اجاره ویلا و اقامت های گردشگردی کسب و کار رو به رشدی است که این روزها علاقه مندان فراوانی دارد. بوکینگ ویلا یکی از این کسب و کارهای جذاب است که برای مدیریت تماس های خود راهکار دفتر شما را برگزیده است.

کسب و کارها و استارتاپ های جدید از دغدغه های روزمره و گاه و بی‌گاه ما به وجود می‌آیند و در صورتی که بتوانند به خوبی پاسخگوی نیاز افراد باشند و اعتماد مخاطبان خود را جلب کنن؛ توسعه می‌یابند و با مدیریت قوی افراد، هزینه‌ها و بحران ها می‌توانند به شرکت‌های بزرگ تبدیل شده و ماندگار شوند.

یکی از راه‌های کنترل و کاهش هزینه‌ها استخدام منشی مجازی و استفاده از سیستم تلفن گویای «دفتر شما» است که به استارتاپ‌های جدید در کاهش هزینه ها و توسعه کسب و کار کمک می‌کند.

در این متن مصاحبه «دفتر شما» با آقای رضایی مدیر استارتاپ بوکینگ ویلا؛ یکی دیگر از مشتریان ما را مطالعه می‌فرمایید که از ایده اولیه و چالش های کسب و کار خود، نحوه آشنایی با «دفتر شما»، تجربه و تاثیر همکاری با ما می‌گویند.

کسب و کار خودتان را بیشتر معرفی بفرمایید. شما دقیقا چه کاری انجام می‌دهید؟

همان طور که از اسم سایت مشخص است بوکینگ ویلا پلت فورمی برای رزرو ویلا در شهرهای مختلف ایران فراهم نموده است. و مسافران می‌توانند پیش از سفر ویلای خود را در مقصد مورد نظرشان انتخاب نمایند و رزرو کنند.

فرمودید در شهرهای مختلف ایران! در حال حاضر امکان رزرو ویلا از طریق «بوکینگ ویلا» در کدام شهرها وجود دارد؟

اکثر شهرهای شمالی، شهرهای اطراف تهران، آذربایجان، مشهد، کیش و… .

قطعا هدف ما پوشش سراسری ایران و توسعه کسب و کارمان است اما برای ما نکته مهم در گسترش مناطقی که همکاری می‌کنیم صرفا افزایش تعداد شهر و ویلا نیست، بلکه تاکید اصلی ما بر کیفیت، امنیت و رفاه ویلاها و در واقع پالایش ویلاهاست.

چطور ویلاهای موردنظر خود را پیدا می‌کنید؟

بعضی شهرها را به صورت حضوری بازدید می‌کنیم برای آشنایی، جلب اعتماد مالک، بازدید ویلا و گرفتن عکس از زوایای مختلف و امکانات آن. اما عمده مالکان در سایت ما ثبت نام می‌کنند، مدارک شناسایی خود را ارسال می‌کنند، احراز هویت می‌شوند، عکس‌های ویلا را می‌فرستند و همکاری ما به این ترتیب آغاز می‌شود.

اقای رضایی چطور به فکر راه‌اندازی این کسب و کار افتادید؟

قصه از یکی از مسافرت‌های ما به شمال شروع شد. در آن سفر برای اقامت یک ویلا گرفتیم که در نهایت متوجه شدیم فردی که واسطه ما و صاحب ملک بود بیش از ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان فقط برای خودش از ما گرفته است. جرقه اصلی زده شد و ایده کسب و کار در همان سفر به ذهن من خطور کرد.

با بازگشت به تهران و کمی تحقیق متوجه شدم که در دنیا این نوع سایت ها بسیار رایج و کاربردی هستند. تا چند ماه بعد از آن سفر، فقط زمینه ها و مقدمات کار را می‌چیدیم، بیزینس مدل را می‌نوشتیم و شرایط را ارزیابی می‌کردیم.

چه زمانی کار را رسما شروع کردید؟

تیر ماه ۹۶ بود که در شتاب دهنده دیموند کار ما به طور رسمی آغاز شد.

با چه چالش‌هایی روبرو شدید؟

جذب ویلا ها، جذب مشتریان، اعتمادسازی و عدم اجازه استفاده از خط ثابت در شتاب دهنده مشکلات اصلی ما بود.

رویکرد شما برای جلب اعتماد مشتریان چه بوده است؟

همانطور که در بحث انتخاب ویلا هم عرض کردم تاکید اصلی ما افزایش تعداد ویلا و تمرکز بر کمیت نیست بلکه ما تمام توجه خود را معطوف با بالا بردن کیفیت ویلاها و خدمات کرده‌ایم. به همین منظور بعد از هر سفر از مشتریان نظرسنجی می‌کنیم و در پی رفع اشکالات کار خود هستیم. خوشبختانه این کار باعث اعتماد مشتریان ما شده است.

و اما مشکل خط ثابت چطور حل شد؟

ذهن من به شدت درگیر این موضوع بود تا اینکه در نمایشگاه الکامپ ۹۶ با خدمات «دفتر شما» آشنا شدم. بسته های تلفنی شما واقعا نقش بزرگی در ارتباط ما و مشتریان مان داشت و دارد.

برزگ‌ترین کمکی که این بسته ها به شما کرده‌اند به نظر شما چه بوده است؟

پشتیبانی ۲۴ ساعته. ما اجازه خرید و استفاده از خط تلفن ثابت نداشتیم به علاوه اینکه دفتر کار ما در دانشگاه قرار دارد و مسلما دانشگاه در ساعت غیر اداری بسته است. بسته‌های تلفنی «دفتر شما» به راحتی این موضوع را برای ما حل کرد و امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته مشتریان را به وجود آورد. به این ترتیب که تماس‌ها در ساعات غیر اداری به شماره های مختلفی که ما مشخص کرده‌ایم دایورت می‌شوند و من و همکارانم در منزل یا هرکجا که باشیم، پاسخگوی مشتریان هستیم.

سوال آخر؛ تا به حال ما را به کسی معرفی کرده‌اید؟

قطعا. چون ما همزمان با چند تیم مختلف در شتاب‌دهنده مشغول به کار هستیم که آنها هم با مشکل مشابه مشکل ما دست و پنجه نرم می‌کنند. و خوشبختانه تیم‌های دیگر نیز به کمک بسته‌های تلفنی دفتر شما مشکلشان حل شد.