کسب و کار خانگی موفق

کسب و کار خانگی موفق با ۷ ترفند

«دفتر شما» کسب و کار 2 Comments

کسب و کار خانگی موفق با ۷ ترفند

این روزها کار کردن در خانه، یا به عبارتی راه اندازی کسب و کار خانگی موفق، به دلایل مختلفی به موضوع جذابی تبدیل شده است. کسب و کار خانگی و فریلنسینگ برای برخی از افراد حکم شغل دوم را دارد و برای برخی دیگر حکم شغل و منبع درآمد اصلی.

حدود ده سال است که من به همین شیوه کار می کنم. حتی مواقعی که به سفر می روم هم می توانم کارم را انجام دهم. انگار دفتر کارم در جیبم است. در تمام این مدت مشتریان ثابتی داشته ام که حتی یک بار هم از نزدیک یکدیگر را ندیده ایم.

از مهمترین مزیت های کسب و کار خانگی این است که ساعات کاری ام دست خودم است. گاهی در طول روز فرصت کار کردن دست نمی دهد و یا حتی حوصله کار کردن ندارم. ایرادی ندارد. به خودم استراحت می دهم تا هر زمان که نیاز داشته باشم و بعد سر فرصت جبرانش می کنم. گاهی ترجیح می دهم در سکوت و آرامش شب کار کنم. داشتن کسب و کار خانگی موفق این فرصت را به من می دهد.

کسب و کار خانگی

راه اندازی کسب وکار خانگی به خصوص برای مادران شاغل گزینه مناسبی است. چون می توانند با حضور در خانه هم بر فرزندان خود نظارت داشته باشند و هم کسب درآمد کنند. راه اندازی کسب و کار خانگی همچنین برای افرادی که شغل ثابتی دارند و می خواهند درآمد بیشتری داشته باشند یا افرادی که دوست دارند از تنشهای اجتماعی دور باشند، گزینه بسیار مناسبی است.

این روش کار مزیت های بسیاری دارد، مانند انعطاف ساعات کاری، آرامش فکری، صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از زمان.

کاربرد شماره تلفن مجازیکار از منزل: آیا این گزینه مناسب شماست؟

برای اینکه کسب و کار خانگی موفق خودتان را شروع کنید، نکاتی هست که باید در نظر داشت:

۱. خانگی بودن کسب و کار به معنای جدی نبودن آن نیست.

نگرش خودتان به کسب و کارتان چیست؟ کاری حرفه ای با درآمدزایی بالا یا یک سرگرمی که امروز هست و فردا نیست؟ نگرشتان هر چه که باشد، به مشتریانتان نیز القا می شود، پس بیراه نیست اگر بگوییم نگرش شما مهم ترین عامل در موفقیت یا شکست کاری تان است.

۲. بدقولی ممنوع!

درست است که با راه اندازی کسب و کار خانگی زمانتان دست خودتان است، اما این به معنای عقب انداختن کارها و بدقولی به مشتریان نیست. برعکس، شاید در ابتدا لازم باشد حتی سفارشها را حتی زودتر از تاریخی که قول داده بودید تحویل دهید. در کشور ما بدقولی به حدی همه گیر است که خوش قولی برای شما یک امتیاز به حساب می آید.

کاربرد شماره تلفن مجازیدوست دارید مشتری را با عملکرد خوب خود غافلگیر کنید؟

در کسب و کار خانگی، برخلاف کار کردن در یک شرکت یا نهاد که اعتبار افراد نوعی اعتبار گروهی و وابسته به تمام مجموعه است، اعتبار شما صد در صد به کیفیت و عملکرد شخص خودتان بستگی دارد. پس اعتبار خود را ذره ذره و به مرور زمان بالا ببرید و همیشه از این سرمایه ارزشمند مراقبت کنید.

۳. خود را به دنیا معرفی کنید.

حالا که قرار است بیشتر ساعت کاری خود را در خانه سپری کنید، در ابتدا خواه ناخواه تا حدی فرصت دیده شدن از شما سلب می شود و از این پس مسئولیت شناساندن کسب و کارتان بر عهده خودتان است. این روزها به لطف گسترش شبکه های مجازی این کار بسیار ساده تر شده است.

کسب و کار خانگی موفق

برای داشتن کسب و کار خانگی موفق باید با استفاده از شبکه های مجازی خود را به دنیا معرفی کنید.

پیشنهاد ما این است که برای کسب و کار خانگی خود صفحه ای جداگانه بسازید و هویتی حرفه ای برای آن تعریف کنید، و در صفحه شخصی تان اقدام به معرفی کسب و کار خانگی تان نکنید.

۴. شماره تلفن ثابت تهیه کنید.

هنگام هر گونه تصمیم گیری، همواره خود را به جای مشتری بگذارید. خود شما ترجیح می دهید سراغ کسب و کار خانگی ای بروید که شماره تماس آن یک شماره موبایل است، یا یک شماره تلفن ثابت اختصاصی؟ قطعاً شماره تلفن ثابت اختصاصی حس اعتماد بیشتری را در مشتریان ایجاد می کند. خب یعنی شماره تلفن منزلمان را در اختیار مشتریان قرار دهیم؟ به هیچ عنوان! اصلاً صورت خوشی ندارد که شماره تلفن کسب و کار خانگی تان با شماره منزلتان یکی باشد. پس راه حل چیست؟

سرویس تلفن گویا دفتر شما

شما می توانید با خرید یکی از بسته های تلفن گویای «دفتر شما»، در هر نقطه از ایران که باشید، صاحب یک خط تلفن ثابت تهران بشوید.

۵. پاسخگویی تماسها را به فرد دیگری بسپارید.

برای اینکه مشتریان شما را بیشتر جدی بگیرند، پیشنهاد ما این است که یک منشی حرفه ای و با روابط عمومی بالا به تماسهای مشتریان پاسخ دهد. اما استخدام یک منشی خبره و باتجربه خرج ماهیانه زیادی روی دستتان می گذارد. برای همین، ما در «دفتر شما» سرویسی را به نام منشی مجازی راه اندازی کرده ایم، که شما می توانید با خریداری این سرویس، در ازای مبلغ ماهیانه اندکی، صاحب یک منشی واقعی و حرفه ای شوید. در واقع با استفاده از این گونه خدمات نوین، یک دفتر کار حرفه ای دارید، بدون این که هزینه ای بابت اجاره دفتر کار بدهید یا منشی استخدام کنید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۶. برای کسب و کار خود نام مناسب انتخاب کنید.

داشتن یک برند مناسب با نوع کسب و کار در جذب مشتریان تأثیر زیادی دارد، به خصوص برای کسب و کارهای خانگی که دارای محصول فیزیکی هستند. اگر قصد طراحی لوگو نیز دارید، حتماً به سراغ یک طراح گرافیک خبره بروید. درست است که در شروع کار اندکی هزینه تان بیشتر می شود، اما این کار در حکم سرمایه گذاری ای است که با جذب مشتریان بیشتر و جلب اعتمادشان در درازمدت باعث افزایش درآمدتان می شود.

۷. یادگیری روندی همیشگی است.

همواره در پی یادگیری مهارت های جدید در زمینه کاری خود باشید. هر مهارت جدیدی که بیاموزید یک سر و گردن شما را از رقیبانتان متمایز می کند. اگر مترجم هستید، به مرور دانش خود را نسبت به یک زمینه تخصصی افزایش دهید. یا حتی یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید. اگر گرافیست هستید، کار با نرم افزارهای گوناگون را تجربه کنید. اگر کسب و کار خانگی تان تولید غذای خانگی است، انواع غذاهای جدید و بین المللی را بیاموزید. در یک جمله، اگر می خواهید کسب و کار خانگی موفق شما ادامه یابد، همواره دلیل محکمی داشته باشید که چرا یک مشتری باید شما را انتخاب کند و نه رقیبتان را.

کسب و کار خانگی موفق

برای تدوام موفقیت کسب و کارتان نباید هرگز روند یادگیری را متوقف کنید.

این روزها که فضای مجازی فرصت های ارزشمندی را برای کسب و کارهای خانگی ایجاد کرده، دست بجنبانیم و از این فرصت ها برای افزایش درآمد خود بهره ببریم. پس نخست کسب و کار خانگی خود را جدی بگیرید. سپس آن را به دیگران بشناسانید، با تهیه شماره تلفن ثابت اختصاصی و منشی وجهه ای حرفه ای کسب کنید و انتخاب نام مناسب را هم فراموش نکنید.

حالا شما هم می توانید در خانه خود پاهایتان را دراز کنید و پول درآورید!

این ها تجربه های من بود که در این ۱۰ سال در چنته خود اندوخته بودم. آیا شما نیز در مسیر راه اندازی کسب و کار خانگی خود تجربه ای داشته اید که جای آن در این لیست خالی است؟ مشتاقیم تجربه ها و نظرهای شما را هم بدانیم!

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 2

  1. سلام .ممنون از پیشنهاد جالب شما بهتر مبشد درمورد انواع کسب وکار هم راهنمایی می کردید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.