در تلاش برای برابری جنسیتی، خانم ها در محیط کار با چالش هایی روبرو هستند که غالبا خارج از کنترل خود احساس می کنند. سیاست های شرکت های معاصر، همکاران و مدیرانی با نگاه جنسیت زده که دارای ترجیحات استخدام ناخودآگاه هستند، اما یکی از معدود عوامل محکم در اختیار خانم ها، این است که کدام مسیر شغلی را دنبال کنند و باعث توسعه کسب و کار خود شوند.

 استارتاپ های موفق که بانوان راه اندازی کردند و زنان کارآفرین به همه ثابت کردند که بانوان چه توانایی های بالایی دارند در صورتی که به آن ها میدان بدهیم و مانع پیشرفت آن ها نشویم. با انتخاب یکی از مشاغل پردرآمد، زنان می توانند خود را در بهترین موقعیت قرار دهند تا بتوانند تا حد ممکن درآمدزایی کنند. در این مقاله پردرآمدترین شغل های ایران برای بانوان و انواع شغل ها برای بانوان را به شما معرفی می کنیم.

۱) مدیران سیستم های کامپیوتری و فناوری اطلاعات

مدیران سیستم های کامپیوتری

آن ها همچنین به عنوان مدیران فناوری اطلاعات نیز شناخته می شوند. پروژه های مرتبط با کامپیوتر را طراحی، هماهنگی، پیاده سازی و تجزیه و تحلیل می کنند.

مسئولیت های آن ها ممکن است شامل کار مستقیم با نرم افزار و سخت افزار، توسعه پایگاه داده طراحی وب و همچنین کارهای مهم در طراحی رویکردها و راهبردهای IT شرکت باشد.

یکی از مزیت های این رشته این است که می شود پروژها را به صورت دورکاری و به صورت تولید در منزل جلو برد. مدیران زن فناوری اطلاعات در دنیا درآمد متوسط ​​سالانه ۸۴،۷۰۸ دلار دارند.

۲) شغل توسعه دهنده نرم افزار 

شغل توسعه دهنده نرم افزار حانم

توسعه دهندگان نرم افزار برای تدوین برنامه های کامپیوتری کار می کنند. آن ها همه چیز را از تجزیه و تحلیل نیازهای کاربران گرفته تا طراحی برنامه ها و کمک به نوشتن کد برای بهبود نرم افزارهای موجود انجام می دهند.

توسعه دهندگان نرم افزار زن درآمد متوسط ​​سالانه ۸۰٫۲۳۶ دلار دارند.

۳) داروساز از مشاغل پردرآمد برای خانم ها

داروساز از مشاغل پردرآمد برای خانم ها
داروسازان داروهایی را برای بیمارانی که نسخه پزشک خود دریافت کرده اند، مدیریت و توزیع می کنند. داروسازان همچنین در مورد مصرف دارو توصیه هایی ارائه می دهند. داروساز ها علاوه بر داروخانه های سطح شهر در بیمارستان ها و در مراکز بالینی کار می کنند. داروسازان باید دارای مدرک دکترای داروسازی باشند و همچنین باید دارای مجوز باشند. زنان داروساز در دنیا درآمدی متوسط ​​۹۵۳۶۸ دلار در سال دارند.

۴) شغل پرستار متخصص؛ پردرآمدترین شغل برای زنان

شغل پرستار متخصص

پزشکان پرستار مراقبت از بیمار را هماهنگ می کنند. پزشکان پرستار با کار مستقل یا با همکاری پزشکان، خدمات درمانی اولیه یا تخصصی را ارائه می دهند. به آن ها همچنین پرستاران ثبت نام شده پیشرفته (APRN) گفته می شود و باید حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد در این رشته و مجوز دولتی باشند. شغل پردرآمد برای خانم ها همین شغل پرستار متخصص است.

پزشکان پرستار زن درآمد متوسط ​​سالانه ۹۵۲۶۴ دلار را دارند.

۵) طراحی لباس؛ شغل پردرآمد برای خانم ها

طراحی لباس از مشاغل پردرآمد برای خانم ها

شغل طراحی لباس مورد علاقه بسیاری از خانم ها است و با کمی خلاقیت می توان درآمد خوبی از آن کسب کرد. آن ها طرح ها را ترسیم می کنند، پارچه ها و الگوهای را انتخاب می کنند و دستورالعمل هایی را برای ساخت محصولاتی که طراحی می کنند، ارائه می دهند.

در این شغل خلاقیت، مهارت و به کاربردن روش های درست تبلیغ بسیار اهمیت دارد. تا در این بازار رنگارنگ بتوان درآمد خوبی کسب کرد. از مشاغل پردرامد زنانه همین شغل طراحی لباس است.

 ۶) مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی

مدیران منابع انسانی وظیفه استخدام، مصاحبه و استخدام اعضای جدید تیم کارمند یک شرکت را بر عهده دارند.
علاوه بر این، آن ها ممکن است در جنبه های دیگر روابط کارکنان، از جمله حقوق و دستمزد، مزایا و آموزش درگیر شوند. کارگران منابع انسانی نیز باید برای رسیدگی به درگیری در محل کار مجهز شده و برای حل و فصل اختلافات آماده باشند. مدیران منابع انسانی زنان درآمدی متوسط ​​سالانه ۶۶،۵۶۰ دلار دارند.

۷) پزشک عمومی؛ از شغل های پردرآمد برای بانوان

پزشک عمومی از مشاغل پردرآمد در خانم ها
پزشکان بیماران را معاینه می کنند، شرایط پزشکی را تشخیص می دهند، داروها را تجویز می کنند و برنامه های درمانی را تهیه می کنند. بیش از ۱۰۰ تخصص خاص برای پزشکان وجود دارد، از جمله پزشک خانواده، طب داخلی، متخصص اطفال، جراحی زنان و زایمان و جراح. مطابق دفتر آمار کار، پزشکان زن درآمد سالانه بالاتری از ۹۱۴۶۸ دلار کسب می کنند. شغل پزشک عمومی از رشته های پردرآمد برای خانم ها محسوب می شود.

۸) وبلاگ نویسی؛ بهترین شغل برای خانم ها

وبلاگ نویس خانم

ایجاد شغل در منزل با نویسندگی در وبلاگ ها فراهم می شود. این وبلاگ ها توسط افرادی که مطالب مختلفی را ارسال می کنند به اشتراک گذاشته می شوند. بلاگ ها معمولاً بسیار مرتب به روز می شوند، و ارسال ها به ترتیب زمانی حفظ می شوند.

وبلاگ نویسی پردرآمدترین شغل اینترنتی به حساب می آید و برای بانوان و مادران و همه کسانی که می خواهند در خانه کار کنند شغل بسیار ایده آل و از مشاغل پردرآمد برای خانم ها محسوب می شود.

۹) آرایشگری؛ پردرآمدترین شغل برای خانم ها

آرایشگری از مشاغل پردرآمد برای خانم ها

یکی از پردرآمدترین شغل برای خانم ها شغل آرایشگری است. این شغل شامل خدماتی گوناگون مثل آرایش و گریم که خودش یک نوع هنر محسوب می شود‌ بگیرید تا براشینگ، کوتاهی مو، شینیون، رنگ،‌ مش، لایت،‌ بالیاژ و آمبره، خدمات ناخن، اصلاح ابرو و صورت، یا حتی خدمات تخصصی‌تر مثل میکروپیگمنتیشن، پاکسازی و لایه برداری پوست، ویتامینه مو، اکستنشن مو و مژه، اپیلاسیون و ..  است.

خانم ها با حرفه ای شدن در هر کدام از این بخش ها درآمدهای بسیار بالایی می توانند کسب کنند. و با یادگیری متدهای جدید می توانند موجب توسعه کسب و کار خود شوند.

۱۰) شغل مشاوره و روان شناسی؛ کار پر درامد برای خانم ها

مشاوره و روان شناسی خانم

روانشناسان ذهن انسان را از دیدگاه علمی مطالعه می کنند تا به مردم در درک و تغییر رفتار خود کمک کنند. انواع روانشناسی شامل سازمانهای بالینی، مشاوره، مدرسه، و صنعتی وجود دارد.
روانشناسان بالینی یا مشاوره، افراد را برای تشخیص اختلالات روحی، عاطفی و رفتاری ارزیابی می کنند و سپس با استفاده از تکنیک های مختلفی از جمله درمان رفتاری شناختی (CBT)، آن ها را تشخیص می دهند.

مشاوره، امروزه انواع مختلفی پیدا کرده است. دفتر شما خدمات گوناگونی برای مشاوره ها فراهم کرده است.

خدمات دفتر شما برای مشاور ها و روان شناس ها

مشاوران با خرید یک بسته سرویس تلفن گویا یک شماره تلفن ثابت رایگان دریافت می کنند. اما از آنجا که حق مشاوره بر روی خط تلفن مخصوص مخابرات پرداخت می‌شود، لازم است شماره تلفن مخصوص خود را به شماره تلفنی که از دفتر شما دریافت می کنند دایورت کنند. در مرحله بعد، بصورت آنلاین و با مراجعه به حساب کاربری خود می‌توانید برای تلفن گویای خود پیام خوشامدگویی تعریف کنید. برای مثال:

با سلام. شما با مرکز مشاوره تلفنی … تماس گرفته‌اید. برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج کلید ۱، در زمینه زوج درمانی، کلید ۲ و برای مشاوره در زمینه تربیت کودک کلید ۳ را شماره گیری کنید.

خدمات مشاوره از مشاغل پردرآمد برای خانم ها

شما می توانید با مراجعه به حساب کاربری خود به صورت آنلاین تمامی تنظیمات را به حالت دلخواه خود درآورید.

این پیغامی است که تماس گیرنده به محض شماره گیری تلفن مخصوص شما می شنود. اقدام بعدی شما در تنظیمات حساب کاربری خود تعریف داخلی هاست. شما می‌توانید هر شماره‌ای را، چه ثابت و چه همراه، برای داخلی های خود تعریف کنید.

بدین ترتیب، کسی که برای دریافت مشاوره ازدواج تماس گرفته کلید ۱ را شماره گیری می کند و به شماره‌ای که شما برای آن کلید تعریف کرده‌اید وصل می ‌شود. بنابراین مشاوران مرکز مشاوره تلفنی شما می‌توانند از هر مکانی به تماسهای مشاوره‌گیرندگان پاسخ دهند.

نکته جالب دیگر سرویس تلفن گویا دفتر شما این است که شما می‌توانید هم برای پیغام آغازین و هم برای داخلیهای خود زمانبندی تعریف کنید. مثلاً از ساعت ۸ تا ۱۲ تماسهای داخلی ۱ به شماره X و از ۱۲ تا ۸ به شماره y وصل می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ترفند پاسخ به تماس برای افزایش رضایت مشتری

اگر این مقاله با موضوع مشاغل پردرآمد برای خانم ها را دوست داشتید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. شما چه مشاغل پردرآمدی برای خانم ها می شناسید؟ برای ما بنویسید.

منبع: .thebalancecareers