افزایش درآمد

چگونه با کمتر از ۳۰۰ هزار تومان جذب مشتری کنیم؟

«دفتر شما» کسب و کار Leave a Comment

چگونه با کمتر از ۳۰۰ هزار تومان جذب مشتری کنیم؟

برای شرکت های بزرگ که بودجه خوبی برای بازاریابی در اختیار دارند  ، ۳۰۰ هزار تومان قطره ای است در دریای هزینه های بازاریابی ماهیانه آنها. ولی برای شرکت های کوچک به قول معروف یک تومن هم یک تومن است (با لهجه یزدی بخوانید!) و باید با دقت محاسبه شود.

حالا واقعا با ماهی ۳۰۰ هزار تومان می توان کمپین بازاریابی راه انداخت و جذب مشتری کرد؟ ما می گوییم می شود! در این مقاله شما را با ۵ روش آشنا می کنیم که با بودجه ای کم کمپین بازاریابی مناسب راه اندازی و جذب مشتری کنید.

چگونه با کمتر از 300 هزار تومان جذب مشتری کنیم؟

برای جذب مشتری می توان از راههای کم هزینه نیز بهره برد.

۱- تحقیق در مورد بازار هدف


هزینه: ۰ تومان

تحقیق در مورد بازار هدف و شناسایی افرادی که می توانند و نیاز دارند مشتری شما باشند از واجبات است. وقتی خصوصیات فردی مشتریان بالقوه خود را درک کنید، تمرکز بیشتری بر مشتریان واقعی خواهید داشت.
بهترین تیمها فقط به مطالعه بازار اکتفا نمی کنند، بلکه با تحقیق درمورد رقبا و پیدا کردن نقاط ضعف آنها، سعی در عرضه خدمات متفاوت و در نتیجه جذب مشتری خاص خود دارند.
صرف داشتن نقطه قوتی که نقطه قوت رقیبتان نیز هست احتمال شکست شما را بسیار بالا می برد، اما با بررسی رقیب خود و یافتن نقایص آنها، تمرکز روی آن نقایص و عرضه خدماتی مبتنی بر آنها، می توانید از آنها پیشی بگیرید و در جذب مشتری موفق عمل کنید.

۲- ایمیل، ایمیل، ایمیل مارکتینگ

هزینه : بین ۹۰ تا۱۵۰ هزار تومان در ماه ( حدود ۵ هزار ایمیل)

چگونه با کمتر از ۳۰۰ هزار تومان جذب مشتری کنیم؟

بازاریابی ایمیلی یکی از مؤثرترین روشهای جذب مشتری است

بازاریابی ایمیلی اگر صحیح انجام شود یکی از موثر ترین روشهای جذب مشتری مخصوصاً برای شرکتهای کوچک و متوسط است، تا جایی که تخمین زده می شود در صورت اجرای صحیح، در مقابل هر ۳ هزار تومان سرمایه گذاری، حدود ۱۵۰ هزار تومان بازگشت سرمایه خواهید داشت.

۳- جذب مشتری از راه اینترنت

هزینه : ۳۰ هزار تومان در ماه

امروزه در بازار کار، مشتری پیش از تماس با مسئول فروش و یا شرکت، تحقیقات اولیه خود را از طریق اینترنت انجام می دهد. بنابراین داشتن وب سایت برای کسب و کار شما حیاتی است. از آن گذشته، باید وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که مخاطب با هر وسیله ای (کامپوتر، تبلت، موبایل، و …) بتواند به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورد. شما با قرار دادن اطلاعات مورد نیاز در اختیار مشتری به او کمک می کنید که راحت تر در رابطه با خرید کالا یا خدماتی که نیاز دارد تصمیم بگیرد.

با سرمایه گذاری روی کلمات کلیدی مربوط به تجارت خود، بازخورد بهتری دریافت خواهید کرد. این دانش که search engine optimization) SEO) نامیده می شود باید در همه زمینه های تجاری مورد توجه قرار بگیرد.

۴- حضور محسوس در شبکه های اجتماعی

هزینه: بین ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تومان در ماه

داشتن صفحه ای در شبکه های اجتماعی این امکان را به شما می دهد که محصول و خدمات خود را در معرض دید هزاران مشتری بالقوه قرار دهید. آشنا شدن مخاطبان عام از برند و محصول شما در نهایت به افزایش تعداد مشتریان منجر می شود.
شبکه های اجتماعی معروف این امکان را به شما میدهند که به راحتی بودجه ماهیانه برای کمپین تبلیغاتی خود را تامین کنید.البته بهرمند شدن از افراد متخصص در این زمینه هم راه دیگری برای استفاده از شبکه های اجتماعی است.

۵- ایجاد تیم قوی بین کسب و کارهای مشابه

هزینه :۰ تومان

ایده برقراری ارتباطی متقابل بین کسب وکارهای مشابه و به اشتراک گذاردن اطلاعات مشتریان با یکدیگر می تواند بستری بسیار سودده برای شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط ایجاد نماید.

کسب و کارهای کوچک که در حال ساخت پایگاه  اطلاعاتی از مشتریان خود هستند می توانند با همکاری با شرکت های مشابه و تامین نقاط مشترک به سادگی و در زمان کمتر به مشتریان بالقوه خود دسترسی داشته باشند.

[divider]

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.