منشی مجازی چیست؟

همه چیز درباره منشی مجازی و زیر و بم آن

«دفتر شما» آموزش, دفتر کار مجازی Leave a Comment

 همه چیز درباره منشی مجازی و زیر و بم آن

کارآفرینان و صاحبان کسب و کارها در سر تاسر دنیا به قدرت خدمات ارتباطی منشی مجازی پی برده‌اند و از این فناوری برای افزایش درآمد خود و جذب مشتری بیش‌تر بهره می‌برند، بی‌آن که آب در دلشان تکان بخورد.

به خصوص برای یک کسب و کارهای نوپا، منشی مجازی ابزاری قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد بر روی مسائل مهم‌تری تمرکز کنید، یعنی توسعه کسب و کارتان. مشاغلی که سال‌ها از تأسیسشان می‌گذرد نیز می‌توانند از این خدمات پاسخگویی تلفن بهره ببرند.

درباره منشی مجازی و چگونگی کارکرد آن چه می دانید؟

چنان چه کسب و کاری را می‌چرخانید، حتماً زمان‌هایی برایتان پیش می‌آید که وقت ندارید حتی سرتان را بخارانید و تماس‌هایتان بی پاسخ می ماند. دیگر گذشت آن روزها که باید خودتان تلفن‌هایتان را پاسخ می‌دادید! وقتی مشتریان تماس می‌گیرند، خدمات منشی مجازی بدین طریق وارد عمل می‌شود:

اگر منشی ندارید…

 1.  منشی (اپراتوری انسانی) با نام شما و کسب و کارتان به تماس پاسخ می‌دهد.
 2. چنانچه امکان و فرصت پاسخگویی به تماس را دارید، منشی تماس را به شما وصل می‌کند.
 3. سپس پیغامی به منظور پیگیری برای شما ارسال می‌شود.
 4. شما از طریق ایمیل یا پیامک گزارشی از تماس و پیغام‌ها دریافت می کنید.

اگر منشی دارید…

تصور کنید که کسب و کاری راه انداخته اید و یک منشی استخدام کرده اید. پس از مدتی با رونق گرفتن کسب و کارتان حجم تماس‌ها افزایش می یابد. اگر دنبال راهی هستید تا به منشی خود کمک کنید حجم بالای تماس‌های ورودی را مدیریت کند، می‌توانید از این خدمات در تکمیل فعالیت‌های منشی خود بهره ببرید. به این ترتیب وقتی منشی‌تان مشغول کار دیگری است، تماس‌هایتان روی پیغامگیر نرود.

ویژگی‌های خدمات پاسخگویی تلفن منشی مجازی

 • تماس‌ها با نام تجاری شما پاسخ داده می‌شوند.
 • تماس‌ها به واسطه یک اپراتور انسانی واقع در تهران پاسخ داده می‌شوند.
 • امکان پاسخگویی تماس‌های بیش‌تری را خواهید داشت و فروشتان افزایش می‌یابد.
 • می‌توانید سرویس را در ساعات مشخصی از روز فعال کنید.
 • تلفن گویا، فکس اینترنتی و گزارش تماس ها را در اختیار دارید.
 • ماهیانه در قبال تعداد مشخصی تماس خدمات دریافت می‌کنید، و هزینه تماس‌های مازاد بر این تعداد بسته به برنامه‌ریزی شما جداگانه محاسبه می‌شود. طول مدت تماس تأثیری بر افزایش هزینه ندارد.
 • راه‌اندازی سریع و ساده

 

آنچه برخی از صاحبان مشاغل درباره منشی مجازی نمی دانند

بسیاری از صاحبان مشاغل دریافته‌اند که وقتی مسئولیت همه امور را خودشان بر دوش می‌گیرند، کسب و کارشان به سرعت رشد می‌کند. اما به این واقعیت توجه ندارند که با توسعه کسب و کارشان و افزایش حجم تماس‌ها و تعداد مشتریان، دیگر قادر نیستند همه هندوانه ها را خودشان بردارند. بنابراین گرفتار رکود می شوند و درجا می‌زنند.

 ۷۵ درصد از تماس‌گیرندگان با وصل شدن به پیغامگیر، تلفن را قطع می‌کنند

دستگاه پیغامگیر روح ندارد. از همین روی، کسب و کارهای هوشمند و زیرک در حال جایگزین کردن دستگاه پیغامگیر با اپراتورهای انسانی هستند. حقیقت این است که مردم از پیغام گذاشتن روی دستگاه خوششان نمی‌آید. مشتریان اغلب بدون این که پیغام بگذارند گوشی را می‌گذارند. سپس ممکن است به رقیبتان زنگ بزنند، و اگر رقیبتان زیرک باشد، از خدمات منشی مجازی استفاده می‌کند تا حتی وقتی سرش شلوغ است هیچ تماسی بی پاسخ نماند. شاید همین الان فرصت‌های کاری بسیاری را از دست می‌دهید و روحتان هم خبر ندارد! راه‌اندازی سرویس منشی مجازی ساده‌ترین راه برای جذب و حفظ مشتریان بالقوه است.

وقتی صاحب یک کسب و کار از خدمات منشی مجازی استفاده می‌کند، می‌تواند به تعطیلات برود و همچنان هیچ تماسی را از دست ندهد. وقتی به سر کار بازگشتید، تماس‌های دریافتی را پیگیری کنید یا اصلاً از یک نفر دیگر بخواهید به آن‌ها رسیدگی کند. تصمیم با خودتان است. یا می‌توانید از خدمات تنها در طول ساعات نهار استفاده کنید، تا منشی‌تان بتواند برای صرف ناهار و استراحت فرصت داشته باشد. بنابراین تماس‌گیرندگان هنگام تماس با پیغامگیر روبه‌رو نمی‌شوند و احتمال این که گوشی را قطع کنند و به سراغ رقیبتان بروند خیلی کم‌تر است.

 

خدمات منشی مجازی را در “دفتر شما” تجربه کنید.

دفتر کارمجازی| منشی مجازی کسب و کار جدید| فکس اینترنتی|

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.