تقریبا اکثر کسب و کارها در حوزه‌های مختلف به مرکز تماس نیاز دارند. راه اندازی  و نگهداری تجهیزات مرکز تماس نیاز به صرف هزینه هنگفتی دارد و همچنین در صورتی که کسب و کار توسعه یابد جهت ارتقا امکانات باید هزینه‌ای را صرف کرد. بنابراین برون سپاری کال سنتر راهکار ارزان‌تری است.

مرکز تماس چیست؟

مرکز تماس سرویسی است که تمام ارتباطات تلفنی شما با مشتریان را کنترل و مدیریت می‌کند. شما می‌توانید از مرکز تماس برای جذب مشتریان جدید، دسترسی به آن‌ها و آگاهی دادن به آن‌ها راجع به برند و تخفیفات خود استفاده کنید.

در همین رابطه بخوانید: مرکز تماس چه امکاناتی در اختیارتان قرار می دهد؟

 

برون سپاری مرکز تماس چیست؟

به عبارت ساده، برون سپاری مرکز تماس شامل تیمی از اپراتورهایی است که بیرون از شرکت شما کار می‌کنند و به تماس‌های مشتریان پاسخ می‌دهند.

برون سپاری به شما کمک می‌کند کسب و کارتان مسائلی که مهم‌تر است را در اولویت قرار دهد زیرا وقت کارمندان شما آزاد‌تر می‌شود و یک تیم متخصص و با تجربه تماس‌هایتان را مدیریت خواهد کرد. در برون سپاری مرکز تماس با بهینه کردن عملکردها در بخش‌های کلیدی می‌توانید تجربه‌ی مشتریان را بهبود دهید.

 

مزایای برون سپاری مرکز تماس

مزایای برون سپاری مرکز تماس

1. هزینه‌ی کمتری نسبت به راه اندازی مرکز تماس داخلی دارد

مراکز تماس داخلی نیاز به نیروی کار زیادی دارند. هزینه‌های جذب و آموزش اپراتور را به همراه دارد. علاوه بر این، هزینه‌های زیرساخت و امکانات هم وجود دارد که شامل خرید تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، نگهداری تجهیزات و … می‌شود. یک کال سنتر برون سپاری شده این هزینه‌ها را ندارد و صرفا هزینه‌ی خرید اشتراک را پرداخت می‌کنید.

در همین رابطه بخوانید: سامانه مدیریت مرکز تماس چیست و چگونه کار می‌کند؟

 

2. انعطاف پذیرتر است و مقیاس پذیری بالاتری دارد

از آن جایی که میزان تماس‌ها افزایش می‌یابد و انتظارات مشتریان هم رشد می‌کند بنابراین مرکز تماس شلوغ و شلوغ‌تر خواهد شد. یک مرکز تماس خارجی دارای تجربه است و منابع کافی جهت رفع نیاز و پاسخگویی به تعداد تماس‌های زیاد در طول روز را در اختیار دارد.

 

3. دسترسی به داده‌ها و آنالیز آن

مراکز تماس برون سپاری شده ابزار و نرم افزار لازم جهت جمع آوری و آنالیز داده را دارند. راه اندازی این ویژگی در مراکز تماس فیزیکی بسیار هزینه‌بر است.

در همین رابطه بخوانید: آنچه باید از استانداردهای مرکز تماس بدانیم

 

4. تجربه‌ی بهتر مشتریان

اپراتورهایی که منحصرا جهت پاسخگویی به تماس‌ها قرار داده شده‌اند تجربه‌ی بهتری در تماس برای مشتری ایجاد خواهند کرد. اکثر اوقات اپراتورهای مراکز تماس نیاز به تعریف دو وظیفه با عملکردهای ضروری دیگری دارند. اما در مرکز تماس برون سپاری شده هر کدام از اپراتورها به کار خود اختصاص داده می‌شود و برای کنترل هرچیزی آموزش دیده‌اند. مهارت و آگاهی آن‌ها در مدیریت مکالمه تلفنی باعث ارائه‌ی سرویس بهتر به مشتریان در مرکز تماس می‌شود.

 

5. مراکز تماس برون سپاری شده اختصاصی‌تر هستند

راه اندازی مرکز تماس نیاز به داشتن آگاهی و مهارت خاصی جهت رسیدگی به مشتریان است. یک شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات برون سپاری مرکز تماس دیدگاه‌های ارزشمند و استراتژی ثابت شده‌ای از تجربه‌ی خود در اختیار دارند.

در همین رابطه بخوانید: وظایف اپراتورهای مرکز تماس کدامند؟

 

6. افزایش کنترل کیفیت و رصد تماس‌ها

مراکز تماس برون سپاری شده ابزارها، روندها و تیم‌هایی برای ضبط کلیه تماس‌ها، بررسی عملکرد و ایجاد تغییرات مورد نیاز را دارند. گزارش روزانه، هفتگی و ماهانه جهت اطمینان از اینکه اپراتورها به خوبی عمل می‌کنند نیز وجود دارد.

 

چگونه به مرکز تماس دفترشما مهاجرت کنیم؟

کاربرد مرکز تماس دفترشما در کسب و کار

اگر قصد برون سپاری مرکز تماس را دارید ما در دفترشما خدمات مرکز تماس را ارائه می‌کنیم. کارشناسان ارتباط با مشتری ما در ارتباط تلفنی با مشتری چندین سال تجربه دارند و به صورت حرفه‌ای به تماس‌های کاری شما پاسخ خواهند داد.

برای مهاجرت و استفاده از مرکز تماس کافی است ابتدا میزان دقایق مکالمه‌های کسب و کارتان در طول یک ماه را تخمین بزنید و بر همین اساس یکی از بسته‌های سرویس مرکز تماس را انتخاب کنید.

در صورتی که از این موضوع اطلاع ندارید یا برای انتخاب بسته سردرگم هستید بهتر است ابتدا با شماره‌ی 71057777-021 تماس حاصل کنید تا تیم پشتیبانی و فروش شما را راهنمایی کند. با مرکز تماس دفترشما بدون اینکه دغدغه‌ی پاسخگویی به تماس‌های مشتریان را داشته باشید می‌توانید بر روی مسائل مهم‌تری در کسب و کارتان تمرکز کنید و فروش خود را بالاتر ببرید.

اپراتورهای ما بر اساس دستورالعملی که شما از پیش تعیین می‌کنید به تماس‌ها پاسخ خواهند داد. همچنین با وجود کارشناسان حرفه‌ای تجربه‌ی خوبی از تماس با برندتان برای مشتریان رقم خواهد خورد و تاثیر مثبتی در تصویر برندتان می‌گذارد. با مرکز تماس اینترنتی می‌توانید گزارش تمامی‌ تماس‌ها را در پورتال خود ببینید و مرکز تماس کسب و کارتان را به صورت آنلاین مدیریت کنید.