آیا با شغل های پولساز ایران آشنایی دارید؟ در این مقاله به بررسی شغل های پولساز ایران می پردازیم، و شغل هایی که آینده خوبی در ایران دارد را بررسی می کنیم.

شغل های پولساز در ایران

شغل پولساز

در این دوران کرونا خیلی ها بیکار شدند و خیلی ها هم درآمدشان کم شده شده است، و خیلی ها نمی دانند دنیا به چه سمتی می رود. اما چرا در این شرایط فعلی همه کسب و کارهایی که در یک صنف هستند با هم تعطیل نمی شوند؟ چرا بعضی از صاحبین کسب و کارها به درآمدهایی چند برابر شرایط قبل می رسند؟ این مشاغل حتی با دورکاری هم تولید در منزل می کنند.

مثلا آموزشگاه زبانی که قبل از شرایط کرونا خیلی درآمد نداشت بعد از تعطیل شدن کلاس های حضوری کاملا کلاس ها را آنلاین کرد و نرخ رشد مشتری های آن سه برابر شد.

رستوران های زنجیره ای که تا قبل از کرونا به علت نداشتن مشتری در حال ورشکست شدن بودند اما بعد از تعطیلی همه رستوران های زنجیره ای، این رستوران شروع به ترویج ایده کسب و کار جدیدی کرد که با ارسال غذاهای نیمه آماده به در خانه های مردم، باعث شد که مردم فقط با گرم کردن غذا از فست و فود استفاده کنند. با این کار رشد مشتری هایش پنج برابر شد.

چطوری این ایده ها به ذهن افراد می رسد؟ چطوری طبق هر شرایطی که برایشان پیش می آید خود را تغییر می دهند. هرگاه در کسب و کاری درآمد کم شد نشان دهنده این است که نیاز مشتری تغییر کرده ولی شما عوض نشدید. اگر سرعت طرز تفکر شما به روز تر باشد و یک قدم جلوتر از مشتری باشید هیچ وقت درآمدتان کم نمی شود.

بیشتر بخوانید: چگونه با سرمایه کم کسب و کار راه بیندازیم؟

۱) جراحان و پزشکان؛ از پولسازترین شغل های ایران

شغل های پولساز در ایران

جراحان و پزشکان؛ از پولسازترین شغل های ایران

جراحان به دلیل ماهیت بحرانی شغل خود در صدر لیست شغل های پولساز ایران قرار دارند. حرفه جراحی شامل ریسک بالایی است و به دانش گسترده و یک مسیر یادگیری طولانی نیاز دارد. درآمد آن ها در ایران چیزی بین ۹ میلیون تا ۲۵۵ میلیون است.
جراحی پلاستیک: هنگامی که در خیابان های تهران یا سایر شهرهای بزرگ ایران قدم می زنید، تعداد قابل توجهی از افراد با این عمل بینی، بسیار شگفت زده می شوند. جراحی زیبایی بینی یا جراحی بینی نوعی جراحی پلاستیک بسیار محبوب در ایران است که در آن بیش از ۶۰ درصد جراحی های زیبایی مشاغل بینی است. ایران بیشترین میزان جراحی بینی در سرانه جهان را دارد. هزینه عمل بینی از حدود ۱۵۰۰ دلار شروع می شود.

۲) قضاوت؛ از کارهای پولساز در ایران

قضات به دلیل مسئولیت های زیادی که با شغلشان در ارتباط است، حقوق بسیار بالایی می گیرند. تصمیم گیری در مورد سرنوشت مردم کار آسانی نیست و دستمزد بالا کاملا قابل توجیه است. میانگین درآمد آن ها در ایران بین ۷ میلیون تا ۲۱۷ میلیون است.

۳) وکالت؛ شغل پولساز

شغل های پولساز در ایران

وکالت؛ شغل پولساز

دلیل اصلی موفقیت حقوقدانان به دلیل ارزش بالایی است که از دید مشتریان دارند. یک وکیل موفق می تواند مبلغ زیادی را برای شما صرفه جویی کند و حتی می تواند حکم اعدام را تعدیل کند. همچنین وکیل های قهار، درآمد های نجومی می توانند کسب کنند. میانگین درآمد آن ها بین ۶ میلیون تا ۱۷۳ میلیون است.

۴) مدیر بانک؛ کار پولساز در ایران

مسئولیت داشتن صدها میلیون صندوق سرمایه گذاری با تمام ریسک های مربوط به آن، مدیریت یک بانک را به یک کار بسیار مهم و ارزشمند با حقوق های بالا تبدیل کرده است. میانگین درآمد آن ها در ایران بین ۶ میلیون تا ۱۶۳ میلیون است.

۵) مدیران ارشد مالی؛ یکی دیگر از شغل های پولساز

هر شغلی که مربوط به مدیریت پول باشد، به طور خودکار واجد شرایط پرداخت زیاد است. CFO بودجه ها، هزینه ها و درآمد را مدیریت می کند که به طور مستقیم بر عملکرد سازمان تأثیر می گذارد. درآمد آن ها بین ۵ میلیون تا ۱۴۳ میلیون است.

۶) خلبانی؛ شغل پولساز در ایران

شغل های پولساز در ایران

خلبانی؛ شغل پولساز در ایران

احتمالاً تنها حرفه ای که در این لیست که هیجان زیادی دارد همین شغل است. خلبانان تحت برنامه های سختگیرانه آموزشی قرار می گیرند و آن ها مسئولیت ایمنی هزاران نفر را هر روز بر عهده دارند. درآمد آن ها بین ۴ میلیون تا ۱۰۲ میلیون است.

۷) شغل آی تی؛ شغل پولساز در ایران

آی تی یا فناوری اطلاعات در ایران رو به رشد است. در سال های اخیر، به دلیل کمبود شرکت های بین المللی در این دوران تحریم، کارآفرینان ایرانی شروع به تولید نسخه های محلی برای برنامه های کاربردی محبوب و مفید جهانی موبایل و رایانه مثل کافه بازار کردند. و درآمد های خوبی بین ۵ تا ۸۰ میلیون در می آورند.

۸) تورلیدری؛ از شغل های پولساز در ایران

شغل های پولساز در ایران

تورلیدری؛ از شغل های پولساز در ایران

تورلیدر به شخصی گفته می‌شود که سرپرستی برنامه سفرها را بر عهده دارد. تورلیدر تصمیم‌گیرنده نهایی هر سفر خواهد بود و تمام مسئولین اجرایی دیگر ازجمله راننده، لیدر های محلی و غیره زیر نظر آن ها عمل می‌کنند. تورلیدر علاوه بر قدرت تصمیم گیری، باید مورد تایید همه اعضای یک گروه باشد که قدرت مدیریت، اطلاعات و سابقه او این امر را ممکن می کند. درآمد آن ها بین ۳ میلیون تا ۷۰ میلیون است.

۹) کار در صنعت مد و لباس؛ از شغل های پولساز در ایران و دنیا

مدل ها و طراح لباس ها قطعا از صنایع پولساز ایران محسوب می شوند.  شخصی که در ایران در زمینه مد و لباس کار می کند به طور معمول در هر ماه حدود ۴ میلیون تا ۲۰۰ میلیون درآمد دارد.

۱۰) فریلنسرها؛ کار پولساز در ایران

فریلنسرها؛ کار پولساز در ایران

کار فریلنسرها معمولا به صورت کار اینترنتی در منزل است که اغلب درآمد دلاری در ایران دارند. فریلنسرها مسئول معرفی خدمات کسب و کار جدید، مخصوصا کسب و کار اینستاگرام و توسعه کسب و کار برندهای مختلف هستند.

۱۰) مدیران بازاریابی؛ شغل پولساز در ایران

مدیران بازاریابی مسئول افزایش درآمد سازمان های خود هستند. آن ها مستقیما مسئولیت ایجاد مشاغل را بر عهده دارند و به همین دلیل نیز حقوق خوبی دریافت می کنند. میانگین درآمد آن ها از ۳ تا ۹ میلیون در ایران است.

۱۱) تبلیغات و طراحی گرافیک؛ از کار های پولساز در ایران

شخصی که در تبلیغات طراحی گرافیک و رویدادها در ایران مشغول فعالیت است، به طور معمول در هر ماه  بین ۴ میلیون تا ۸ میلیون درآمد دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درآمد دلاری برنامه نویسی

۱۲) برنامه ریز تجاری؛ از پولساز ترین شغل های ایران

شخصی که در ایران برای برنامه ریزی تجاری کار می کند، به طور معمول در هر ماه حدود ۵ میلیون درآمد دارد. حقوق آن بین ۲٫۵ تا ۸ میلیون است.

شما چه شغل های پول ساز در ایران می شناسید که ما به آن اشاره نکردیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: salaryexplorer