از ۳۰ سالگی شروع کنید

۷ عادت که باید از ۳۰ سالگی شروع کنید

«دفتر شما» موفقیت Leave a Comment

آدم هر چه سنش بالاتر می‌رود، تغییر عادت‌ها برایش دشوارتر می‌شود.
اما در دهه ۳۰ سالگی، هنوز زمان برای کسب عادت‌های جدید و مثبت وجود دارد. در ادامه ۷ عادت پیشنهادی کاربران سایت Quora را می‌خوانیم:
1- یاد بگیر به خودت بخندی.

«به خودت، به پوچی زندگی، به خوبی و بدی هر موقعیتی بخند.» این نظر یکی از کاربران است.برای سلامت عمومی و احساس رضایتتان مهم است که بتوانید در دشواری‌ها جنبه طنزی پیدا کنید. بنا بر تحقیقات، افرادی که می‌توانند به خودشان بخندند، عمدتاً انسان‌های شادتری هستند.
2- یاد بگیر قدر خانواده و دوستانت را بدانی.

در دهه ۲۰ سالگی، شاید آن قدر درگیر تحصیلات و شروع کار باشید که خانواده و دوستان به حاشیه رانده شوند. دهه ۳۰ سالگی زمان خوبی برای یادآوری این نکته است که گذران وقت با آن‌ها تا چه اندازه لذت‌بخش است.
3- شروع به نوشتن در دفتر خاطرات بکن.

به قول یکی از کاربران: «زندگی‌ات را روی کاغذ بیاور. مرور همین یادداشت‌ها در آینده خیلی جذاب خواهد بود.»
حتماً لازم نیست دفتر خاطراتی محرمانه زیر تختتان داشته باشید. یک آلبوم عکس دیجیتال با توضیحاتی درمورد عکس‌ها هم همان کار را می‌کند.
4- خودتان را به وزنی سلامت برسانید.

بسیاری از کاربران به اهمیت داشتن وزنی سلامت در دهه ۳۰ سالگی اشاره کردند. برای این کار، مهم است که فعالیت فیزیکی کافی و رژیم غذایی سالمی داشته باشید. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر خواهان کاهش وزن هستید، تغییر عادات غذایی اثر بیشتری به نسبت تغییر عادات ورزشی دارد.
5- شروع به پس‌انداز کنید.

یکی از مهم‌ترین عادات مالی برای شروع در دهه ۳۰ سالگی این است که کم‌تر از درآمدتان خرج کنید. یکی از کاربران می‌نویسد: «من آدم‌های زیادی را می‌شناسم که در سن ۵۰ سالگی دخل و خرجشان جور درنمی‌آید، فقط به این دلیل که در ۳۰ سالگی زیادی ولخرجی کرده‌اند.»
6- هدفی بزرگ را دنبال کنید.

شاید تا الان، درباره تشکیل خانواده، خرید خانه یا درآمد زیاد فقط رؤیاپردازی کرده باشید. خب، الان وقش رسیده که دنبال رؤیاهایتان بروید.
به قول یکی از کاربران: «عقب انداختن کارها شاید وسوسه‌برانگیز باشد. اما واقعیت این است که با ورود به دهه ۳۰ سالگی زمان سرعت می‌گیرد، و همین طور سرعتش بیشتر و بیشتر می‌شود. همین الان وقت دنبال کردن اهدافتان است.»
7- از اشتباهاتتان درس بگیرید.

شاید در دهه ۲۰ زندگیتان اشتباهات زیادی مرتکب شده باشید. تا زمانی که از تجربه‌هایتان درس بگیرید ایرادی ندارد. لازمه این کار این است که مسئولیت بر هم ریختن اوضاع را بر عهده بگیرید و ببینید علت آن چه بوده است.
در آخر، یکی از کاربران می‌گوید: «تمام اتفاقات زندگی راهی است تا ما بیاموزیم، و بهتر باشیم.»

[divider]

برگرفته شده از:  things everyone should start doing in their 30s       http://www.businessinsider.com

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی|

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.