کارآفرینان موفق، این ۵ کار را روزانه انجام می دهند

افراد از نظر میزان کنشگرا بودن به سه دسته تقسیم می شوند: ۱) افرادی که می ایستند و رویدادها را فقط نظاره می کنند، ۲) افرادی که کنجکاو هستند که چه اتفاقی می افتد، و ۳) افرادی که خودشان اتفاقاتی را خلق می کنند. کارآفرینان موفق بی برو برگرد به دسته سوم تعلق دارند.

کارآفرینان دنیا را همان که هست نمی بینند، بلکه آن طوری می بینند که باید باشد و باز دست روی دست نمی گذارند. دنیا را تغییر می دهند.
کارآفرینان موفق همیشه خودشان را در موقعیت های سخت قرار می دهند. پس اگر شما هم این را در وجود خود می بینید که هنگام رویارویی با سختی ها به جای غر زدن و ناله کردن، به فکر راهی برای تغییر دنیای پیرامون خود می افتید، تبریک می گوییم: شما یک کارآفرین در وجود خود دارید!

کاربرد شماره تلفن مجازیهزینه های راه اندازی کسب و کار را این گونه دور بزن!

این کارآفرینِ درون به مراقبت نیاز دارد تا پر و بال بگیرد و شکوفا شود. این ۵ عادت روزانه را در خود شکل دهید تا کارآفرین درونتان جان بگیرد:

۱) به شکستها  عکس العمل خوبی نشان دهید

خیلی تلاش کرده اید، اما مدام شکست خورده اید. کارآفرینان موفق هم زیاد شکست خورده اند. با این تفاوت که در چنین موقعیتهایی بلافاصله پیش از آن که افکار ناامیدکننده به سراغشان بیاید و روحشان را تسخیر کند، سریع بلند می شوند، لباسشان را می تکانند و از نو شروع می کنند. مهم این است که تک تک شکستهایتان را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید دفعه بعد چگونه از چنین شکستی پیشگیری کنید.

۲) ترسهایتان را بپذیرید و با آنها روبرو شوید.

کارآفرینان موفق هم ترسیده اند و هنوز هم ممکن است بترسند. ترس به خودی خود ایرادی ندارد. تسلیم شدن یا نشدن است که یک کارآفرین را از یک انسان عادی متمایز می کند. مهم این است که هر بار دچار ترس شدید و خودتان را به خاطر این ترس سرزنش کردید، به خودتان یادآوری کنید که ترسیدن از شما یک آدم ترسو نمی سازد. ترس واکنشی است طبیعی که بقای ما را تضمین می کند. اگر تمامی اقدامات لازم را انجام داده اید و هنوز می ترسید، این بار به جای انفعال و بهانه تراشی، دست به عمل بزنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیفواید دفتر کار مجازی برای زنان کارآفرین

۳) تمرین خود انضباطی کنید

تمرین خود را انضباطی کنید

پشت کار داشته باشید

کارآفرینان موفق انسانهای منضبطی هستند. آنها به اهمیت زمان پی برده اند و حاضر نیستند حتی یک لحظه از آن را سرسری بگذرانند. برای هر روز خود برنامه ریزی کنید و از آن مهمتر، قدم به قدم طبق آن حرکت کنید. گاهی ترس به شکلی موذیانه در وجود شما رخنه می کند، اما با لباس مبدل! خواب زیاد، تنبلی و اولویت دادن به کارهای بی اهمیت اغلب حاصل ترسی نهفته اند که می خواهند زمان مواجهه را به عقب بیندازند. اما شما تصمیم گرفته اید کارآفرین موفقی باشید. پس همین جا باید از مکانیزم دفاعی خود آگاه شوید و مچ خودتان را بگیرید! اما مثل یک مربی مهربان و نه مثل ناظمی سرزنشگر. و بعد به برنامه کاری تان بازگردید.

۴) کمی استراحت کنید

گفتن ندارد، کار زیاد و افراطی به سرعت انرژی و انگیزه شما را می سوزاند و پس از مدتی دیگر انرژی کار کردن نخواهید داشت. آهسته حرکت کنید، اما هرگز از حرکت نایستید. اگر طبق برنامه ریزی تان کار کرده باشید، دیگر هنگام تفریح و استراحت دچار احساس گناه نمی شوید و می توانید انرژی از دست رفته تان را کامل شارژ کنید.

۵) به دیگران کمک کنید

کارآفرینان موفق

موفقیت اتفاقی نیست

کارآفرینان موفق اغلب انسانهای خیرخواهی نیز هستند. با هر چه در توان دارید به دیگران کمک کنید. گاهی کمک مالی، گاهی یاد دادن کاری به دیگران، گاهی صرفاً توجه کردن به دیگران می تواند به قدری وجود شما را غنی و سرشار از رضایت و آرامش کند که هیچ سفر تفریحی ای نمی تواند جایگزین آن شود.

اینفوگرافی عادت های روزانه کارآفرینان موفق

در این اینفوگرافی با ۱۰ عادت روزانه کارآفرینان موفق آشنا می‌شوید.

اینفوگرافی کارآفرینان موفق

در این اینفوگرافی با ۱۰ عادت روزانه کارآفرینان موفق آشنا می‌شوید