A DIFFERENT NUMBER را انتخاب کنید.

۲-شماره تلفن گویای خود را در اینجا وارد کنید. مثلا: ۰۲۱۲۸۴۲۰ و گزینه NEXT را بزنید.

۳-گزینه Call me را انتخاب کنید تا واتساپ با شما تماس بگیرد و پیغام صوتی حاوی کد شش رقمی را برای شما بخواند.

۴- کد را وارد کنید: تبریک می‌گوییم اکانت واتساپ روی شماره تلفن گویای شما فعال شد!

حالا در کنار ابزار قدرتمند تلفن گویا ، شما روی خطوط تلفن ابری دفترشما، واتساپ را هم برای ارتباط با مشتریان خود فعال کرده اید.