تا به حال شده است که به دلایل گوناگون یک روز تعطیلی ناگهانی داشته باشید؟ به دلیل برف، باران یا یک مناسبت ناگهانی که به تقویم اضافه شده است.

معمولا در چنین تعطیلی برنامه ریزی نشده ای شما نمیدانید که با اوقات فراغت خود چه کنید و ممکن است ناگهانی بودن تعطیلی به هدر رفت آن منجر شود به خصوص که تعطیلی در وسط هفته باشد!
اما چند پیشنهاد کاربردی برایتان داریم، پیشنهادهایی که امیدواریم برای شما مفید باشد!

پیشنهاد اول: خانه را مرتب کن و پادکست گوش بده:

یک روز تعطیل ناگهانی، بهترین وقت برای مرتب کردن خانه است. هر چند معمولا وقتی زمان هست حوصله نیست! شستن ظرف ها و جارو کردن اتاق ها و گردگیری قفسه ها کار ملال انگیزی است اما می‌توانید آن را تبدیل به تجربه ای هیجان انگیز کنید. چطور؟ با شنیدن یک پادکست جذاب در هنگام کارهای خانه!

دو پادکست خوب فارسی را به شما معرفی می‌کنیم!

یکی سبک تو است که اتفاقا از مشتریان خوب سرویس های دفتر شما هم هست. سبک تو با با شعار موفقیت برای همه به زبان ساده همراه با پادکست های صوتی از داستان های موفقیت می‌گوید!

پادکست بعدی کانال بی است. علی بندری مطالب جذابی از رسانه‌های دیجیتال و چاپی خارجی را در این کانال تعریف می‌کند. بنا به گفته اهل فن کانال بی هم اکنون شنیدنی ترین پادکست فارسی است!

پوستر یکی از اپیزودهای کانال بی

پوستر یکی از اپیزودهای کانال بی

 

اما هنگام تمیز کردن منزل این چند پند کاربردی را هم لحاظ کنید:

  • یکجا کردن کیسه های پلاستیکی: اگر عادت به نگهداری کیسه های پلاستیکی زیر سینک ظرفشویی یا داخل فر دارید، بهتر است برای آنها یک جای مخصوص درست کنید. می توانید از سبدهای حصیری یا ساک کاغذی برای یکجا کردن آنها استفاده کنید.
  • سیم ها را حلقه کنید: لوله های مقوایی داخل دستمال توالت را دور نریزید. آنها را به طور مرتب درون یک جعبه کنار هم بچینید و سیم، کابل و شارژرهای اضافه را به طور مرتب حلقه کنید و درون آنها قرار دهید. به این ترتیب، از درهم پیچیده شدن سیم ها جلوگیری خواهید کرد.
  • جمع کردن ملحفه ها درون یک روبالشتی: پس از شت و شو و اتوکشی ملحفه های روتختی و روبالشتی اگر قرار نیست روی تخت استفاده شوند، آنها را به طور مرتب تا کنید و درون یک روبالشتی جمع کنید. به این ترتیب، هیچ کدام از آنها را گم نخواهید کرد

پیشنهاد دوم:تنظیمات خود را در پرتال دفتر شما سر و سامان دهید

اگر از سرویس تلفن گویا یا منشی مجازی دفتر شما استفاده نمیکنید که همین الان بروید اینجا و در کمتر از ۵ دقیقه صاحب شماره ثابت تهران شوید! دو هفته هم می‌توانید همان اول رایگان تست کنید که ببینید به کارتان می‌آید یا خیر!!

سرویس تلفن گویا دفتر شما

اما اگر از مشتریان ما هستید بهترین موقع برای سر و سامان دادن به دستور العمل منشی تان است، بهترین زمان است که بروید و زمانبندی های غیر اداری تان را هم تعریف کنید و با منو های تو در تو حرفه ای تر از گذشته ظاهر شوید.

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟ اینجا را بخوانید

پیشنهاد سوم: حافظه خود را ارتقاء دهید!

حافظه خود را تغییر دهید. چگونه؟ با اپلیکیشن! خیر سرتان اهل تکنولوژی هستید یا دست کم امیدواریم اهلش باشید!
اپلیکیشن Lumosity Mobile بیش از ۶۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، این برنامه از سوی دانشمندان عصب شناسی برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز طراحی و عرضه شده است.


برای هر کاربر برنامه‌ای منحصر به فرد ساخته می‌شود تا چالش‌های فکری دقیقا با عملکرد ذهن و توانایی‌های فکری او منطبق شود. چندین بازی هدفدار پیش رو قرار دارد و در هر سطح نحوه عملکرد کاربر به چالش کشیده‌ می‌شود. هیچ زمانی فرآیند افزایش تقویت حافظه و تمرکز متوقف نخواهد شد. پس از بازی‌های بسیار، می‌توانید میزان عملکرد ذهن‌تان را به کمک جدول و نمودار ببینید.

پیشنهاد چهارم: به دیدن بزرگترها بروید

بزرگتر میتواند پدر مادر یا پدر بزرگ باشد. حتی می‌توانید در روز تعطیل از یک خانه سالمندان بازدید کنید.

برای مثال اگر ساکن تهران هستید، بازدید از آسایشگاه کهریزک می‌تواند یک کار خداپسندانه و نیکو باشد.


برای بازدید از آسایشگاه کهریزک بهتراست بدانید :

• بهتر است قبل از تحویل خوراکی به مددجویان با مسئولین آسایشگاه هماهنگ کنید.
• پرداخت هر گونه وجه نقد به مددجویان ترویج تکدی گری خواهد بود.
• ساعت ملاقات هر روزه از ساعت ۱۴ الی ۱۸ است.
• برای هماهنگی برای بازدید های گروهی به غیر از ایام تعطیل نیاز به هماهنگی است
• سعی کنید از لباس های رنگی و شاد برای بازدید استفاده کنید.
• شماره تماس روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک : ۵۶۵۲۳۱۳۱

پیشنهاد آخر: یک عادت جدید در خود ایجاد کنید

به امتحانش می ارزد. یک دفترچه بردارید و کارهای کوچکی که همیشه می‌خواستید انجام دهید ولی مشغله اجازه نمی‌داد را یادداشت کنید. آن هایی که عملی تر و کوچکتر است را در همین روز انجام دهید. کارهایی مثل:
عوض کردن خاک گلدان، تعویض لامپ راه پله، پختن یک دسر ویژه
اما جدای از این ها برای یک عادت جدید برنامه ریزی کنید. عاداتی مثل:
حفظ لغت های جدید انگلیسی، شنای سوئدی، ثبت نام در باشگاه ورزشی و…

بیشتر بخوانید: هفت عادت نابغه ها

حتما بخوانید: ۷ عادت که باید از ۳۰ سالگی شروع کنید

آیا این مطلب مفید بود؟ شما در یک روز تعطیلی ناگهانی چه کارهایی می کنید؟ نوشتن کامنت برای ما می‌تواند یکی از آن کارها باشد!