فروش صنایع دستی

۴ روش برای کسب درآمد از فروش صنایع دستی

«دفتر شما» کسب و کار 3 Comments

۴ روش برای کسب درآمد از فروش صنایع دستی

اگر هنری دارید، صد در صد درآمد نیز می‌توانید داشته باشید! شاید تاکنون دوستانتان به شما گفته باشند تو که انقدر چیزهای قشنگ درست می‌کنی چرا تولیداتت را نمی‌فروشی و برای خود در خانه کسب درآمد نمی‌کنی. دوستانتان اصلاً بیراه نگفته‌اند!

کاربرد شماره تلفن مجازیبا یکی از این ایده های درآمدزایی کسب و کار خود را راه بینداز!

فروش صنایع دستی در خانه

“هر کسی که هنری دارد می‌تواند از هنرش کسب درآمد کند. مهم این است که بدانید چگونه محصولاتتان را بازاریابی کنید.”

خوشبختانه این روزها مردم در سرتاسر دنیا و به خصوص در شهرهای بزرگ و مدرن مانند تهران به خرید صنایع دستی خانگی رو آورده‌اند. صنایع دستی تولید شده در خانه برخلاف محصولات تولید کارخانه روح دارد و این روح و زندگی همان چیزی است که ما در زندگی شهری دنبالش می‌گردیم. پس اگر می‌توانید صنایع دستی درست کنید و می‌خواهید بدانید چگونه صنایع دستی خود را به فروش برسانید، این مقاله برای شما نوشته شده است:

۱. وبسایت بسازید.

فروش صنایع دستی در فروشگاههای اینترنتی راهی سریع و ساده است، اما با این روش رقابت با رقیبانتان در زمینه صنایع دستی کمی دشوار می‌شود. چون وقتی خریدار وارد سایت فروشگاه اینترنتی می‌شود، همزمان محصولات رقیبانتان را نیز مشاهده می‌کند و هنگام چرخ زدن میان صفحات تولیدکنندگان مختلف صنایع دستی، این احتمال وجود دارد که محصول رقیبتان را بخرد.

بنابراین توصیه متخصصان بازاریابی و فروش صنایع دستی این است که نخست وبسایت مستقل خود را بسازید.

“برای فروش صنایع دستی اول باید وبسایت خود را راه اندازی کنید و سپس از فروشگاههای اینترنتی بزرگتر برای توزیع و معرفی محصولاتتان استفاده کنید.”

البته راه اندازی وبسایت مستقل به این معنا نیست که اصلاً قرار نیست از پتانسیل فروشگاههای اینترنتی استفاده کنید. برعکس، می‌توانید از این فروشگاهها برای پخش محصولاتتان و معرفی شان به تعداد هر چه بیشتر مشتریان احتمالی استفاده کنید. اکنون تعداد زیادی فروشگاه ساز در ایران خدمات راه اندازی فروشگاه اینترنتی عرضه می‌کنند. می‌توانید یکی را که قیمت و کیفیت مناسبی دارد انتخاب کنید و فروش صنایع دستی خود را آغاز کنید.

شماره تلفن حرفه ای 

وقتی وبسایت خود را راه اندازی کردید و بازدیدکنندگان سایتتان رفته رفته افزایش یافت، افراد بیشتری می‌خواهند با شما تماس بگیرند. علی دادگر، مدیر ارشد بازاریابی،  و مدیر عامل بینابرند توصیه می‌کند که حتماً یک شماره تلفن ثابت و اختصاصی برای کسب و کار خود تهیه کنید.

شماره تلفن ثابت به مراتب بیشتر از شماره تلفن همراه، مشتریان احتمالی را به تماس با شما ترغیب می‌کند. با خرید شماره تلفن ثابت از «دفتر شما» دارای سرویس تلفن گویا نیز می‌شوید. می‌توانید به مدت یک هفته به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنید و در صورت رضایت آن را خریداری کنید. شما حتی می‌توانید در ازای تنها ماهی ۶۹ هزار تومان برای رونق کسب و کارتان سرویس منشی خریداری کنید.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

“داشتن شماره تلفن ثابت و سرویس تلفن گویا حرفه ای ترین روش برای ارتباط با مشتریان هر کسب و کاری است، چه خانگی و چه غیرخانگی. با شماره تلفن ثابت و تلفن گویا می‌توانید تصویری حرفه ای و قابل اعتماد از برند خود به مشتریانتان عرضه کنید.”

۲. برای فروش صنایع دستی خود مکانهای جدید بیابید.

شاید بعد از این که وبسایت و یا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کردید با خود فکر کنید که کار دیگری برای فروش صنایع دستی تان باقی نماند. اما این را همیشه در ذهن داشته باشید که هر چه مکانهای جدیدتری برای فروش و عرضه محصولات پیدا کنید، بازار خود را بزرگتر کرده‌اید و هنر خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار داده‌اید.

یکی از بهترین مکانها برای عرضه صنایع دستی تان اینستاگرام است. اگر تعداد و تنوع محصولاتتان بالا رفت می‌توانید کانال تلگرام نیز راه اندازی کنید و از فضای مجازی برای فروش محصولات خود استفاده کنید.

“پیدا کردن مکانهای جدید برای فروش محصولات به معنای گسترش بازار، افزایش مشتریان و افزایش درآمد است.”

هر چه تعداد افرادی که محصولات و برند شما را می‌بینند بیشتر شود، برندتان شناخته‌شده‌تر می‎شود و با افزایش معروفیت برندتان، افزایش فروش نیز خواهید داشت.

۳. داستان بگویید تا بفروشید.

یکی از اصلی ترین گرایشهای کنونی در بازاریابی مدرن استفاده از تکنیک داستان گویی است. تکنیک داستان گویی یعنی این که داستان شکل گیری برند و کسب و کارتان را با مشتریان در میان بگذارید؛ اینکه چه شد این هنر را یاد گرفتید و چگونه به فکر فروش صنایع دستی افتادید، محصولاتتان چه مراحلی را طی می‌کنند تا به شکل نهایی درمی‌آیند.

این تکنیک به خصوص برای کسب و کارهای کوچک مفید است و فروشگاه اینترنتی شما نیز می‌تواند از این تکنیک بهره ببرید. تعداد زیادی از خریداران صنایع دستی عاشق خرید از کسب و کارهای کوچک هستند چون خرید صنایع دستی تولید شده در خانه احساس به مراتب بهتری نسبت به خرید محصولات صنعتی به خریداران می‌دهد.

“از تکنیک بازاریابیِ داستان گویی استفاده کنید تا برندتان را به فروشندگان بشناسانید. داستان گویی یعنی داستان شکل گیری کسب و کارتان را بگویید و اینکه این محصول چه مراحلی را طی کرده تا به اینجا رسیده است.”

تکنیک داستان گویی در فروش اینترنتی یکی از تکنیکهایی است که یک برند را برندهای دیگر متمایز می‌کند. تکنیک داستان گویی باعث می‌شود خریداران احساس کنند از یک انسان خرید می‌کنند و نه از یک وبسایت، و این، اعتماد مشتریان را به شما افزایش می‌دهد. خریداران اینترنتی دوست دارند کارهای هنری را از هنرمندان حرفه ای، خونگرم و باذوق بخرند. ویژگیهای فروشنده تاثیر بسیار زیادی بر لذت بردن خریدار از خریدش دارد.

۴. تجربه کنید و تجربه کنید.

هیچ فرمول ثابتی برای موفقیت در زمینه فروش صنایع دستی وجود ندارد، بلکه راههای گوناگونی برای فروش محصولات خانگی وجود دارد. هنرمندان عزیز، شما باید این راههای مختلف را تجربه کنید تا ببینید کدام یک از این روشها بیشترین افزایش فروش را برای محصولات شما همراه خواهد داشت.

شما نه فقط در تولید محصول که در روش عرضه و فروش صنایع دستی خود نیز باید خلاقیت و پشتکار داشته باشید. پس از مدتی اجرای روشهای گوناگون به قول معروف چمّ و خم کار دستتان می‌آید و می‌توانید به روشهای جدیدی مختص فروش محصولات خود دست یابید.

“به هیچ روشی اکتفا نکنید. راههای گوناگون را امتحان کنید تا به بهترین روشها برای فروش محصولاتتان یابید.”

اگر کار هنری بلدید و علاقه به کسب درآمد دارید، بدانید که بازاری بزرگ آن بیرون وجود دارد؛ بازاری که باید راه ورود به آن را پیدا کنید. راه اندازی وبسایت، عرضه محصولات در مکانهای گوناگون، استفاده از تکنیک داستان گویی و تجربه راههای فروش گوناگون از راههایی است که هنرمندانی پیش از این به کار بردند و موفق شدند. شما هم اکنون آستینها را بالا بزنید، با کمی جسارت و پشتکار، صنایع دستی زیبای خود را به مشتاقان معرفی کنید و بفروشید.

آیا شما هم راهی برای فروش صنایع دستی بلدید؟ در بخش نظرات برایمان بنویسید.

[تعداد: 12    میانگین: 2.3/5]

Comments 3

  1. Pingback: داستان دفتر کار مجازی از زبان مدیر عامل دفترشما | دفترشما

  2. با سلام من خیلی رو این زمینه دارم فکر میکنم و تصمیم گرفتم واردش بشم فقط یخورده می ترسم که گند بزنم و مشتری از من ناراضی بشه همچنین در زمینه ارسال پستی چیزی نمیدونم اگه یخورده در این زمینه اطلاعات بدین ممنون میشم.

  3. با سلام خدمت همه کاربران من تو این حرفه هیتم دنبال یه فروشنده خوب جهت همکاری میگردم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.