مبانی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی، آگاهی از محصولات و خدمات و مزایایی که آنها را از طریق اینترنت برای مشتریان بالقوه فراهم می کنند.

از بسیاری جهات، بازاریابی دیجیتال تفاوتی با بازاریابی سنتی ندارد. در هر دو، سازمان های هوشمند به دنبال ایجاد روابط متقابل سودمند با مشتریان هستند. سه روش متداول در بازاریابی دیجیتال توسط افراد از طریق بازاریابی ایمیلی، موتورهای جستجو و مدیریت شبکه های اجتماعی است.
اما بازاریابی دیجیتال جایگزین اکثر تاکتیک های بازاریابی سنتی شده است زیرا برای جلب نظر مصرف کنندگان امروزی طراحی شده است.

مبانی دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال پیشرفت است. الگوریتم ها  به سرعت تغییر می کنند، رقبا به صنعت می پیوندند یا تقاضای بازار به دلیل پیشرفت تکنولوژی تغییر می کند. برای بهره وری در صنعتی که همیشه در حال تغییر است، باید این واقعیت را بپذیرید که این تغییرات اتفاق می افتد و خود را برای هر بار تغییر و تطبیق با آن آماده کنید.

برای آشنایی با مبانی دیجیتال مارکتینگ از کجا شروع کنیم؟

برای آشنایی با مبانی دیجیتال مارکتینگ از کجا شروع کنیم؟

برای آشنایی با مبانی دیجیتال مارکتینگ از کجا شروع کنیم؟

بهترین توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که از هر جا می توانید شروع کنید.

آیا ایده کسب و کار نابی دارید اما در اصول اولیه بازاریابی سابقه خوبی ندارید؟ با یادگیری اصول بازاریابی شروع کنید.

آیا با شبکه های اجتماعی راحت هستید و می خواهید آب را با تبلیغات پولی امتحان کنید؟ سعی کنید اولین پست خود را در شبکه های اجتماعی پیاده سازی کنید.

آیا محتوای ارزشمندی دارید که بخواهید با مشتریان و طرفداران کسب و کار خود به اشتراک بگذارید؟ یک لیست بازاریابی از طریق ایمیل ایجاد کنید.
آیا می خواهید کسب و کار شما در عبارات جستجوی مرتبط در گوگل رتبه بالایی داشته باشد؟ با راه اندازی یک وبلاگ، سئو (SEO) سایت خود را بهبود ببخشید و موجب افزایش بازدید از سایت شوید.
کمی وقت بگذارید تا بفهمید چه چیزی است که شما نمی دانید، و همه چیزهای دیگر را برای یادگیری این مهارت لحظه ای کنار بگذارید. یادگیری یک باره بازاریابی دیجیتال دوست داشتن یادگیری نحوه رانندگی یک باره با ماشین است. به جایی نخواهید رسید شما ابتدا باید کارکردهای ماشین را بیاموزید، سپس استراتژی اجرای این عملکردها را بیاموزید، و در آخر اینکه اگر مشکلی پیش آمد چگونه می توانید دوره را اصلاح کنید.
همین موضوع در مورد بازاریابی دیجیتال وجود دارد. شما باید ابزار تجارت را بیاموزید، اینکه چگونه می توانید این ابزارها را برای انجام مأموریت کسب و کار خود پیاده سازی کنید و نحوه اقدام را که ماموریت شما را انجام نمی دهد اصلاح کنید.

هیچ راهی درست یا غلط برای یادگیری چگونگی بازاریابی دیجیتال وجود ندارد، اما من یاد گرفته ام که بهترین بازاریاب های دیجیتال سریع سازگار می شوند و متعهد به یادگیری و گسترش دانش خود در صنعت هستند.

مبانی دیجیتال مارکتینگ و انواع ابزارهای دیجیتال (و نحوه استفاده از آنها)

وبسایت

وب سایت شما بهترین دارایی بازاریابی شماست. اگر اینترنت یک مرکز خرید بود، وبسایت ویترین فروشگاه شما بود. داشتن یک وبسایت به منظور هدایت و فروش به عنوان بازاریابی ورودی نیز شناخته می شود .استراتژی متمرکز بر روی آوردن مشتری به شما از طریق شرکت محتوای ایجاد شده در وب سایت شما.
 وب سایت شما برای موفقیت باید این پنج مورد را داشته باشد:

 

 •  وب سایت شما باید سریع باز شود: هر بازدید کننده باید در طی سه ثانیه اتفاقاتی را در وب سایت شما ببیند. بعد از سه ثانیه، ۵۳٪ از مصرف کنندگان تلفن همراه روی دکمه برگشت کلیک می کنند.
 •  باید ایمن باشد:  وب سایت شما به جای HTTP باید HTTPS باشد.  هک ها بسیار رایج هستند. و بازدید کنندگان وب سایت شما این را می دانند. اگر وب سایت شما مکانی دارد که کاربران می توانند اطلاعات شخصی را در آن پر کنند (حتی اگر فقط یک شماره تلفن و آدرس ایمیل باشد)، امنیت آن لازم است. تا هک نشود، حتی اگر فقط یک وبلاگ بدون فرم تماس باشد، باید ایمن باشد.
 • وب سایت باید به راحتی در موبایل مخاطبین باز شود : ترافیک وب سایت موبایل (ترافیکی که وب سایت در تبلت یا تلفن هوشمند روی می دهد) اکنون از ترافیک وب دسکتاپ پیشی می گیرد و کارشناسان پیش بینی می کنند حداقل ۳۰٪ جستجوها از این طریق تا سال ۲۰۲۰ انجام شود.
 • طراحی خلاق و آسان داشته باشد: طراحی شما باید خوب به نظر برسد و ارزش افزوده داشته باشد. اجزای اصلی داشتن تماس در گوشه بالا سمت راست، تماس واضح برای اقدام، که می توان به راحتی روی دستگاه تلفن همراه آن را لمس کرد و یک راه آسان برای تماس با شما است.
 • وبسایت باید برای سئو بهینه شود: افراد باید بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند و بیشتر اوقات آن را با یک موتور جستجو پیدا کنند.

پرداخت به ازای تبلیغات کلیک (PPC)

پرداخت به ازای تبلیغات کلیک (PPC)

پرداخت به ازای تبلیغات کلیک (PPC)

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یک اصطلاح برای تبلیغات آنلاین با پرداخت است. تبلیغ کننده ها زمانی که یک کاربر بر روی لینک تبلیغاتی کلیک کند، پول پرداخت می کند. از این رو نام آن پرداخت به ازای هر کلیک است.

شما می توانید برای نمایش تبلیغ خود در مکانی از نتایج جستجو در صفحه ی نتایج جستجو پول پرداخت کنید و در نتایج جستجو نشان داده می شوند. وقتی کسی مجموعه خاصی از کلمات کلیدی را جستجو می کند، این تبلیغات ایجاد می شوند.

بازاریابی مجدد(REMARKETING)

بازاریابی مجدد(REMARKETING)

بازاریابی مجدد(REMARKETING)

تا به حال احساس کرده اید وب سایت هایی که بازدید کرده اید با تبلیغات خود شما را دنبال می کنند؟ شما دیوانه نیستید، به آن بازاریابی مجدد می گویند. نحوه عملکرد بازاریابی مجدد به این صورت است که وقتی کسی از هر دستگاهی به وب سایت شما مراجعه می کند، چند خط کد از شما (مانند گوگل ادورز) یک کوکی ناشناس را در مرورگر کاربر قرار می دهد.

این کوکی یک پرونده کوچک است که بیت های مختلفی از اطلاعات را ذخیره می کند و بازدید سایت را بدون ذخیره اطلاعات شخصی حساس ردیابی می کند. سپس، هنگامی که این کاربر کوکی وب سایت شما را ترک می کند، کوکی به سیستم عامل تبلیغات شما می گوید هنگامی که روی وب سایت دیگری قرار می گیرد. سپس تبلیغ شما برایش ظاهر می شود. این روزش بسیار کارساز است و بازدیدکنندگان با هدف تبلیغات، ۷۰٪ نرخ تبدیل مشتری احتمالی بیشتر می شود.

الگوی بازاریابی مجدد

 • مشتری احتمالی وارد سایت می شود.
 • از وب سایت بازدید می کند.
 • ردیابی بازدیدهای مشتری احتمال
 • آنالیز تعامل مشتری احتمالی با وب سایت
 • خروج مشتری احتمالی از وب سایت
 • نمایش تبلیغات شما به مشتری احتمالی در سایت های دیگر

اتوماسیون بازاریابی و بازاریابی ایمیل

اتوماسیون بازاریابی و بازاریابی ایمیل

اتوماسیون بازاریابی و بازاریابی ایمیل

اتوماسیون بازاریابی می تواند محتوای مفیدی را فراهم کند و به مشتریان بالقوه در مورد خدمات آن آموزش بدهد. تمایل همه سازمانها به درآمد بالاتر و رشد سریعتر با هزینه کمتر است. اما بسیاری از شرکت ها برای دستیابی به این اهداف در تلاشند تا افراد، فرایندها و فناوری را با هم هماهنگ کنند.

اتوماسیون بازاریابی این مشکل را حل می کند. این شرکت ها را قادر می سازد تا وظایف و گردش کار در بازاریابی را ساده، خودکار و اندازه گیری کنند تا بتوانند بهره وری عملیاتی را افزایش دهند و درآمدزایی را سریعتر رشد دهند. این دسته از فناوری نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که به سازمانها امکان می دهد تا به طور موثرتری در چندین بازار بازاریابی کنند.

اولین کاری که ۶۶٪ کارآفرینان و یک رهبر خوب صبح انجام می دهند بررسی ایمیل ها است.

۶۱٪ از مصرف کنندگان از دریافت نامه های تبلیغاتی هفتگی لذت می برند و ۲۸٪ دوست دارند که ایمیل ها حتی بیشتر از این ارسال شوند.

بازاریابی از طریق ایمیل همان اتوماسیون بازاریابی نیست. اتوماسیون بازاریابی یک عبارتی است که می تواند شامل هر نوع پیام رسانی باشد که به طور خودکار فعال شود. این می تواند شامل همه موارد، از بازاریابی ایمیل تا خودکار باشد.

بازاریابی سوشال مدیا (شبکه های اجتماعی)

بازاریابی سوشال مدیا (شبکه های اجتماعی)

بازاریابی سوشال مدیا (شبکه های اجتماعی)

بازاریابی شبکه های اجتماعی به هرگونه فعالیت بازاریابی که از طریق پروفایل ها و سیستم عامل های شبکه های اجتماعی انجام می شود، اطلاق می شود. در حال حاضر، از هر ده مصرف کننده، هفت نفر انتظار دارند که یک تجارت در شبکه های اجتماعی به خوبی حفظ شود و ۱۷٪ از مصرف کنندگان هنگام جستجوی اطلاعات در مورد یک تجارت، به طور فعال از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. برترین بسترها برای بازاریابی،  شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توییتر، لینکدین، پینترست، فیسبوک هستند.
با این حال، همه سیستم عامل ها مثل هم نیستند و استراتژی فعالیت در هر کدام از آن ها با یکدیگر متفاوتند شما باید حداکثر در چهار سیستم عامل شبکه  اجتماعی باشید (مگر اینکه یک تیم اختصاصی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی داشته باشید). در اینجا پیدا کنید که کدام سیستم عامل های اجتماعی برای کسب و کار شما بهترین هستند.

بازاریابی ویدئویی

بهترین فیلم های بازاریابی کمتر از ۶۰ ثانیه هستند. در حقیقت، برای حداکثر تأثیر باید زیر ۱۰ ثانیه باشد. از آنجا که مصرف کنندگان فیلم های کوتاه را ترجیح می دهند، اگر بدانند که شما جزئیات سریع و مختصر را ارائه می دهید، به احتمال زیاد فیلم های شما را مشاهده می کنند.

یک ویدئو ۵۰ برابر بیشتر از متن ساده ۵۰ بار بیشتر در معرض رتبه بندی صفحات ارگانیک در گوگل قرار دارد
نیمی از مشتریانی که فیلم های آنلاین محصولات را تماشا می کنند می گویند که این امر به آنها کمک می کند با اطمینان بیشتری تصمیمات خرید را بگیرند.
افرادی که فیلم تماشا می کنند به طور متوسط ​​دو دقیقه بیشتر در سایت می مانند و ۶۴٪ بیشتر احتمال خرید را دارند.
مصرف کنندگان آمریکایی اکنون روزانه حداکثر شش ساعت فیلم دیجیتال تماشا می کنند
مطالعات نشان می دهد که صفحات وب دارای ویدئو به طور قابل توجهی بالاتر از وب سایت های دارای فیلم در سایت هستند.

جمع بندی مبانی دیجیتال مارکتینگ

راه اول برای شروع استراتژی بازاریابی دیجیتال شما این است که یک تحلیل رقابتی دیجیتال انجام دهید.

یک تجزیه و تحلیل رقابتی حضور آنلاین شما را در برابر رقبای برتر شما قرار می دهد تا ببینید در کجا ایستاده اید. همچنین خواهید فهمید که شما از چه فرصتی استفاده می کنید و ضروری است که آنها را در موتورهای جستجو شکست دهید و باعث رشد کسب و کار خود شوید.

شما از مبانی دیجیتال ماکتینگ چه می دانید؟نظرات و تجربیات خود را با ما به اشترام بگذارید.

منبع: bluecorona