وقتی مشتری با مرکز تلفن شما تماس می‌گیرد، اولین چیزی که می‌شنود، یک پیغام صوتی است که به مشتری می‌گوید برای ارتباط با هر بخش کدام دکمه را فشار دهد. این  می‌تواند نخستین مواجهه مشتری با کسب و کار شما باشد و زمینه ساز یک ارتباط موثر و یا برعکس یک تجربه بد باشد.

در حالی که یک سیستم مرکز تماس ابری خوب می‌تواند تجربه مشتری را بهبود بخشیده و در زمان آن‌ها صرفه‌جویی کند، یک سیستم نامناسب می‌تواند حسابی مسئله ساز باشد و مشتریان را ناراضی سازد.

در این مقاله می‌خواهیم شما را به هشت دلیلی که باید همین امروز برای کسب و کارتان یک مرکز تلفن ابری بگیرید و یا از دستگاه‌های سانترال به سمت مرکز تماس ابری بروید آشنا کنیم:

مرکز تماس رایگان

 

دلیل اول: یک تیم دورکار پاسخگو دارید

فرق اصلی یک مرکز تلفن سنتی و ابری در مکان-محور نبودن مرکز تماس ابری است، یعنی شما می‌توانید یک تیم پراکنده و و دورکار داشته باشید که هر کدام از اعضای آن در یک گوشه ایران مستقر است و می‌تواند پاسخگوی تماس‌های کاری باشد. پس دیگر نیازی به حضور فیزیکی کارمندان در زیر یک سقف نیست!

دلیل دوم: هزینه نصب و نگهداری ندارید

مرکز تلفن فیزیکی یعنی کلی داکت و سیم کشی! این سیم کشی‌ها باید هر چند وقت چک شود و در صورتی که اجاره نشین باشید با رفتن به دفتر بعدی روز از نو و روزی از نو، باید مجدد دست به کار شوید و کل ساختمان را سیم کشی کنید، خب در مرکز تلفن ابری طبعا دیگر نیازی به نصب و نگهداری ندارید.

دلیل سوم: وقتی کسب و کارتان رشد کرد تلفن جدید نیاز ندارید!

در مدل سنتی مرکز تلفن فیزیکی هر کارمند جدید که اضافه شدی یعنی باید شما یک تلفن سانترال جدید بخرید و سیم کشی جدید داشته باشید و نرم افزار نصب کنید و …خب در مدل تلفن ابری از همه این‌ها بی‌نیاز هستید، اگر انشاالله رشد خوبی را تجربه کردید و از یک تیم کوچک 5 نفره تبدیل به یک تیم توسط 30-40 نفره و یا یک تیم بزرگ بالای 100 نفر شدید، فقط باید داخلی‌های بیشتر در پنل خود تعریف کنید، همین و بس!

دلیل چهارم: امکان ادغام در سیستم‌های دیگر دارید

در مرکز تماس ابری شما فقط یک تلفن ابری ندارید، مثلا ممکن است به crm وصل شوید، یا مثلا نامحدود فکس اینترنتی ارسال و دریافت کنید. امکان ادغام در سیستم‌های مرتبط با کسب و کار امکان هیجان انگیزی است که از سیستم‌های قدیمی و کسالت بار تلفن فیزیکی سانترال نباید انتظار داشته باشید!

دلیل پنجم: راه اندازی ساده‌ای دارند

آیا شعار معروف «در 5 دقیقه صاحب دفتر کار شوید» تا به حال به گوش‌تان خورده است؟ تلفن ابری یعنی شما با چند کلیک شماره دلخواه خود را انتخاب کنید و با تنظیمات ساده روی پنل آن را شخصی سازی کنید. شما برای راه اندازی مرکز تماس ابری به هیچ گونه دانش فنی، سخت افزار و نرم افزاری نیاز ندارید، تنها باید چند دقیقه وقت بگذارید تا مرکز تلفن خود را راه اندازی کنید!

دلیل ششم: هزینه مقرون به صرفه

وقتی همه چیز ابری است، یعنی تماس‌ها به موبایل شما انتقال می‌یابد، یعنی می‌توانید وارد پنل شوید و به تماس‌ها گوش دهید، یعنی سخت افزار و سیم کشی ندارید، در واقع تنها به اندازه میزان تماس خود هزینه پرداخت می‌کنید و هزینه دایورت هم رایگان است. همچنین مکان محور نبودن باعث می‌شود که نگران هزینه انتقال خطوط هم نباشید.

دلیل هفتم: نیاز به استخدام اپراتور ندارید

آیا به دنبال تماس خروجی هستید و می‌خواهید نظرسنجی تلفنی (هپی کال) داشته باشید و یا پیگیری امور مشتریان خود شوید؟ و یا حتی بازاریابی تلفنی اجام دهید؟ با کمک مرکز تلفن ابری اپراتورهای مجرب و دورکار برای شما این تماس‌ها را طبق دستورالعمل شما انجام می‌دهند و در صورت نیاز آن را به شما انتقال می‌دهند. شما می‌توانید این مکالمات ضبط شده را بشنوید و گزارش تماس‌ها را ببینید.

دلیل هشتم: می‌توانید پیش از خرید دو هفته امتحان کنید

با وجود اینکه اکنون هزاران کسب و کار ایرانی از مرکز تماس اینترنتی و ابری برای پاسخگویی به تماس‌های کاری خود استفاده می‌کنند اما اگر هنوز هم برای استفاده از این سیستم تردید دارید، می‌توانید دو هفته رایگان سرویس تلفن گویا یا منشی مجازی دفترشما را استفاده کنید و بعد از تست آن و سنجیدن همه امکانات با چشمانی باز نسبت به خرید آن اقدام کنید.

بنابراین توصیه پایانی ما به شما این است: همین الان دو هفته تلفن ابری را امتحان کنید