پنج عبارتی که باعث ترسوندن مشتریان شما می شود

پنج عبارتی که باعث ترساندن مشتریان می شود

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

برای به موفقیت رسیدن هر کسب و کاری، ارتباط برقرار کردن با مشتریان نقش حیاتی دارد و بیشتر نکات ارتباطی مربوط به لحن گرم و صمیمانه و گفتن عبارات مثبت می شود. بیان یک عبارت منفی به مشتری ای که نا امید است، می تواند باعث افزایش پیدا کردن حس منفی آن فرد شود و در نتیجه حس خوبی را در مشتری ایجاد نکند.

در ادامه پنج عبارتی که منشی هایدر دفترشما درمکالماتتشان با مشتری از آن پرهیز میکنند، را بیان می کنیم این نکات باعث میشود که منشی های  دفترشما، بتوانند مکالمه صمیمانه ای با مشتریان  داشته باشند :

گفتن عبارت “من نمی دانم”. هیچکسی نمی خواهد در جواب سوالش، این عبارت را بشنود، پس بهتر است بجای گفتن این جمله از عباراتی مثل: “چه سوال خوبی پرسیدید، خوشحال می شوم که جواب این سوال را برایتان پیدا کنم.” را بکار ببرید و با گفتن این جمله، شخص تماس گیرنده راضی می شود که شما بعدا به سوال او پاسخ خواهید داد.

گفتن عبارت “مشکلی نیست”. بیان این عبارت در ابتدا به نظر مفید باشد، اما مشکل فقط بار منفی داشتن این عبارت است. با جملات جایگزین موجود چرا یکی از آنها که بار مثبت دارد را بکار نبریم؟ جمله های رایجی مثل “خواهش می کنم” و یا ” باعث افتخار من است” می تواند تاثیر مثبتی را بر روی شنونده ایجاد کند و البته منشی های مجازی ما هم به همین نحو آموزش دیده اند و از بیان کردن عبارت “با کمال میل” با شخص تماس گیرنده مکالمه مثبتی را ایجاد می کنند.

گفتن عبارت “شما نیاز دارید به…” همینجا صبر کنید! این عبارت، هم درخواستی است و البته خیلی خشک و رسمی. بجای اینکه به شخص تماس گیرنده بگوید که به چه چیزی نیاز دارد، بهتر است او را خیلی بصورت دوستانه با گفتن جمله ” بهترین راه این است که…” راهنمایی کنید.

گفتن عبارت”لطفا صبر کنید”. شاید مشکل بکار بردن این عبارت در ابتدا زیاد محسوس نباشد با تمام اینها ممکن است شخص تماس گیرنده را برای یک دقیقه و یا چند ثانیه معطل نگه دارد. بجای گفتن این عبارت دستوری، بهتر است شخص تماس گیرنده را به گفتن عبارت پرسشی: “می توانم از شما بخواهم که برای چند دقیقه صبرکنید؟” از مشتری بخواهید تا صبر کند. خیلی مهم است که اول ببینید شخص گیرنده تمایل دارد در غیر این صورت، باید به دنبال راه حل دیگری باشید.

گفتن عبارت “من فقط….”. این یک عبارت مهم حتی برای تیم منشی های دفتر شما  است چون ما فقط به این اعتقاد نداریم که منشی های ما، تنها یک منشی هستند! بلکه آنها بهترین منشی هایی هستند که می توانید برای کسب و کار خودتان استخدام کنید. اما حالا بجای استفاده از لغات منفی که باعث ناکارآمد شدن شما می شوند، بهتر است بهترین خدمتی که از دستتان برمی آید را به شخص تماس گیرنده پیشنهاد بدهید. مثلا، یک منشی می تواند با گفتن جملاتی مثل: “می توانم پیغام شما را بگیرم و در اسرع وقت به آقای رئیس ابلاغ کنم.” با هر سمتی که هستید، بیشتر بر روی اینکه چه خدماتی می توانید ارائه دهید تمرکز کنید تا اینکه به شخص تماس گیرنده بگوید که چه کاری را نمی تواند پسش بربیایید. مشتری از اینکه بدانید شما چه خدمتی را می توانید ارائه دهید، رضایمند می شود و در نتیجه تعاملات خیلی مثبت تری را منجر می شود.

با تغیر دادن در لحن و حتی عباراتی که بیان می کنید می توانید تفاوت چشمگیری را در ارتباط برقرار کردن با افراد و مشتریانتان ایجاد کنید، تا اینکه آنها را از خدماتتان دلزده کنید!

 

منبع : http://www.callruby.com/the_watercooler/2015/10/5-common-phrases-that-spook-your-customers/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.