جلب اعتماد گردشگران داخلی با خدمات دفتر کار مجازی

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار Leave a Comment

اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را داشته باشید آژانس های مسافرتی پیشنهادهای زیادی برای کشورهای مختلف، به ویژه کشورهای اطراف دارند؛ تورهای کوتاه یا بلند مدت، تورهای کاملا اقتصادی تا بسیار شیک. همچنین تورهای متنوعی برای سفر به شهرهای بزرگ و شناخته شده‌ی ایران موجود است اما در مورد شهرهای کوچک‌تر و طبیعت و مناطق بکر ایران، خدمات و اطلاعات سازمان یافته زیادی وجود ندارد.

نوتیلو سایتی است که به همین منظور راه‌اندازی شده است و پل ارتباطی برای مسافران و گردشگران و انواع تورهای داخلی ایجاد نموده است.

«دفتر شما» توانسته است از ابتدای کار همراه با تیم خوب نوتیلو باشد و خدمات تلفنی خود را به این استارتاپ جدید و تیم خوش فکرش ارائه کند. برای آشنایی بهتر با نحوه‌ی کار نوتیلو گفتگویی با ایشان ترتیب داده شد که در ادامه مطالعه می‌فرمایید.

به عنوان اولین سوال مشتاقم بدانم؛ چرا فقط ایرانگردی؟

چون به اندازه‌ی کافی آژانس‌ها و تورهای خارجی در دسترس و موجود است اما برای کسانی که قصد سفر به مناطق کمتر دیده شده و بکر کشور خودمان را دارند یافتن مقصد و تور کار دشواری است. این فکر و ایده کار در واقع از مشکلی که برای خود من پیش آمد، نشأت گرفت. وقتی که برای تعطیلات نوروز ۹۷ برنامه‌ریزی می‌کردم و موفق نمی‌شدم تور داخلی مناسبی پیدا کنم اما هر کجا را سر می‌زدم و سرچ می‌کردم با پیشنهاد برای سفرهای خارجی روبه‌رو می‌شدم.

نوتیلو تور هم برگزار می‌کند؟

خیر، کار ما در واقع ایجاد یک پلت فرم و پل ارتباطی است بین مسافران و آژانس‌های مسافربری. نوتیلو سعی دارد گزینه‌های مختلفی را پیش روی گردشگران داخلی قرار دهد تا بتوانند با توجه به علاقه، سلیقه و هزینه‌ی مدنظرشان؛ مقصد و آژانس شان را انتخاب کنند.

چه مدت از شروع فعالیت نوتیلو می‌گذرد؟

حدود ۵ ماه.

از ابتدای کار برای ارتباط با مشتریانتان از خدمات ارتباطی «دفتر شما» و سیستم تلفن گویا استفاده نمودید؟

پیش از خرید خط تلفن ثابت از «دفترشما» و استفاده از خدمات تلفنی که ارائه می‌نمایید، در اینستاگرام فعال بودیم و آنجا پیام‌های زیادی از مشتریان دریافت می‌کردیم مبنی بر اینکه مایل‌ند از طریق تلفن با نوتیلو در ارتباط باشند. در واقع پیامی که زیاد دریافت می‌کردیم این بود: چرا تلفن ندارید؟!

اما تیم ما هم مثل هر استارت آپ دیگری باید حساب شده و اقتصادی عمل می‌کرد. که خوشبختانه با آشنایی با خدمات «دفتر شما» و استفاده از سیستم تلفن گویا موفق شدیم به خوبی هزینه‌ها را مدیریت کرده و در عین حال اعتماد مشتریان را جلب نماییم.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

استفاده از بسته‌های تلفنی «دفتر شما» علاوه بر مدیریت هزینه‌ها و اعتمادسازی چه تاثیری بر کسب و کارتان داشت؟

اثر مهم و قابل توجهی که استفاده از این سیستم داشت؛ رسمیت و در پی آن افزایش مشتریان و فروش ما بود که به طور کاملا واضحی حس می‌شد.

در کل در حرفه‌ی شما نیاز به ارتباط تلفنی زیادی با مشتری وجود دارد؟

بلی، مشتریان برای اطلاع از موارد مختلف تماس تلفنی را به دیگر راه‌های ارتباطی ترجیح می‌دهند. در هر حال رسمیت و اعتمادسازی ارتباط تلفنی قابل چشم پوشی نیست و مشتریان ما هم از این قاعده مستثنی نیستند.

سوال مهمی که مطرح می‌شود این است که آیا بسته‌های تلفنی «دفترشما» کسب و کارها را از گرفتن دفتر کار بی نیاز می‌کند؟

خب تا حد بسیار زیادی بلی، ما را از داشتن دفتر کار بی نیاز گرده است. راستش در حال حاضر تنها استفاده‌ای که ما از دفتر کارمان داریم، برای برگزاری جلسات است. و به جز جلسات تمام ارتباط ما با مشتریان و با یکدیگر در قالب همین سیستم پوشش داده می‌شود و اعضا می‌توانند به شکل دورکاری؛ کارها را هر کجا که باشند انجام دهند.

با آرزوی موفقیت و به عنوان سوال آخر؛ چه چشم اندازی برای خود در نظر دارید؟

هدف ما رشد روز افزون گردشگردی داخلی و بوم گردی و شناساندن طبیعت و مناطق بکر و بی نظیر ایران به هموطنان مان است. حتی هر کدام از اعضای تیم ما از روستای اجدادی خود شروع کرده ایم و مایلیم که این روند را با پشتکار بیشتری ادامه دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.