استخدام معلولان

برگزاری کارگاه آموزشی برای استخدام معلولان توسط «دفترشما»

pr اخبار «دفتر شما» Leave a Comment

برگزاری کارگاه آموزشی برای استخدام معلولان توسط «دفترشما»

مدتی است کمپین «همتوان» با هدف فراهم کردن شرایط برای دورکاری معلولان و استخدام معلولان آغاز به کار کرده است. در این کمپین شرکت‌ها و نهادهای بسیاری جهت استخدام معلولان جسمی-حرکتی اعلام آمادگی کرده‌اند.

بسیاری از معلولان به دلیل مناسب نبودن فضاهای عمومی قادر به حضور فیزیکی در محیط‌های کاری نیستند، کمپین همتوان سعی دارد با شناسایی این دسته از معلولان، آن‌ها را به کارفرمایان معرفی کند.

چهارشنبه هفته گذشته کمپین همتوان با همکاری انجمن ضایعات نخاعی و دفتر مجازی دفترشما کارگاهی آموزشی برای ۱۰ نفر از کارجویان توانیاب برگزار کرد.

این کارگاه با هدف جذب معلولان جسمی و حرکتی جهت اشتغال به صورت اپراتور دورکار برگزار گردید.

در این کارگاه سه ساعته کارجویان توانیاب با شیوه فعالیت یک منشی مجازی آشنا شدند.

منشی مجازی، اپراتوری حرفه ای است و بدون اینکه در دفتر شما حاضر باشد، تماسهای شما را در تمام ساعات کاری پاسخگوست. او طبق دستورالعملی که تعیین کرده اید، راهنمای مشتریان شماست و در صورت لزوم تماسها را به شما انتقال می دهد. با مشتریان شما تماس می گیرد، فکس می فرستد، قرارهای ملاقات را تنظیم و سفارشات شما را ثبت می کند و همه این امور را بلافاصله به شما گزارش می دهد.

به گفته علی دشتی، مدیر عامل دفتر شما این مرکز تماس آنلاین، درصدد است بستری جهت اشتغال افراد ناتوان ایجاد کند تا آن‌ها بتوانند در منزل به مانند یک اپراتور مرکزتماس کارکنند و اشتغال معلولان در خانه را می‌توان به صورت یک بازی برد-برد تعریف کرد، چون هم در هزینه‌های یک شرکت صرفه‌جویی می‌شود و هم کمکی زیادی به این قشر از جامعه می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: امیدوارم این کمپین توانایی های آ‌نها را دو چندان نشان بدهد و به درآمدزایی آن‌ها کمک کند وقتی که قرار است دورکاری کنند حتی می‌توانند از سایر کشورهای جهان هم پروژه بگیرند و درآمد خوبی کسب کنند.

همتوان یک پروژه غیرانتفاعی است که با همکاری چند شرکت برای پایبندی به مسئولیت اجتماعی و چند نهاد خیریه راه‌اندازی شده است. این پروژه نه برای کارجو و نه برای کارفرما هزینه ای ندارد.

شما هم میتوانید در معرفی این کمپین نقش مهمی را ایفا کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.