اگر به فکر راه اندازی استارتاپ افتاده اید، به لیست ایده های استارتاپی ما نگاهی بیندازید. نخستین عامل در انتخاب یک ایده از میان هر تعداد ایده علاقه شما به آن کسب و کار است. اگر تمامی شرایط لازم برای اجرای یک ایده داشته باشید اما به آن کسب و کار علاقه نداشته باشید، شکست حتمی است. پس ایده ای را انتخاب کنید که با فکر کردن به اجرای آن به قول معروف قند در دلتان آب شود! مهم این است که پس از انتخاب ایده به سراغ برآورد هزینه هایتان بروید. در این مرحله که کسب و کار خود را تازه می خواهید راه اندازی کنید تا آنجا که مقدور است از هزینه های اضافی بزنید.

سرویس تلفن گویا دفتر شما
کاربرد شماره تلفن مجازیهزینه های استارتاپ خود را این گونه تخمین بزنید.

۱. ایروبیک در محل

این یکی از ایده های استارتاپی است که این روزها با توجه به بی تمایلی افراد به خروج از منزل به دلیل ترافیک و آلودگی هوا خوب جواب می دهد. بسیاری از خانمها ترجیح می دهند در منزل خود ورزش کنند و علاقه ای به باشگاه رفتن ندارند. اگر از نظر جسمانی شرایط این کسب و کار را دارید، می توانید با تبلیغات در شبکه های اجتماعی برای خود مشتری جذب کنید.

۲. ساخت گیفت

ایده های استارتاپیاین روزها خیلی از افراد حتی در جشن تولدهای کودکانشان نیز به میهمانان هدیه یا به قول معروف گیفت می دهند. اگر دقت کرده باشید ساخت گیفت کاری بسیار ساده است که فقط به ذوق و حوصله نیاز دارد. پیشنهاد من این است که گیفت های متنوع و با تمهای گوناگون و با قیمتهای متنوع درست کنید تا همه جور مشتری را جذب خود کنید.

۳. ماساژدرمانی

اگر از ماساژ دادن غریبه ها بدتان نمی آید، می توانید از این ایده استارتاپی پول خوبی درآورید. اول باید دوره آن را بگذرانید. سپس با تبلیغات می توانید مشتریان خود را از میان ثروتمندان پیدا کنید. اگر در کارتان خوب عمل کنید، افراد بسیاری هستند که حاضرند حتی ساعتی ۱۰۰ هزار تومان به شما بدهند تا با ماساژ کمی از درد و استرسشان کم کنید.

۴. تولید گلدان سبزی

ایده های استارتاپیاگر به گل و گیاه علاقمندید و در محل زندگیتان آفتاب مستقیم خوبی دارید، این ایده برای شما بسیار مناسب است. می توانید در گلدانهایی کوچک سبزی های محبوب ایرانیها را پرورش دهید و آنها را به فروش برسانید. چیدن سبزی تازه لذتی دارد که بعضیها نمی توانند دربرابرش مقاومت کنند.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

۵. حسابداری

فقط از راه دانشگاه نیست که می توان این ایده استارتاپی را پیاده کرد. موسسات مختلفی در تمام شهرهای بزرگ و کوچک هستند که دوره های حسابداری برگزار می کنند و مدرک معتبر هم می دهند. اگر تاکنون در این زمینه کار نکرده اید، می توانید کار خود را با حسابداری یک کسب و کار کوچک آغاز کنید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۶. خدمات طرح کسب و کار (business plan)

یک ایده استارتاپی خوب دیگر که این روزها مشتری زیاد دارد این است که برای استارتاپ های دیگر طرح کسب و کار بنویسید و تحقیق بازار انجام دهید. برای شروع کار چند نمونه طرح کسب و کار آماده داشته باشید تا به مشتریانتان نشان دهید.

۷. تعمیر کامپیوتر در محل

ایده های استارتاپیبرای اجرای این ایده استارتاپی به تخصص و مهارت نیاز دارید. معمولاً فارغ التحصیلان کامپیوتر می توانند با این ایده برای خود کسب و کار راه بیندازند. اما مزیت این ایده این است که برای اجرایش به مکان نیاز ندارید. مشتریان بالقوه بسیاری هم هستند که از خدایشان است یک نفر قابل اطمینان با مراجعه به محل کار یا زندگیشان مشکلات کامپیوتریشان را حل کنند.

۸. راه بردن سگ

اگر به حیوانات علاقه دارید، می توانید از این علاقه خود پول درآورید. برای اجرای این ایده به کمی آموزش و تجربه نیاز دارید.

۹. تولید محتوا برای وبسایتها

این یکی از ایده های استارتاپی است که برای موفقیت در اجرای آن باید استعدادی ذاتی داشته باشید. برای اجرای این ایده باید قلم خوبی داشته باشید. به علاوه باید در زمینه سئو (بهینه سازی برای موتور جستجو) نیز مطالعه کنید یا آموزش ببینید. مزیت این ایده این است که می توانید از خانه کار کنید و جای پیشرفت زیادی دارد. می توانید کار را با وبسایتهای کسب و کارهای کوچک آغاز کنید و به مرور با افزایش تجربه و با مطالعه بتوانید در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید.

۱۰. برنامه ریزی مراسم

ایده های استارتاپیهمین اول بگویم که این ایده جا برای پیشرفت بسیار زیاد دارد. به خصوص که چنین کسب و کاری به تازگی به جامعه ما وارد شده و بازار بسیار خوبی دارد. می توانید کار خود را با مراسم کوچک مانند تولد آغاز کنید. برگ برنده شما شناخت مراکز تهیه وسایل جشن به قیمت مناسب است. بنابراین باید زمانی را به چرخ زدن در بازار و مراکز فروش عمده اختصاص دهید. با یک سرچ ساده در گوگل نیز می توانید کلی ایده جالب و هیجان انگیز پیدا کنید.

 این ۱۰ ایده استارتاپی را از میان محبوبترین ایده ها انتخاب کرده ایم. اگر تصمیم خود را گرفته اید تا استارتاپ خود را راه اندازی کنید بسته به علاقه و تخصصتان یکی از ایده های بالا را انتخاب کنید و کار خود را بدون درنگ شروع کنید.

اگر شما هم ایده ای برای راه اندازی استارتاپ به ذهنتان می رسد در بخش «دیدگاه شما» با ما درمیان بگذارید.