مرکز تماس چیست؟

سئومستر آموزش, دفتر کار مجازی, کسب و کار

مرکز تماس چیست؟

سازمان ها و شرکت های بزرگ به دلیل بالا بودن حجم تماس ورودی دارای بخشی به نام مرکز تماس (Call Center) هستند که مدیریت تماس ها در آن انجام می گیرد.[۱] راه اندازی مرکز تماسِ دررون-سازمانی نیازمند تجهیزات و سیستم های پیشرفته و مخصوصی است. برخی از شرکت ها و سازمان ها هم بخشی از فضای فیزیکی خود را به راه اندازی مرکز تماس اختصاص می دهند و از این بابت زیر بار هزینه بسیار زیادی برای خریداری و نگهداری از تجهیزات گرانقیمت می روند.

اما امروزه با پیشرفت فناوری، شرکتها و سازمانها به جای راه اندازی مرکز تماس مانند گذشته، می توانند وظایف مرکز تماس را به سرویس دهندگان برونسپاری (outsourcing) کنند. به این فناوری «مرکز تماس اَبری» می گوییم. بنابراین حتی بسیاری از شرکتهای بزرگ (مانند آدیداس و فورد) امور مشتریان، پشتیبانی و فروش خود را به مراکزی خارج از مکان فیزیکی کسب و کار خود می سپارند تا از هزینه های خود بکاهند. [۲]

سرویس مرکز تماس چطور کار می کند؟

دایورت

شما می توانید شماره تلفن کاری خود را به سرویس مرکز تماس دایورت کنید و یا یک شماره تلفن اختصاصی از سرویس دهنده دریافت کنید.

منشی مجازی

نحوه پاسخگویی اپراتورهای مرکز تماس به تماسهای دریافتی کسب و کارتان را مشخص می کنید.

منشی مجازی

اپراتورهای مجرب با رویی خوش و کاملاً حرفه ای تماسهای شما را در روزها و ساعات کاری با پیغام خوشامدگویی اختصاصی پاسخگو هستند.

منشی مجازی

اپراتورهای مرکز تماس بر اساس دستورالعمل شما اطلاعات مهم را در اختیار تماس گیرندگان قرار می دهند، اطلاعات مورد نیاز شما را از آنها دریافت می کنند و حتی برای کسب و کارتان بازاریابی تلفنی انجام می دهند.

منشی مجازی

اپراتورها طبق سناریوی طراحی شده شما، قادرند تماسها را با توجه به ماهیتشان (مانند مشتریان قدیمی، جدید، شکایات و غیره) تفکیک کنند تا مخاطب شما تجربه ای حرفه ای و زیبا از تماس با کسب و کار شما داشته باشد.

فلش

چرا مرکز تماس ابری؟

هزینه بر اساس استفاده

با برونسپاری مدیریت تماسها، هزینه خریداری تجهیزات گرانقیمت، نگهداری سیستم ها و حقوق، بیمه و مزایای اپراتور حذف می شود و در عوض، به صورت ماهیانه بسته به تعداد تماسهایتان مبلغی را به مرکزی که مدیریت تماسهایتان را به آن برونسپاری کرده اید می پردازید.

سادگی و سرعت

جدا از کاهش چشمگیر هزینه ها، می توانید در عرض چند روز و بدون اینکه نیازی به تهیه تجهیزات و استخدام نیرو داشته باشید، تنها با انجام هماهنگی های لازم با مرکز مربوطه، به سادگی مرکز تماس شرکت یا سازمان خود را راه اندازی کنید.

امکان گسترش

با توسعه هر کسب و کاری، به طور طبیعی تماسهایش نیز افزایش می یابد. با برونسپاری مدیریت تماسها، صاحبان کسب و کارها دیگر مجبور به به روزرسانی و تغییر سیستم های ارتباطی خود به دلیل افزایش تماسهایشان نیستید.

امنیت بالا

مراکز تماس ابری از ساختار شبکه ای و مخابراتی امنی برخوردارند.

پایداری خدمات

از دیگر مزایای برونسپاری مدیریت تماسها به سیستم های ابری مرکز تماس این است که خدمات همواره از کیفیت کمابیش ثابتی برخوردارند. .

شماره تلفن اختصاصی

در مرکز تماس ابری می توان شماره تلفن ثابت اختصاصی برای کسب و کار خود انتخاب کرد.

مقایسه مرکز تماس درون سازمانی با مرکز تماس ابری

منشی حقیقی
منشی مجازی

مرکز تماس درون سازمانی

مرکز تماس ابری

هزینه اولیه راه اندازی

هزینه اولیه بالا برای خرید تجهیزات

بدون هزینه اولیه

هزینه نگهداری و به روزرسانی

هزینه سالیانه و ماهیانه

بدون هزینه

هزینه خطوط مخابرات

هزینه های اولیه و ماهیانه

بدون هزینه

هزینه استخدام پرسنل 

هزینه حقوق و مزایای پرسنل

بدون هزینه