خبر الزام کسب و کارهای اینترنتی به گرفتن اینماد باعث دغدغه‌های بسیار شده است. یکی از این نگرانی‌ها برای این کسب و کارها نداشن محل کار یا تلفن ثابت است.  اما دو خبر خوب برای کسب و کارها داریم: یکی اینکه امکان دریافت کد کارگاهی  برای استارتاپ‌های مستقر  درشتاب‌دهنده‌ها و فضاهای کار اشتراکی فراهم شده است و خبر خوب بعدی که شماره تلفن‌های دفترشما نیاز به استقرار در فضای فیزیکی خاصی ندارد و هر جای ایران که باشید می‌توانید شماره ثابت ابری تهران با سرشماره ۲ و ۷ و ۷( و به زودی شهرستان) بگیرید و تماس دو طرفه برقرار کنید.

اما اینماد چیست و چرا باید کسب و کارهای اینتنرتی این نماد را دریافت کنند؟

بیشتر بخوانید: هنگام انتخاب فروشگاه ساز به این موارد توجه کنید

به این وب سایت می‌شود اعتماد کرد؟

از تجربه کاربری مشتریان خود چه می‌دانید؟ هر زمان که کاربری برای خرید محصولی از سایت با فروشگاه شما دیدن می کند، اولین چیزی که از ذهنش می گذرد این است که آیا کالایی که خرید می کنم با کیفیت به دستم می رسد، آیا مبلغی که هزینه کرده ام به هدر نمی رود و یا اصلا سایتی که قصد خرید از آن را دارم معتبر و قانونی است؟

اینماد ENAMADنماد اعتماد الکترونیکی در واقع این اطمینان را ایجاد می‌کند که خرید از این وب سایت بدون مشکل است. پس تنها سایت‌هایی که خدمات و محصولات خود را به فروش می‌رسانند به این نماد احتیاج دارند.

البته بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیک هم می‌توان درگاه بانکی داشت و از خدمات مربوط به پرداخت در وب سایت استفاده کرد ولی توصیه می‌شود که هم برای ایجاد اعتماد بین مشتریان و هم برای جلوگیری از مشکلات آینده برای فروشگاه اینترنتی خود اینماد بگیرید.

 چگونه اینماد دو ستاره بگیریم؟

سه نوع اینماد داریم، بی ستاره، تک ستاره و دو ستاره، پیشنهاد می‌کنیم تمرکزتان را برای گرفتین اینماد دو ستاره بگذارید:
ا

  •  نماد موقت: نماد موقت که در جهت سرعت بخشیدن به فرآیند دریافت اینماد است و به سایت‌های فروشگاهی دارای حداقل معیارهای مورد نظر داده می شود.
  •  نماد یک ستاره: این نماد یعنی یک ستاره، بعد از ثبت نام و بررسی های مورد نیاز از سایت توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در صورت واجد شرایط بودن  با سنجش  تعدادی از معیارها که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، به وب‌سایت داده می‌شود.
  • نماد دو ستاره:  برای گرفتن نماد دو ستاره همان مراحل نماد یک ستاره پیش روی شما خواهد بود و فقط یک تفاوت وجود دارد که فروشگاه اینترنتی متقاضی این نماد باید از گواهینامه امنیتی  SSL حتما در سایت خود استفاده کرده باشد.  پروتکل SSL یک استاندارد وب است که بر حسب  آن اطلاعات بین کاربر و وب‌سایت به‌صورت کد شده رد و بدل می شود و تحت هیچ شرایطی قابل بازیابی نیستند.

آیا گرفتن اینماد ضروری است؟

فروشگاه اینترنتیدر شروع راه شما می‌توانید بدون اخذ هیچ مجوز خاصی کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید. همچنین می‌توانید خیلی راحت برای وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود درگاه پرداخت آنلاین راه اندازی کنید که کاربران سایتتان بتوانند با داشتن کارت بانکی و رمز دوم، به صورت آنلاین از شما خرید کنند.

در ادامه در صورتی که احساس نیاز کردید می‌توانید برای دریافت مجوزهای لازم اقدام کنید تا مجوزهای لازم را دریافت کنید. دریافت این مجوزها در مراحل بعد می‌تواند تاثیر مثبتی بر کسب‌و‌کار شما بگذارد و باعث اعتماد مشتریان شود.

بیشتر بخوانید: چهار روش برای افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی

 بدون ثبت شرکت و داشتن محل کار اینماد بگیرید

بله، شما می‌توانید آدرس منزل خود را وارد کنید و آنجا را به عنوان محل فعالیت خود معرفی کنید. لازم است که شما آدرس، شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه خود را در سامانه‌ی اینماد ثبت کنید تا اطلاعات مربوط به شما ثبت شود

با کمک دفترشما اینماد بگیرید

برای وب سایت شما، علاوه بر مرکز تماس فروشگاه اینترنتی با کمک دفتر شما می‌توانید اینماد هم بگیرید.

مدتی است که با سرشماره ۲ و ۷ و ۹ تهران دفتر شما امکان تماس از سمت مشترکین هم وجود دارد، بنابراین برای گرفتن اینماد می‌توانید از شماره‌ها دفترشما استفاده کنید.

تماس خروجی مستقیم برای گرفتن اینماد

هنگام گرفتن اینماد نیاز است که با شماره خود با این مرکز تماس بگیرید. اگر مشترک دفترشما هستید، برای اینکه بتوانید با شماره تلفن گویا با این مرکز تماس بگیرید، باید تنظیمات پورتال خود را طوری تغییر دهید تا امکان برقرای تماس خروجی مستقیم برای شما فراهم شود:

آموزش برقراری تماس خروجی مستقیم

برای گرفتن اینماد این مراحل را طی کنید:

  • نماد اعتماد الکترونیکیشما بایستی برای قدم اول به سایت اینماد مراجعه کنید و ثبت نام انجام دهید.
  • اطلاعات اولیه خود را که شامل صاحب کسب و کار است در این قسمت وارد کنید. دقت کنید کلیه اطلاعات بایستی حقیقی باشند. به عنوان مثال حتما بایستی ادرس و کد پستی درج شده و اطلاعات شخص صاحب کسب و کار به درستی وارد شوند چرا که در مراحل بعدی بایستی این اطلاعات تایید شوند توسط سامانه اینماد.
  •  درج کسب و کار
  • تاییدیه فنی سایت در این مرحله بایستی به صورت واقعی یک یا چند محصول در سایت درج شود و محصولات قیمت داشته باشند حتما و فرایند خرید به درستی توسط وب سایت فروشگاهی شما انجام شود
  • احراز هویت مرحله بعدی است که یک نامه به آدرس درج شده در مراحل ابتدایی ارسال میشود. همین طور ایمیل و شماره تماس هم به تایید خواهند رسید
  • مرحله بعد اینماد چک لیستی در اختیار شما قرار میدهد که بایستی نسبت به تکمیل انها اقدام کنید. از جمله صفحه ثبت شکایات – صفحه تماس با ما و درباره ما به همراه ادرس و تلفن درج شده ای که در پنل اینماد قرار میگیرد.

همان طور که گفتیم انواع کسب و کار اینترنتی با کمک شماره تلفن ثابت تهران دفتر شما می‌توانند اینماد بگیرند.