شاید ارسال و دریافت فکس کمی قدیمی و منسوخ به نظر برسد ولی همچنان در اکثر شرکت‌ها رویه ارسال و دریافت فکس برقرار است، فکس کمی قدیمی ولی متداول است اما جالب است بدانید که با آمدن فکس اینترنتی دیگر خرید دستگاه فکس توجیهی ندارد. شما اگر مشترک تلفن گویا دفتر شما باشید می‌توانید فکس ارسال و دریافت کنید. همچنین مشترکین منشی مجازی علاوه بر دریافت فکس در صورت داشتن سرویس تماس خروجی امکان ارسال فکس را هم دارند.

شرح عکس: اولین دستگاه های ارسال فکس. امروز برای ارسال و دریافت فکس به سخت افزار ویژه ای نیاز نداریم.

فکس اینترنتی رایگان چه تفاوتی با فکس معمولی دارد؟

از نظر کارکرد، فکس اینترنتی همان فکس در معنای رایج آن است، اما از فنآوری بسیار پیشرفته تری برخوردار است. در این عصر دفترهای کار بدون کاغذ و رواج اسناد دیجیتالی، از یک سو نیاز به فکس همچنان باقی است، و از سوی دیگر استفاده از دستگاه فکس با کسب و کارهای نوین و سرعت بازار همخوانی ندارد.

تفاوت دیگر فکس اینترنتی با فکس معمولی این است که شما برای این که بتوانید فکس را به صورت اینترنتی دریافت و ارسال کنید هیچ نیازی به تهیه دستگاه ندارید. با استفاده از خدمات فکس اینترنتی «دفتر شما»،  مشترکین تلفن گویا می‌توانند هر سندی را که روی کامپیوترتان ایجاد می‌کنند به صورت اینترنتی ارسال و دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: ده ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی و نمونه‌های موفق

فکس آنلاین چیست؟

فکس آنلاین فرآیندی است که در آن فکس های ورودی به ایمیل و ایمیل های خروجی به فکس تبدیل می شوند. هر سندی را که می توانید به یک ایمیل ضمیمه کنید می تواند بصورت فکس بصورت آنلاین ارسال شود، از جمله تصاویر اسکن شده، اسناد PDF و غیره.

بیشتر بخوانید: ۱۳ روش شگفت انگیز برای کسب درآمد دلاری روزانه

مزایای فکس آنلاین (فکس مجازی) 

  • دسترسی آسان: از هر کجا و هر زمان قابل دسترسی است برای دسترسی به اسناد خود و امکان ارسال و دریافت فاکس، فقط به داشتن رایانه شخصی، لپ تاپ، موبایل و همچنین اتصال به اینترنت با سرعت کم نیز نیاز دارید.
  • بی نیاز از نصب هر گونه تجهیزات فیزیکی: دلایل زیادی برای ارسال فکس به صورت آنلاین وجود دارد که دلیل اول آن راحتی است. هیچ تجهیزات و نرم افزاری برای ارسال فکس آنلاین وجود ندارد و به راحتی می توانید فکس دریافت و ارسال کنید.
  • دوستار محیط زیست: در فکس آنلاین دیگر از کاغذ استفاده نمی شود در نتیجه درختی برای کاغذ قطع نمی شود.
  • مقرون به صرفه و مقیاس پذیر: بدون اضافه کردن تجهیزات یا خرید نرم افزاری، تنها هزینه راه اندازی حساب فکس آنلاین شما هزینه اشتراک ماهانه است. این هزینه های اسمی غالباً کمتر از هزینه کاغذ و تونر برای مشاغلی است که فکس های زیادی را ارسال و دریافت می کنند. همچنین هیچ هزینه ای برای تعمیر و نگهداری پرداخت نمی شود که اگر به یک دستگاه فکس سنتی متکی باشید، ممکن است برای کسب و کار شما هزینه بر و وقت گیر باشد.
  • امضای الکتریکی: امروزه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، بسیاری از اسنادی که نیاز به امضا دارند می توانند به صورت الکترونیکی امضا کنند. با این کار مجبور به چاپ هیچ چیزی نمی شوید و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه افراد می شوید. حتی می توانند در اکثر دستگاه های تلفن همراه اسناد را به صورت الکترونیکی امضا کنید!
  • امنیت بالا: امنیت تقریباً همیشه برای هرکسی که بصورت آنلاین فکس ارسال می کند مهم است. اکثر میزبان های فکس آنلاین از سیستم های رمزگذاری مانند OpenSSL برای اطمینان از ایمن و مطمئن بودن داده ها استفاده می کنند. هیچ کس به جز شخصی که فکس ارسال کرده و شخصی که فکس را دریافت کرده است نمی تواند محتویات یک فکس را بخواند، و چون در دفتر کار، دستگاه فکس نیست، هیچ خطای چشمی هرگز به طور تصادفی آن صفحات را اسکن نمی کند.

معایب فکس مجازی (فکس آنلاین)

  • بعضی مشاغل هنوز مجبورند از فکس سنتی استفاده کنند:بسیاری از مشاغل، از قبیل پزشکان و اقدامات حقوقی، همیشه مستلزم نوشتن دست واقعی شخص در مدارک قانونی است. این بدان معناست که این نوع مشاغل و ساختارها نمی توانند به طور کامل به یک سرویس فکس آنلاین متکی باشند و هنوز هم باید با تجهیزات سنتی دستگاه فکس سروکار داشته باشند.
  • اگر اینترنت و یا برق شما قطع شود نمی توانید فکس ارسال کنید: اگر دستگاه برق و تلفنتان فعال است، با استفاده از دستگاه فکس معمولی، توانایی ارسال فکس نیز فعال است اما برای یک سرویس آنلاین، اگر برق و یا اینترنت شما قطع شود امکان ارسال و دریافت فکس ندارید.

بیشتر بخوانید: سیپ ترانک: معایب + قیمت SIP Trunk

اینفوگرافی مزایای فکس اینترنتی

اینفوگرافی فکس اینترنتی

اینفوگرافی

روال استفاده از سرویس فکس اینترنتی با تلفن گویا به چه صورت است؟

با خرید سرویس تلفن گویا، یک شماره تلفن ثابت اختصاصی می‌گیرید با این شماره به جز امکانات متنوع یک تلفن سانترال می‌توانید فکس ارسال و دریافت کنید.

برای آشنایی با نحوه ارسال و دریافت این مقاله را بخوانید: فکس اینترنتی دفتر شما چطور کار می‌کند؟

ارسال فکس اینترنتی رایگان با سرویس منشی مجازی چگونه است؟

با خرید سرویس منشی مجازی، یک شماره تلفن ثابت اختصاصی و یک شماره فکس اختصاصی در اختیارتان قرار می گیرد. در این سرویس نیز طبق روال عادی دریافت فکس، این شماره را به فردی که می خواهد فکسی را برایتان بفرستد می دهید و فکس را در ایمیل خود دریافت می کنید.

نکته جالب در این سرویس این است که شما اکنون صاحب منشی نیز هستید که وظیفه ارسال فکس بر عهده اوست. اگر مشتریان یا هر کس دیگری با شماره تلفن ثابت اختصاصی که «دفتر شما» در اختیارتان قرار داده تماس بگیرند، یک منشی باتجربه و با روابط عمومی بالا به تماس شما پاسخ می دهد.

دریافت فکس:

۱. فرستند شماره فکس شما را می گیرد و فکس را از یک دستگاه فکس عادی ارسال می کند.
۲. «دفتر شما» فکس را دریافت می کند و پس از تبدیل به پیوست ایمیل به آدرس ایمیلتان می فرستد.
۳. شما نیز برای مشاهده فکس از هر کجا که باشید فقط کافی است ایمیلتان را باز و فکس را مشاهده کنید.

ارسال فکس:

فکس اینترنتی

ارسال، پیگیری و اطمینان از دریافت فکس همه و همه بر عهده منشی شما در «دفتر شما» است.

شما از طریق ایمیل سند موردنظر را به همراه شماره فکس موردنظر برای اپراتور خود در «دفتر شما» می فرستید. همین! ارسال و پیگیری و اطمینان از دریافت فکس بر عهده منشی شما در «دفتر شما» است.

چگونه می توانم سرویس فکس اینترنتی خریداری کنم؟

فکس اینترنتی نوعی سرویس میزبانی‌شده است. بدین معنا که نیازی نیست شما سرورهای فکس، مودم و نرم‌افزارهای خاص را خریداری و نصب کنید. در عوض، با پرداخت مبلغ ماهیانه ناچیزی، علاوه بر برخورداری از سرویس فکس اینترنتی، یک شماره تلفن ثابت اختصاصی، یک شماره فکس اختصاصی  و سرویس تلفن گویا در اختیارتان قرار می گیرد.

 برای برخورداری از امکان ارسال و دریافت فکس اینترنتی، تنها کافی است یک بسته تلفن گویا فعال کنیدو

برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش به شماره ۰۲۱۲۸۴۲۰۱ در ساعات اداری تماس بگیرید.

تعرفه فکس اینترنتی

امکان دریافت و ارسال فکس اینترنتی بر روی بسته های تلفن گویای دفتر شما وجود دارد و با اشتراک تلفن گویا دفترشما امکان ارسال فکس هم وجود دارد.

سوالات متداوال فکس اینترنتی

۱-فکس اینترنتی چیست؟

از نظر کارکرد، فکس اینترنتی همان فکس در معنای رایج آن است، اما از فنآوری بسیار پیشرفته تری برخوردار است و شما دیگر نیاز به سخت افزار ندارید.

۲-آیا فکس اینترنتی رایگان است؟

شما اگر مشترک تلفن گویا دفتر شما باشید می‌توانید  به رایگان فکس دریافت و ارسال کنید و  تنها هزینه اشتراک بر حسب دقیقه تماس را بپردازید. مشترکین منشی مجازی علاوه بر دریافت فکس در صورت داشتن سرویس تماس خروجی امکان ارسال فکس را هم دارند.

۳-تفاوت فکس اینترنتی و معمولی در چیست؟

شما برای این که بتوانید فکس را به صورت اینترنتی دریافت و ارسال کنید  بر خلاف فکس معمولی هیچ نیازی به تهیه دستگاه فکس ندارید.