کسب و کار خانگی

راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار 51 Comments

راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم

شرایط زندگی و اقتصادی به گونه ای شده که بیشتر افراد به خصوص خانمها دستکم یک بار به فکر راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم افتاده اند. راه اندازی کسب و کار خانگی منافع زیادی برای شما دارد از جمله: انعطاف پذیری بالا , توانایی ایجاد برنامه ها و ایده های خود و حتی معافیت های مالیاتی.

البته خانگی بودن کسب و کار به معنای کوچک ماندن و محدود کردن شما نیست. بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا از کار خود را از خانه شروع کرده اند از جمله شرکت های : اپل, هرشی و فورد موتور.  ۶۹ در صد از کار آفرینان کار ها و ایده های خود را با کسب و کار خانگی آغاز کرده اند و به قله های بلند پیروزی رسیده اند.

در همین راستا شرکت «دفتر شما» برای کارآفرینان و علاقه مندان خدماتی را مهیا ساخته است تا بتوانند یک کسب و کار خانگی با سرمایه کم راه اندازی کنند. اگر آرزوهای بزرگی در سر دارید و به دنبال راهی برای تبدیل ایده های خود به یک مدل کسب و کار هستید حتما توصیه های زیر را مطالعه کنید

۹ توصیه برای راه‌اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم

با پیدایش اینترنت راه‌اندازی مشاغل خانگی و جدید برای کارآفرینان نوپا ساده‌تر و جذاب‌تر از هر زمانی شده است. به علاوه، اینترنت با ایجاد امکان دورکاری برای کارمندان به همان میزان تأثیری انقلابی داشته است. اما اگر بتوانیم از قدرت اینترنت برای بهره‌گیری از هر دوی این فرصت‌ها استفاده کنیم چه؟

steps-for-business-launch

۱. سراغ ایده هایی بروید که به دستگاهها و تجهیزات خاص نیاز ندارند.

برای این که در ابتدای کار مجبور نشوید سرمایه زیادی بگذارید، بهتر است سراغ حرفه هایی بروید که می توانید ابزارهایشان را با حداقل سرمایه تهیه کنید. مشاغلی مانند خیاطی، آشپزی، شیرینی پزی را می توان در ابتدا با دم دستی ترین وسایل هم شروع کرد. پس از مدتی کار که سرمایه تان نیز بیشتر شد می توانید کسب و کار خود را با تجهیزات حرفه ای تر ادامه دهید تا هم سرعت کارتان بالاتر برود و هم کیفیت کارتان.

۲. شماره تلفن ثابت تهیه کنید.

برای راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم، توجه به یکسری نکات ریز اهمیت بسیاری پیدا می کند. یکی از این نکات این است که شماره تلفن ثابت داشته باشید؛ شماره تلفن ثابتی مختص کسب و کارتان که در صورت زنگ خوردن فقط خودتان به آن پاسخ دهید و نه دیگر اعضای خانواده!  «دفتر شما» عرضه کننده خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی، خط تلفن ثابت با پیش شماره ۲ تهران در ازای مبلغی بسیار مناسب در اختیارتان قرار می دهد.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

تفاوت جالبی که این شماره ها با شماره تلفن های ثابت معمولی دارند این است که این شماره ها مبتنی بر اینترنت هستند، و شما برای استفاده از آنها یا پاسخگویی شان برخلاف تلفن ثابت نیازی به حضور در یک مکان خاص ندارید. از طرف دیگر، با قرار دادن شماره تلفن ثابت در اختیار مشتریانتان وجهه کاری خود را نیز در حد یک کسب و کار حرفه ای بالا می برید. با خریداری سرویس «تلفن گویا» این امکان را نیز برای اعضای شما فراهم می‌کند که چنان چه قادر به پاسخگویی به تلفن همراه خود نبودند، تماس به این شماره دایوت شود. تماس‌گیرنده می‌تواند در صورت عدم پاسخگویی به صندوق صوتی‌تان وصل می‌شوند.

۳. برای تقویت روحیه تیمی رویدادهایی برگزار کنید.

از آنجا که برای راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم، تهیه و اجاره دفتر کار را حذف کرده ایم، پس اگر تیمتان از بیش از یک نفر تشکیل شده، هر یک از منزل خود وظایفش را انجام می دهد. برای اینکه روحیه تیمی میان اعضا همچنان حفظ شود، ماهی یکی دو بار دور هم جمع شوید تا به همه یادآوری شود که تنها نیستند و بخشی از یک تیم اید. این رویداد می‌تواند خیلی ساده در حد یک ناهار با اعضای تیم در منزلتان باشد و یا به شکلی حرفه‌ای در قالب یک برنامه آموزشی.

 

۴. تماسهای مشتریان را حرفه ای پاسخ دهید.

برای این که به تماسهای خود حرفه ای پاسخ دهید نیازی نیست حتماً اقدام به استخدام منشی کنید. با خریداری سرویس «تلفن گویا» از دفتر شما یک شماره تلفن ثابت در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید تا ۹ داخلی برای آن تعریف کنید. بدین صورت که وقتی مشتری‌هایتان با شماره اختصاصی شما تماس می‌گیرند، بعد از شنیدن پیام صوتی از پیش ضبط شده، به داخلی‌هایی که شما برای آن تعریف کرده اید راهنمایی می‌شوند. در این مرحله مشتریان با شماره‌گیری داخلی مورد نظرشان به موبایل و یا شماره ثابتی که شما برای آن داخلی تعریف کرده اید متصل می‌شوند. در صورتی که در آن زمان امکان پاسخگویی برای شما وجود نداشته باشد، آنها به طور خودکار به صندوق صوتی وصل خواهند شد.

کسب و کار خانگی موفق

منشی های «دفتر شما» اپراتورهایی حرفه ای و آموزش دیده اند تا به کسب و کار خانگی شما وجهه ای حرفه بدهند.

می توانید از این نیز یک مرحله حرفه ای تر عمل کنید و منشی داشته باشید. اشتباه نکنید! قرار نیست منشی استخدام کنید. با خریداری سرویس منشی مجازی «دفتر شما» درست مانند این است که یک منشی حرفه ای استخدام کرده اید، با این تفاوت که هزینه ای بابت استخدام منشی نمی دهید. منشی های مجازی «دفتر شما» که در دفتر مرکزی این شرکت مستقرند از راه دور به تماسهای شما با روابط عمومی بالا پاسخ می دهند، قرارهای کاری شما را برنامه ریزی می کنند و بنا به درخواست شما پیغام تماس گیرندگان را می گیرند. بنابراین برای راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم مجبور نیستید قید منشی را بزنید و خودتان به تماسها پاسخ دهید، بلکه می توانید در ازای مبلغی بسیار کمتر از حداقل حقوق یک منشی، یک منشی حرفه ای از راه دور داشته باشید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۵. انتظار خود را بی‌رودربایستی بیان کنید.

برای رهبری تیم مجازی‌تان باید انتظارهای خود را خیلی شفاف به کارکنانتان بگویید. خاطرجمع شوید که کوچکترین سوء تفاهمی در مورد اهداف کسب و کار و انتظارات شما ایجاد نمی شود.

۶. حرفه‌ای حقوق دهید.

پرداخت حقوق باید دقیقاً مطابق با توافق مکتوب میان اعضای تیم کسب و کار خانگی و مدیر تیم باشد. کوچکترین بدقولی از سمت مدیر تیم برای پرداخت حقوق یا دستمزد می تواند اعضا را دلسرد کند و از مجموعه فراری دهد.

کاربرد شماره تلفن مجازیبرای این که کسب و کار خانگی موفقی داشته باشی این ۷ ترفند را اجرا کن.

۷. اعضای جدید را از نزدیک ببینید.

کسب و کار خانگی

پیش از آن عضو جدیدی را به تیم کسب و کار خانگی تان اضافه کنید از نزدیک او را ببینید و مطمئن شوید روحیات متناسب با دورکاری را داراست.

پس از مدتی احتمالا اعضای جدیدی به تیمتان اضافه می شود که یا به پیشنهاد اعضای قبلی و یا به دنبال پخش آگهی استخدام جذب تیم شما شده اند. برای راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم، باید تا حد امکان احتمال خطا کردن را به حداقل برسانید. درمورد اعضای جدید، آنها را پیش از آن که به تیم اضافه شوند از نزدیک ملاقات کنید. مدتی به طور آزمایشی با هم همکاری کنید تا با روحیات و خلق و خوی هم آشنا شوید. افرادی که مناسب دورکاری هستند ویژگی‌های خاصی دارند، بنابراین اطمینان حاصل کنید فرد جدید از آن ویژگی‌ها برخوردار باشد.

۸. داشتن وبسایت را جدی بگیرید.

علاوه بر داشتن شماره تلفن ثابت و منشی تلفنی، داشتن وبسایت نیز می‌تواند برای کسب وکار خانگی تان تصویر قدرتمندی در انظار عمومی ایجاد کند. توضیحاتی درباره تمامی اعضای تیمتان، اطلاعاتی درباره تیمتان و خدماتش، دستاوردهایش و اطلاعات تماس برای مشتریان کنونی و احتمالی را بر روی وبسایتتان قرار دهید.

۹. بازاریابی چیزی فراتر از پخش تراکت است.

وقتی اقدام به راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم می کنید و مصمم به پیشرفت در کارتان هستید، باید به دنبال روشهایی نوین برای جذب مشتری باشید. زمانی تنها راه تبلیغ و جذب مشتری پخش کردن تراکت بود، اما اکنون که به لطف پیدایش شبکه های اجتماعی امکانات فراوانی بدون هیچ هزینه مالی ای در اختیارمان هست، نباید فرصت را از دست داد. باید این باور را به مشتریانتان القا کنید که شما بهترین راهکار را برای مشکلاتشان در اختیار دارید.

اگر شما هم کسب و کار خانگی با سرمایه کم راه اندازی کرده اید و در این مسیر تجربه های مفیدی کسب کرده اید، در قسمت نظرات ما را از تجربیات ارزشمند خود بهره مند کنید.

Comments 51

  1. کسب و کار های خانگی خیلی میتونه در این دوره زمونه جواب بده به نظرم باید با دقت یه کسب و کاری رو انتخاب کنیم که احتمال موفقیتش زیاد باشه

  2. اگه ما ایده ی کسب و کار خونگی خوب داشتیم خودمون ازش استفاده میکردیم مگه ایده ای مونده که ما بریم پیداش کنیم !!

 1. به نظر من هر کی دنبال شغل دوم میگرده کسب و کار خانگی پیشنهاد خوبیه و میشه به عنوان یه شغل پر در آمد روش حساب کرد

  1. با نظرتون موافقم چون که من خیلا رو میشناسم که با یه کسب و کار خانگی کوچیک شروع کردن و بتدریج پیشرفتش دادن و الانم خیلی موفق شدن

  1. آره یه شغل دیگه جواب نمیده باید چند تا شغل داشته باشی که بتونی زندگی کنی کسب و کار خونگی خیلی ایده ی خوبیه

  2. آره دیگه دنیا کلا اینجوری شده اونای که چندتا شغل دارن باز دارن به دنبال شغل جدیدن .بابا لااقل این کسب و کار های خانگی رو بذارین برا بیکاران این مملکت !!

  1. منم با نظر شما موافقم چون که خانم ها خیلی صبور تر از آقایون هستن به نظرم در زمینه ی کسب و کارهای خانگی که در محیط خونه انجام میشن بهتر میتونن موفق باشن

  1. خخخخ، عزیزم اگه واقعن دنبال کسب و کار خونگی خوب میگردی بهتره یه خرده زحمت بکشی و با یه دید باز به اطرافت نگاه کنی اونوقت میتونی یه کسب و کار خونگی خوب پیدا کنی

  1. سلام سهند جان! من جدیدا زیاد شنیدم که از اطرافیان کسب و کار خانگی راه انداختن , ظاهرا درآمد خوبی هم داره!

  2. به نظرم برا پیدا کردن یه کسب و کار خانگی مناسب باید به نیاز ها و چیزهای که جامعه میطلبه باید توجه کرد

 2. به نظر من هم بهتره خانم ها دنبال کسب و کار خانگی باشند تا آقایون هم یه کاری گیرشون بیاد بس که خانم ها با استعداد هستن فرصت به آقایون نمیرسه:)

 3. مطالبی که روی سایتتون هست در مورد اینه شرایطی که برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی نیاز هستش رو شرکت دفتر شمامهیا میکنه

 4. برای کسانی که یه ایده جالب در حیطه کسب و کارهای خانگی دارند ولی نمیتونن از عهده ی هزینه های راه اندازی اون برآیند دفتر شما میتونه کمک خیلی بزرگی در به فعالیت در آوردن اون ایده داشته باشه

 5. تو این دوره زمونه اگه یه کم دیدمون رو باز کنیم میتونیم یه ایده کسب و کار خانگی جدید پیدا کنیم که خیلی موثر هم باشه زمینه اش رو که فراهم کنیم میتونیم بقیه کاراش رو به عهده شرکت دفتر شما بگذاریم

 6. سلام من میخوام یه کسب و کار خانگی کوچیک راه اندازی کنم ولی سرمایه ی چندانی ندارم لطفا بفرمایید اگه از خدمات دفتر شما استفاده کنم به چقدر سرمایه ی اولیه نیاز دارم

 7. منم میخوام یه کسب و کار خانگی راه اندازی کنم ولی نمیدونم چقدر سرمایه نیاز داره لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید

  1. خیلی سوال مناسبی پرسیدی آخه آدم نمیتونه ریسک کنه و باید با آگاهی و اطلاعات کامل یه کاری رو انجام بده!

 8. این سایتتون خیلی جالیه و واقعن جامعه امروزی به همچین چیزایی نیاز داره بابت سایت مفیدتون ازتون متشکریم

 9. سوالم اینه ما یه خونه خلیی کوچیک داریم به نظرتون میتونم یه کسب و کار خونگی تو خونمون راه اندازی کنم ؟

 10. من خونه دارم و واقعا تو خونه خیلی حوصله ام سر میره اگه کسی یه کسب و کار خونگی با سرمایه ی کم سراغ داره رو ممنون میشم من رو در این زمینه راهنمایی کنه

 11. من میخوام یک کسب و کار خونگی رو راه اندازی کنم ومیخواستم بدونم شرکت دفتر شما در این مورد میتو نه مشاوره بده؟؟؟

 12. من میخوام یه کسب و کار خانگی راه بندازم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چیکار کنم میشه راهنمایی کنین؟

 13. کسب و کار خانگی که واقعا مناسب باشه اگه کسی سراغ داره ممنون میشم ما روهم در جرین بذاره

 14. من یه مدتیه بیکارم و دنبال کسب و کار خانگی میگردم لطفا اگه کسی میتونه یه کسب و کار خونگی مناسب به من معرفی کنه ؟

 15. Pingback: تولید محتوای جذاب با رعایت این ۱۰ اصل | دفترشما

 16. Pingback: کسب درآمد با سرمایه کم | توپترین ها - دانلود آهنگ فیلم رمان عاشقانه

 17. Pingback: کسب درآمد زیاد با سرمایه کم | توپترین ها - دانلود آهنگ فیلم رمان عاشقانه

 18. Pingback: منشی دورکار یا دستیار مجازی راه حلی جدید برای کسب و کار جدید شماست

 19. Pingback: ایده های عالی برای راه اندازی کسب و کار کوچک | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.