موفق ترین استارت آپ های جدید در سال ۲۰۱۷ (۱)

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 1 Comment

موفق ترین استارت آپ های جدید در سال ۲۰۱۷

(قسمت اول)

با این که بخش بزرگی از سیلیکون ولی را ماجرای دِرام اوبر به خود اختصاص داده، استارت آپ های جدید و ارزشمندی در سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را شروع کردند، به این امید که دنیا را تغییر دهند و به اسب تک شاخ بعدی تبدیل شوند… و یا شاید فقط کسب و کار موفقی بسازند.

بیزنس اینسایدر با بنیانگذاران و سرمایه گذاران تعدادی از جدیدترین استارت آپ ها گفتگویی کرده است. بعضی از این کسب و کارهای جدید رسماً در حال خروج از مرحله فعالیت محرمانه هستند، و بعضی دیگر تازه در مراحل ابتدایی راه اندازی. از شرکت بازیهای واقعیت مجازی گرفته تا استارت آپ در زمینه بازیافت تا ارتباطهای اسرارآمیز با تسلا، در ادامه تعدادی از موفق ترین استارت آپ های جهان را در سال ۲۰۱۷ شاهد هستید:

Essential: محصول خالق اندروید، اپل و سامسونگ را به مبارزه می‌طلبد.

استارت آپ های جدید

فعالیت این استارت آپ موفق چیست؟

این شرکت را اندی رابین در زمینه طراحی گجت های مصرفی راه اندازی کرده است. او گوشی هوشمند جدیدی طراحی کرده که آیفون اپل و گلکسی سامسونگ را به چالش می‌کشد. نام این گجت Essential Phone (با معنای تحت الفظیِ «گوشی ضروری») است، به همین سادگی! رابین کسی بود که اندروید را طراحی کرد، به گوگل فروخت و آن را به محبوب ترین سیستم عامل گوشی هوشمند در جهان تبدیل کرد. او در سال ۲۰۱۴ از گوگل بیرون آمد، یک انکوباتور استارتاپ راه اندازی کرد و زیر چتر آن Essential را راه انداخت.

رابین پس از سالها کار کردن بر روی گوشی Essential در حالت محرمانه، در ماه مه از محصول خود رونمایی کرد. این دستگاه فقط نقطه شروع انگیزه های استارت آپی اوست. این شرکت همچنین یک پروژه هاب منزل هوشمند در دست تولید دارد که قرار است همه چیز را از چراغهای هوشمند تا توسترهای متصل را کنترل کند.

سرمایه گذار: به نقل از بلومبرگ، سرمایه این شرکت ۳۳۰ میلیون دلار از Redpoint Ventures و دیگر سرمایه گذاران بوده است.

Website: www.essential.com

سرویس تلفن گویا دفتر شماBrandless: دنیایی بدون برند!

استارت آپ های جدید

فعالیتش چیست؟

Brandless یک شرکت تولید محصولات مصرفی بسته بندی شده است که همه چیز از مایع ظرفشویی تا روغن زیتون تا کارد آشپزخانه دارد. این شرکت تمامی محصولاتش را فقط به قیمت ۳ دلار از طریق وبسایتش می‌فروشد.

استارت آپ موفق brandless که رسماً در ژوییه فعالیت خود را شروع کرد با قاطعیت باور دارد که شما آن قدرها هم که خودتان فکر می‌کنید به برندهایی که مصرف می‌کنید اهمیت نمی‌دهید. هیچ یک از محصولات این استارت آپ جدید از برندهای معروف نیست، بلکه همگی دارای برچسب brandless (به معنای «بدون برند») هستند. بر روی بسته بندی محصولات Brandless به جای یک لوگوی بزرگ و شعارهای اغراق آمیز تبلیغاتی، چیزی جز نوع محصول و فهرستی از ویژگیهایش وجود ندارد.

سرمایه گذار: ۵۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند Cowboy Ventures, Redpoint Ventures, Google Ventures.

Website: brandless.com

Forward: نسل جدید مطب پزشکان از ترکیب اپل استور و فیلمهای علمی-تخیلی

استارت آپ های جدید

فعالیتش چیست؟

نسل جدیدی از طبابت به طراحیِ گوگل و Uber Alums که آن را مطب پرشک از سریال Westworld توصیف می‌کنند.

استارت آپ جدید Forward که در ژانویه راه اندازی شده، برداشتی پیشروانه از مدل طبابت این سریال علمی تخیلی محبوب است که به پیشرفته ترین ابزارهای تشخیصی، یک سیستم هوش مصنوعی که به جای پزشکان می‌شنود و یادداشت برداری می‌کند مجهز است و حق عضویت ماهیانه آن ۱۴۹ دلار است.

سرمایه گذار: نامشخص

Website: www.goforward.com

NomadicVR آینده صنعت سرگرمی را دگرگون می‌کند

استارت آپ های جدید

فعالیتش چیست؟

تولیدکننده بازیهای واقعیت مجازی. مشتریان می‌توانند هدست های واقعیت مجازی خود را بزنند و کوله‌های کامپیوترشان را بیندازند و در اتاقهایی در واقعیت مجازی پرسه بزنند.

NomadicVR در ماه مارس از مرحله محرمانه خارج شد. زمانبندی خوبی کرده است. بسیاری از سرمایه گذاران اکنون مطمئنند که واقعیت مجازی بخش بزرگی از آینده صنعت سرگرمی خواهد بود. بنا بر نظرهای اولیه کاربران، تجربه استفاده از NomadicVR دیوانه کننده است و می‌تواند حتی نظر کاربران بدبین را نیز نسبت به خود برگرداند.

سرمایه گذار: ۶ میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Horizons Ventures, Maveron, Paul Allen’s Vulcan Capital

Website: nomadicvr.net

Hound Labs: می‌تواند از نفستان بفهمد علف کشیده اید

استارت آپ های جدیدفعالیتش چیست؟

این استارت آپ جدید که در حال توسعه یکی از نخستین دستگاههای تست تنفس برای علف است.

این دستگاه، که دستگاه تست تنفس Hound (سگ تازی) نامگذاری شده، THC (ترکیب شیمیایی عامل ایجاد آثار روانگردان در ماریجوانا) را شناسایی و میزان آن را اندازه گیری می‌کند. وقتی مصرف کننده داخل دهانی این دستگاه می‌دمد، نفسش از داخل یک کارتریج یک بار مصرف عبور می‌کند. در نتیجه واکنشی شیمیایی، مولکولهای THC از نفس جدا می‌شود و مکانیسمی خودکار میزان آن را می‌سنجد.Hound Lab در مرحله نخست می‌خواهد محصول خود را به ارگانهای اعمال قانونی بازاریابی کند.

محصول این استارتاپ موفق توانسته حمایت Benchmark (بنچ مارک)، از شرکتهای سرمایه گذاری سیلیکون ولی که پیشتر در فیسبوک، اسنپ چت و اوبر نیز سرمایه گذاری کرده بود، را جذب کند.

سرمایه گذار: ۸٫۱٫ میلیون دلار از بنچ مارک

Website: houndlabs.com

ترجمه مقاله ای از Businessinsider.com

ادامه دارد…

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 1

  1. Pingback: داستان کارآفرینی که یک شورولت را پیاده و سوار کرد! | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.