ESC را برای بستن فشار دهید

0

اینفلوئنسر چیست و چگونه اینفلوئنسر شویم؟

اینفلوئنسر چیست و چگونه اینفلوئنسر شویم؟شغل اینفلوئنسر چیست؟در دنیای امروز همه به دنبال اینفلوئنسر شدن هستند. این افراد در حوزه های مختلفی مثل بازاریابی، اقتصادی، استارتاپ های موفق، مد و لباس، آرایشی و بهداشتی و غیره تخصص دارند.

اینفلوئنسر کیست؟ اینفلوئنسر چه شغلی است؟کار اینفلوئنسرها معمولا به صورت کار اینترنتی در منزل است که اغلب درآمد دلاری در ایران دارند.

اینفلوئنسر کیست

اینفلوئنسر کیست؟

در این پست وبلاگ، ما ده روش برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر در رسانه های اجتماعی را ارائه می دهم. آن ها روابط صمیمی و صادقانه ای با مخاطبین برقرار می کنند. و مسئول معرفی خدمات کسب و کار جدید، مخصوصا کسب و کار اینستاگرام و توسعه کسب و کار برندهای مختلف هستند.

این ده روش را باید به صورت همزمان انجام دهید. و وقتی یک استراتژی قدرتمند داشته باشید زودتر از این طریق به درآمد زایی می رسید. اینفلوئنسر کیست و چگونگی تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر مشهور را قدم به قدم توضیح می دهیم.

۱) اینفلوئنسر کیست؛ اولین قدم پیدا کردن حوزه مورد علاقه خود است.

در قدم اول باید پرسونای مخاطببن و مخاطب هدف خود را شناسایی کنید. ابزاری مانند HubSpot می تواند به شما در شناسایی خواسته ها، نیازها، چالش ها و اهداف خواننده ها و بینندگان به شما کمک کند. و استراتژی بازاریابی دیجیتال را برای مشهور شدن به شما نشان بدهد.

بیشتر بخوانید: ۱۶ اشتباه رایج یک فریلنسر تازه کار

۲) ایفلوئنسر کیست؟ کسی که تبلیغات خلاقانه و جدیدی انجام دهد.

دو رویکرد استدلال وجود دارد که مردم از آن ها استفاده می کنند. اولین و رایج ترین رویکرد، قیاس است. افرادی که از این روش استدلال استفاده می کنند تصمیم می گیرند کارها را بر اساس آنچه در گذشته اتفاق افتاده است و نتیجه داده انجام دهند.

به همین دلیل است که ما اغلب شاهد هستیم که بسیاری از افراد در یک صنعت خاص تقریبا همان کارهای گذشته را انجام می دهند، در مورد همان مباحث قبلی صحبت می کنند و حتی هنگام انتشار و تبلیغ مطالب آن ها از قالب های مشابه گذشته استفاده می کنند.

  ۱۰ کالایی که می‌توانید بسازید و درآمد بیشتر کسب کنید

در رویکرد استدلال دوم به جای تصمیم گیری در مورد موفقیت ها یا شکست های گذشته، اصول عینی را مطالعه می کنند و تصمیمات خود را صرفا بر اساس آن اتخاذ می کنند. و تبلیغات جدید و نوآورانه ای به مخاطبان ارائه می دهند، که بازخورد بسیار خوبی دارد.

ایفلوئنسر شبکه های اجتماعی

۳) اینفلوئنسر کیست؛ فردی که شبکه اجتماعی که می خواهد در آن فعالیت کند را مشخص کند.

انتخاب شبکه اجتماعی که مخاطبان حوزه شما در آن فعال هستند، بسیار اهمیت دارد. اینستاگرام و لینکدین دو تا از برجسته ترین شبکه های اجتماعی است. ۹۳ درصد اینفلوئنسرها در اینستاگرام فعالیت می کنند، زیرا بازخورد و بازدهی بالایی دارد. البته آمار به تنهایی کافی نیست و باید بدانید که مخاطبین هدف شما در کدام شبکه اجتماعی بیشتر وقت می گذارند.

در اینستاگرام ممکن است اینفلوئنسرهایی را مشاهده کنید که روی حوزه سبک زندگی متمرکز هستند. به عنوان مثال، ممکن است یک اینفلوئنسر سفر در مورد اقامت در هتل و اینفلوئنسر غذا ویدئویی از آشپزخانه رستوران تهیه کند.

از آنجا که اینستاگرام با ویژگی استوری خود بستر خوبی را برای ویدئو های شما فراهم کرده است، شما همچنین محتوای تبلیغات اسپانسرها و فیلم های بازاریابی از مثلا آموزش کار با مواد آرایشی را مشاهده کنید. که حتما صدف بیوتی، اینفلوئنسر معروف بیوتی و مواد آرایشی، را می شناسید.

اینفلوئنسر کیست؟ اینفلوئنسرها درمورد اینکه چه کاری انجام دهیم؟ کدام محصول را بخریم؟ حوصله ندارم چه فیلمی ببینیم و مسافرت کجا بریم و از این مدل موضوعات را مشاوره می دهند.

پاسخ به این سه سوال در اینجا می تواند دید وسیعی در مورد این که اینفلوئنسر چیست، بدهد.

  • مخاطبین شما چه کسانی هستند: اگر مخاطبین زیادی از هر رده سنی می خواهید اینستاگرام و پینترست عالی هستند. مخاطبین کسب و کارهای B2B (بیزنس به بیزنس) بیشتر در لینکدین و یوتیوب فعال هستند. اینفلوئنسرها می توانند روی نکات شغلی یا دانشگاهی یا محتوایی که مرتبط با شغل شما هست متمرکزشوند.
  • اینفلوئنسرهای حوزه تخصصی شما در کدام شبکه اجتماعی هستند: گذشته از استفاده کردن از همان مخاطبین هدف، می توانید در آینده با این اینفلوئنسرها همکاری کنید. یکی از ابزاری که برای این کار بسیار مفید یافتم BuzzSumo است. در اینجا کلمه کلیدی و مخاطبین هدف خود را جستجو کنید و ببینید که سایر موضوعات اینفلوئنسرها چه بازخوردی داشته و کدام محتوا را مردم بیشتر با هم به اشتراک گذاشتند.
  • چه نوع محتوایی می خواهید منتشر کنید: برخی از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و لینکدین به شما امکان می دهند فرم های متنوعی برای محتوا ایجاد کنید. در حالی که برخی دیگر مانند یوتیوب و اینستاگرام فقط روی ارائه یک قالب محتوای خاص به کاربران تمرکز می کنند. بسیار مهم است که شما شبکه اجتماعی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با استراتژی محتوائی شما باشد.

جذب مخاطب با اینفلوئنسر

۴)  اینفلوئنسر چیست ؛ کسی که استراتژی محتوای خود را داشته باشد.

بخشی از تدوین یک استراتژی محتوای مؤثر، تعادل مناسب محتوای آموزنده و محتوای شخصی به مخاطبان شماست. به یاد داشته باشید، یکی از دلایلی که مردم به اینفلوئنسرها اعتماد دارند این است که زندگی شخصی خود را با مخاطبین به اشتراک می گذارند.

  ۶ ویژگی کارمند ایده آل

از هر ۱۰ پستی که در حساب شبکه های اجتماعی خود منتشر می کنید، پنج مورد از این ها باید محتوای ارزشمندی باشند که توسط شخص دیگری نوشته شده است، سه مورد محتوای آموزشی و آموزنده ای هستند که خودتان ایجاد کرده اید. و دو پست باید در مورد خود شما باشد.

یک اینفلوئسر تازه کار محتوای اینفلوئنسرهای معروف را باید به اشتراک بگذارد تا کم کم مخاطبین شما را بشناسند. Answer the Public یک وب سایت است که لیستی جامع از سؤالات مختلفی را که مردم در گوگل سرچ می کنند، به شما می دهد، که با توجه به این می توانید راه حل خود را به عنوان اینفلوئنسر کیست ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: با حمایت دفترشما کتاب چگونگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی منتشر شد!

اینفلوئنسر اقتصادی

۵) اینفلوئنسر چیست؛ محتوای خود را در شبکه های اجتماعی مختلف توزیع کند.

  • در هر شبکه اجتماعی به یک موضوع بچسبید: مهم است که برای انتشار و توزیع محتوای خود در شبکه های اجتماعی، با دقت برنامه ریزی کنید. تمرکز بر روی یک موضوع خاص برای هر یک ازشبکه های اجتماعی این امکان را به شما می دهد که یک تصویر جامع تر نسبت به اینکه چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و چه چیزی در نظر دارید، به طرفداران خود ببخشید.
  • محتوای خود را شخصی سازی کنید: حتی اگر شما محتوای مشابه را درشبکه های اجتماعی مختلف ارسال می کنید، اطمینان حاصل کنید که متناسب با خواسته ها و نیازهای مخاطبان باشد، چه یک پست معمولی باشد یا یک پست پولی. بدترین چیز این است که آن ها حساب شما را به عنوان هرزنامه گزارش کنند، این می تواند به معنای پایان کار شما باشد.
  • پست ها را برای موبایل بهینه سازی کنید: هر فرد به طور متوسط بیش از سه ساعت از وقت خود را با موبایل سپری می کند. و در این مدت ۸۰ درصد آن صرف شبکه های اجتماعی می شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که پست هایی که منتشر می کنید به همان اندازه که در تلفن همراه جذاب هستند هنگام مشاهده بر روی دسکتاپ یا لپ تاپ هم برای مخاطبین واضح باشند.

۶) اینفوئنسر چیست؛ کسی که آموزش های خود را در اینستاگرام، یوتیوب یا فیسبوک منتشر کند.

اینفلونسر چیست و یا اگر دقیق تر بخواهیم صحبت کنیم اینفلوئنسر کیست؟

افرادی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مارک ها یا محصولات هستند، دوست دارند که اینفلوئنسرها از ویدئو استفاده کنند. اگر استراتژی یا صنعت شما بسیار بصری است، به مخاطبان نشان دهید که چگونه از محصولی که می خواهید تبلیغ کنید استفاده کنند و از این راه درآمدزایی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کسب درآمد و بازاریابی در اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

۷) اینفلوئنسر اقتصادی کیست؛ فردی که در مورد موضوعات اقتصادی و کسب و کار در لینکدین پست می گذارد. 

ایفلوئنسر چیست و اینفلوئنسر اقتصادی کیست؟ اگر می خواهید در صنعت مرتبط با کسب و کارها اینفلوئنسر باشید و مدیران و کارآفرینان ویدئوهای شما را ببینند، لینکدین مناسب کار شما است. می توانید از ویژگی های لینکدین برای نوشتن یک پست طولانی تر، اظهار نظر در مورد سایر پست ها یا بحث ها استفاده کنید یا فقط پست های استاندارد را منتشر کنید. اگر ویدیو را ترجیح می دهید، این پلتفرم نیز گزینه هایی برای آن دارد.

  عجیب ترین کسب و کارهای اینترنتی دنیا

۸) اینفلوئنسر شبکه های اجتماعی کیست؛ کسی که شبکه ارتباطی گسترده ای از مخاطبین دارد.

ایفلوئنسر اینستاگرام

در حالی که شما هنوز در حال اثبات اعتبار و تخصص خود به عنوان یک اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی هستید، لازم است که به طور فعال مخاطبین خود را افزایش دهید.

یکی از موثرترین راه های انجام این کار وبلاگ نویسی است. حتی اگر بیشتر کاربران اینترنت برای کسب اطلاعات به شبکه های اجتماعی روی آورده اند، واقعیت این است که یک اشتباه می تواند به راحتی باعث شود این شبکه های اجتماعی حساب شما را از بین ببرند و باعث شوند همه مطالب و دنبال کنندگان خود را از دست بدهید.

با درج دکمه های به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی در هر یک از پست های وبلاگ شما، بازدید کنندگان می توانند محتوای شما را با شبکه های اجتماعی مربوطه به اشتراک بگذارند.

بیشتر بخوانید: محدودیت ها و مزیت‌ های اینستاگرام و فیسبوک برای کسب و کارها

۹) اینفلوئسر چیست؛ کسی که با مخاطبین خود، تعامل دارد. 

هنگامی که مخاطبین شما سؤال یا نظر خود را در مورد پست های شما می پرسند حتما جواب آن ها را بدهید. و این کار باعث می شود مخاطب شما احساس ارزشمندی کند و احساس صمیمیت کند. البته همه نظرات و سوالات مثبت نخواهند بود. به عنوان یک اینفلوئنسر، نظرات منفی و انتقادات خود را پذیرا باشید.

۱۰) اینفلوئنسر چیست؛ کسی که پیشرفت خود را ارزیابی می کند.  

اگر کسی پرسید اینفلوئسر چیست یا کیست بگویید کسی است که برای معروف شدن مدام خود را پالایش می‌کند.

این مرحله بسیار مهم است، به خصوص اگر به دنبال همکاری با مارک ها و اینفلوئنسرهای کمپین های بازاریابی هستید، زیرا این یکی از مواردی است که مارک ها به دنبال آن هستند تا با شما بخواهند همکاری کنند.

اکثر شبکه های اجتماعی شما را آنالیز می کنند و مواردی مانند تعداد مخاطبان، میزان دستیابی و میزان مشارکت آن ها و تعداد بازدید پست ها و ویدئو های پر بازدید را به شما نشان می دهند، که می توانید پیشرفت خود را بررسی کنید.

با توجه به مطالب گفته شده شما دیگر می دانید اینفلوئنسر کیست، و تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر محبوب و مشهور زمان می برد. همواره باید اطلاعات خود را به روز کنید و به دنبال راه های جالب تر و خلاقانه تر برای کار خود باشید. از نظر شما اینفلوئنسر کیست؟شما چه اینفلوئنسرهای معروفی را می شناسید و دنبال می کنید و به نظرتان چه ویژگی این فرد باعث شده که آن را دنبال کنید؟ نظرات و تجربه های خود را درباره این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.