ازدحام و تراکم جمعیت شهرهای بزرگ و تفاوت جمعیت شب و روز در شهرهایی مثل تهران، نیویورک، لندن و توکیو همراه با آلودگی گسترده نور، صدا، هوا و فضا و مسئله ترافیک و زمان، منشاء یافتن چاره ای برای کاهش آلام ناشی از زندگی در اینگونه شهرها شده است.اولین شهر مجازی در آمستردام هلند در سال ۱۹۹۴ شکل گرفت و به سرعت بسیاری ازشهرهای اروپائی، آمریکائی و بعضی از شهر های آسیائی مثل توکیو و سنگاپور وارد فضای شهری شدند.

دفتر شما

کار در شهر واقعی و شهر مجازی

با شکل گیری دولت الکترونیک و شهر مجازی، مفهوم کار عوض می شود. کار از یک بستر چسبیده به مکان مشخص و مرکزی، به یک هویت جدا از مکان و بصورت غیر مرکزی شده تغییر شکل می یابد. در شهر و دولت مجازی، لزوما با حضور کارمند در اداره مشخص و یا فضا و مکان متمرکز، کار تحقق پیدا نمی کند. بلکه با حضور در فضایی واحد افراد از محل خانه، به انجام وظایف شغلی مشغول می شوند. این مهم مفهوم «کار فراگیر» با خصوصیت غیر متمرکز بودن، ناپیوسته بودن و برای همگان و از همه جا قابل اجراء بودن را تحقق می بخشد. به دلیل «فشرده شدن مراحل کار در فراینده های تعریف شده دجیتالی» زمان انجام کار بصورت غیر قابل تصوری کوتاه می شود و موجب تسهیل کار و کاهش ساعت کار تا حد ۲ ساعت در روز خواهد شد.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

با همین نگاه است که برخلاف پیش بینی های بدبینانه، جهان آینده، می تواند جهان طبیعی تر و انسان آینده، انسان آزادتری باشد. انتقال سطح وسیع کار از جهان واقعی به جهان مجازی، موجب کاهش گسترده حرکت جمعیت در شهر می شود و مصرف سوخت را بصورت غیر قابل تصوری کاهش می دهد. آلودگی محیط زیست که منشاء ظهور بیماری های گسترده ای در جهان معاصر می باشدنیز در پرتو این اقدام، کاهش پیدا خواهد کرد.

دفتر کار مجازی بخشی جدایی ناپذیر از شهر مجازی

با پیشرفت تکنولوژِی در شهر ها نیاز انسان ها برای دفتر کار نیز متفاوت شده است. با توجه به اینکه در شهرهای بزرگ الودگی ها وهزینه ها بالاست و رفت و امد مشکل است،مردم به «دورکاری» روی اورده اند.خیلی از مشاغل می توانند در خانه انجام گیرند و در محیط مجازی ارائه شوند.مردم می توانند در شهرهای کوچک و یا حومه های شهر های بزرگ زندگی کنند و در قلب تجاری شهر های بزگ کار کنند.با این وجود نیاز به دفتر کار اجتناب ناپذیر است. «دفتر کار مجازی» این نیاز را برای مشاغل مرتفع می سازد. در دفتر کار مجازی شخص دارای یک دفتر کار با هزینه بسیار پایین و بدون نیاز به حضور در ان می باشد. یعنی تلفن ثابت دارد، منشی دارد، کارمند دارد اما نیازی به حضور این افراد در یک مکان مشخص نیست.

  اجاره خط تلفن ثابت تهران در عرض چند دقیقه

سرویس منشی مجازی دفتر شما

یک دفتر کار مجازی چه امکاناتی دارد؟

•    مکان اداری (اتاق کنفرانس، اتاق مدیریتی، لابی انتظار، ویدیو پروژکتور، اینترنت، کامپیوتر، تلفن، مبلمان مناسب و..)
•    تلفن اختصاصی (شماره تلفنی که فقط متعلق به شماست)
•    منشی مجازی (منشی ای که در جریان امور کاری شماست و می تواند پاسخگویی مناسب برای ارباب رجوع شما باشد، قرار های ملاقات شما را تنظیم کند، برای شما تماسهای خروجی از شرکت به ارباب رجوعتان داشته باشد و پگیر امور شما باشد)
•    دایورت تماس (شما مشغول انجام کار خود هستید ومیخواهید تماس های ارباب رجوع شما از طریق دفترتان با شما برقرار گردد)
•    تلفن گویا یا ای وی ار (از این طریق شما می توانید در ابتدا شرکت خود را معرفی کرده و با توجه با نیاز ارباب رجوع ان را به بخش مناسب وصل کرده و فرده متخصص پاسخگو باشد)
•    فکس اینترنتی (دریافت فکس از طریق ایمیل )
دفتر شما عرضه کننده تمام خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دفتر شما مراجعه کنید.

منابع:
عاملی، س. ر (۱۳۸۲الف) دو جهانی شدن ها و آینده جهان، کتاب ماه علوم اجتماعی، شماره ۶۹-۷۰، خرداد و تیر ۱۳۸۲،
عاملی، س. ر. (۱۳۸۲ ب) دو جهانی شدن ها و جامعه جهانی اضطراب، نامه علوم اجتماعی، جلد۱۱، شماره ۱، مهر ۱۳۸۲،